NOWE ZDJĘCIA: Wygodny dom wśród jezior – Osiedle Przy Jeziorach / Poznań

Osiedle przy Jeziorach - PoznańCzy mieszkając w mieście można czuć się beztrosko jak na wakacjach przez okrągły rok? Okazuje się, że można. Nowe domy w Poznaniu, na Osiedlu Przy Jeziorach powstają w bliskim sąsiedztwie jeziorKierskiego i Strzeszyńskiego, które w ostatnich latach zyskały nowe plaże z bogatym zapleczem do aktywnej rekreacji. Wypoczynkowi sprzyja również wyjątkowo duży przydomowy ogród oraz wnętrza zaprojektowane z myślą o wymagającej rodzinie. Budowa osiedla jest mocno zaawansowana. Zobacz nowe zdjęcia i poznaj okolicę!

Docelowo, osiedle obejmie 28 domów dwulokalowych o powierzchni od 109 do 112 m2. Każda rodzina zyska duży ogród o powierzchni dochodzącej aż do 535 m2. Co równie ważne, część mieszkańców będzie mieć widok z okien na drzewa otaczające teren inwestycji. Aktualne postępy w budowie pokazujemy w ramach cyklu WIZYTA NA BUDOWIE!

Nowe domy powstają w zachodniej części Poznania, a dokładnie – u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej. To zielone tereny, które jeszcze do niedawna były częścią Kiekrza, znanego z prężnie działających klubów żeglarskich. Chwilę wytchnienia złapiemy tu tym bardziej, że w ostatnich latach Miasto Poznań zainwestowało znaczne środki w rozbudowę infrastruktury plażowej dla spacerowiczów, rowerzystów i wszystkich chcących wypoczywać z widokiem na jezioro.

Kilometry ścieżek rowerowych, nowe place zabaw na plaży, siłownie na świeżym powietrzu, oraz doskonałe restauracje. Mieszkańcy będą mogli złapać chwilę wytchnienia w najbliższej okolicy.

Jednocześnie, zyskają łatwy dostęp do bogatej infrastruktury w sąsiednich Złotnikach i Suchym Lesie. Z drugiej strony, do ich dyspozycji będzie rozwinięte zaplecze rekreacyjne, edukacyjne i handlowo-usługowe w Kiekrzu. Dojazd do każdego z tych miejsc zajmie zaledwie kilka minut, co w dzisiejszym zabieganym świecie jest według mnie dużym ułatwieniem i tak naprawdę koniecznością, zwłaszcza w przypadku rodziny z dziećmi, które dorastając, stają się bardziej niezależne.

Szybki dojazd do drogi ekspresowej czy możliwość korzystania z szynobusu to konieczność dla współczesnej rodziny z dziećmi.

Nowa stacja działa w sąsiednich Złotnikach, a druga – w Kiekrzu, dosłownie kilka minut jazdy samochodem od osiedla. Dzięki trwającej modernizacji linii kolejowej, podróż do centrum Poznania potrwa zaledwie 15 minut. Przy stacji można bezpiecznie zostawić rower i samochód.


Osiedle Przy Jeziorach / Poznań – Odległości od ważnych punktów:

  • Zjazd do drogi ekspresowej S11 – 5 km
  • Stacja Kolejki Metropolitalnej w Złotnikach – 3 km
  • Stacja kolejowa w Kiekrzu – 2 km
  • Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Kiekrzu – 3 km

Osiedle Przy Jeziorach to udana synergia klimatycznej lokalizacji z dobrze skrojonym wnętrzem.

W mieszkaniu o powierzchni 109 m2 znalazłam kilka ciekawych rozwiązań wartych bardziej szczegółowego omówienia. Dla mnie najważniejszym elementem jest spora powierzchnia strefy dziennej wynosząca 35 m2, przy czym jest też opcja oddzielnej kuchni. Myślę, że możliwość posiadania dodatkowego pokoju na parterze (lub dwóch mniejszych) doceni każda rodzina. Można tu zaaranżować przestronną sypialnię. Każdy kto często pracuje w domu, ma pokaźną bibliotekę lub chciałby od czasu do czasu przenocować gości, też znajdzie swój sposób na wykorzystanie tego miejsca.

Przewidziane w każdym mieszkaniu ekstra pomieszczenia takie jak pralnia oraz aż dwie garderoby to elementy pozwalające lepiej uporządkować przestrzeń i tym samym swobodnie zagospodarować zarówno strefę dzienną, jak i prywatną, którą wyróżnia większy niż standardowo metraż pokoi.

Miejsca do przechowywania nigdy dość: Projekt zakłada 3 lub 4 sypialnie o powierzchni do 15 m2, oraz 2 pojemne garderoby.

Na funkcjonalność pokoi na piętrze pozytywnie wpłynie podwyższona ścianka kolankowa. Dzięki niej, skosy na poddaszu będą zaczynać się wyżej niż zazwyczaj, co pozwoli lepiej zagospodarować przestrzeń pomieszczeń. Do dyspozycji mieszkańców będą również dwie łazienki – jedna na parterze i druga na piętrze. Uważam, że to konieczna opcja dla harmonijnego funkcjonowania rodziny z dziećmi.

Inwestorem osiedla jest deweloper More Place, znany z budowy Villi Sucholeskiej oraz Osiedla Kalinova.


Ceny nowych mieszkań z III etapu w stanie deweloperskim na Osiedlu Przy Jeziorach zaczynają się aktualnie od 687 tys. zł za 110 m2 powierzchni mieszkalnej, co uważam za konkurencyjną ofertę, zwłaszcza że w tej cenie otrzymujemy większą niż standardowo działkę. Chętni mogą skorzystać z pakietu wykończenia “pod klucz” i wprowadzić się od razu do gotowego domu. Istnieje także możliwość wyposażenia lokalu w szereg dodatkowych elementów, takich jak na przykład ogrzewanie podłogowe, panele fotowoltaiczne, wiata garażowa czy wykończenie tarasu deską kompozytową i kompleksowe zagospodarowanie ogrodu.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 24.02.2022 r.