RAPORT: Gmina Suchy Las – Wszystko o nowych osiedlach deweloperskich

RAPORT - nowe osiedla w gminie Suchy LasSuchy Las należy do najbardziej rozwiniętych gmin w kraju. Z tego powodu, mieszkańcy mogą mieszkać na nowych osiedlach z pełnym zapleczem technicznym oraz korzystać z nowoczesnych szkół, licznych obiektów sportowych oraz bogatego zaplecza handlowo-usługowego. Plusem mieszkania w Suchym Lesie, Złotnikach i w sąsiednim Biedrusku jest również dostęp do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Sprawdź dostępne domy i mieszkania na sprzedaż z Suchego Lasu:


Osiedle Morasko Park

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Morasko Park powstaje w granicach administracyjnych Miasta Poznania, na jego północnych krańcach, przy ul. Morasko, niedaleko rezerwatu przyrody. Przyszli mieszkańcy tej zielonej enklawy będą mieć zatem blisko – dosłownie kilka minut drogi – do centrum Suchego Lasu, stąd jego obecność w zestawieniu. Osiedle Morasko Park Duda Development to ekskluzywne osiedle domów jednorodzinnych z garażami i ogrodami aż do 930 m2, z czego niektóre są częściowo zadrzewione. Każdy dom w zabudowie bliźniaczej o powierzchni niemal 160 m2 zapewnia przestronne wnętrza i ciekawe rozwiązania dla całej rodziny. Kameralne osiedle wyróżnia także podwyższony standard wyposażenia budynków (m.in. ogrzewanie podłogowe, zewnętrzne rolety okienne, taras o powierzchni aż 20 m2). Aktualnie domy są w budowie. Pierwsze będą gotowe pod koniec 2018 roku. Ceny domów z garażami na osiedlu Morasko Park zaczynają się od 4,9 tys. zł/m2.


Osiedle Nowe Złotniki w Złotnikach

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Nowe Złotniki (Duda Development) oferuje wygodne szeregowce i domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 131 do 150 m2, wszystkie z garażem i ogrodem. Tutejsze domy wyróżniają przestronne, funkcjonalne wnętrza i ponadstandardowa liczba pomieszczeń, w tym cztery sypialnie i dwie łazienki. Inwestycję zlokalizowaną w spokojnym sąsiedztwie, kilkaset metrów od lasu, wyróżnia też szeroki pakiet wyposażenia (m.in. ogrzewanie podłogowe w kuchni i łazience, opcja odkurzacza centralnego, automatycznie otwierana brama garażowa) oraz kompletna infrastruktura, w tym gotowe drogi wewnętrzne i oświetlenie na osiedlu, a także mała strefa handlowo-usługowa na osiedlu. Ceny dostępnych lokali na Osiedlu Nowe Złotniki wynoszą od 3,9 tys. zł/m2 powierzchni, co – w zestawieniu z wysokim standardem i ciekawą lokalizacją, na terenie jednej z najbogatszych gmin w okolicy Poznania – stanowi konkurencyjną ofertę. W tej chwili w sprzedaży jest trzeci etap osiedla, który będzie gotowy wiosną 2019 roku, oraz ostatni dom z drugiego etapu, który pokazujemy na filmie.


Osiedle Złotniki Park w Złotnikach

W tej samej miejscowości, przy ulicy Łagiewnickiej, kameralne mieszkania w budynkach wielorodzinnych buduje BGR Deweloper. Firma znana z budowy Osiedla Widokowego koło Obornik tym razem postawiła na niską zabudowę z szeregiem udogodnień. W dwunastu trzykondygnacyjnych willach podmiejskich powstają 72 mieszkania o powierzchni od 48 do 79 m2, w tym mieszkania parterowe z dużymi ogródkami. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przynależą balkony. Ceny nowych mieszkań na Osiedlu Złotniki Park w Złotnikach w gminie Suchy Las wynoszą od 3,9 do 5,2 tys. zł/m2. W tej cenie klient otrzymuje lokal oraz dwa miejsca postojowe i komórkę lokatorską. Za dodatkową opłatą można kupić garaż. Plusem osiedla jest nowe publiczne przedszkole działające na terenie kompleksu. W planach jest budowa szkoły podstawowej oraz zaplecza handlowego. Złotniki posiadają dostęp do Zachodniej Obwodnicy Poznania. Lokalizacja spodoba się również osobom chcącym szybko przemieszczać się transportem publicznym. Aktualnie trwa modernizacja dworca w Złotnikach. Po zakończeniu prac, przyszli mieszkańcy dojadą z osiedla szynobusem do centrum Poznania w 15 minut! Pierwszy etap inwestycji jest gotowy. Czytaj więcej!


Osiedle Lubczykowe

Osiedle Lubczykowe powstające na północnych krańcach Poznania, niedaleko Suchego Lasu, zapewnia przestrzeń dopasowaną do potrzeb konkretnej rodziny. Układ pomieszczeń jest elastyczny – o jego kształcie zadecydują sami mieszkańcy. Jednocześnie zyskają prywatność, ponieważ domy łączą się tu jedynie garażami i posiadają duże ogrody. Osiedle Lubczykowe dewelopera Yard Development obejmuje 20 wygodnych domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 135 m2. O finalnym kształcie wnętrz zadecydują sami mieszkańcy. Do ich dyspozycji mogą być np.: 3 sypialnie, w tym jedna z wyjściem na taras, 2 łazienki – każda z oknem, dodatkowy pokój na parterze oraz przestronna, niemal 40-metrowa część dzienna, a także – garaż. Oczywiście to tylko jedna z dostępnych wersji. Przykładowo, w wersji maxi strefa dzienna może zająć aż 50 m2 otwartej przestrzeni. Tym, co wyróżnia nowe domy przy ul. Lubczykowej od innych inwestycji w okolicy, jest też staranny dobór materiałów i wyposażenia, w tym: system rekuperacji z wentylacją mechaniczną, ogrzewanie podłogowe, rolety okienne sterowane elektrycznie. Osiedle będzie zamknięte, z bramą na pilota. Ceny nowych domów aktualnie wynoszą od 649 do 750 tys. zł za 135 m2 powierzchni w standardzie deweloperskim podwyższonym. Czytaj Więcej!


Villa Sucholeska w Suchym Lesie

Villa Sucholeska przy ul. Zielińskiego to dwupoziomowe mieszkania, które – oprócz tradycyjnych ogródków – posiadają oryginalne ogrody na dachu. Kameralna inwestycja obejmująca dwa budynki z czterema mieszkaniami każdy jest gotowa do zamieszkania. Mieszkania o powierzchni od 70 do 98 m2 posiadają przynależne miejsce postojowe, niewielki ogródek oraz około 40-metrowy ogród na dachu. Dojazd do inwestycji odbywa się po drodze utwardzonej płytami najazdowymi. Wyposażenie dodatkowe w tym przypadku obejmuje ogrzewanie podłogowe w łazience i rolety okienne. Ceny ostatnich dostępnych mieszkań wynoszą 5,5 tys. zł/m2.


Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku

Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku (Novum Plus) jest adresowane do najbardziej wymagających klientów. Zamknięte osiedle przestronnych domów jednorodzinnych jest usytuowane w malowniczym otoczeniu lasu, z widokiem na zarybiony staw otoczony terenami sportowo–rekreacyjnymi. Przy stawie funkcjonuje między innymi plac zabaw, ważny z punktu widzenia rodzin z dziećmi. Całe osiedle jest w pełni zagospodarowane – posiada gotowe, wybrukowane drogi, chodniki i oświetlenie. Ponadto, deweloper w standardzie wykonuje podjazdy do domów z kostki brukowej. Ceny domów i działek na Osiedlu Błękitny Staw są ustalane indywidualnie. Aktualnie w sprzedaży są dostępne ostatnie działki budowlane.


Tilia Osiedle Parkowe w Biedrusku

Tilia Osiedle Parkowe w Biedrusku (Calva Sp. z o.o. sp. k.) – łącznie osiedle przy ulicy Świerczewskiego 92 w Biedrusku ma obejmować 6 niskich, trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z mieszkaniami o powierzchni wynoszącej od 57 do 90 m2. Plusem największych mieszkań 4-pokojowych jest możliwość korzystania ze skrytki na strychu. Mieszkańcy parteru będą mogli wypoczywać we własnych ogródkach. Oprócz tego, na osiedlu zaplanowano strefę handlowo-biurową na parterach dwóch budynków oraz osiedlowy plac zabaw. W sumie na Osiedlu Parkowym w Biedrusku powstaną 44 mieszkania. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2018 roku. Ceny nowych mieszkań w Biedrusku w tak zwanym standardzie deweloperskim podstawowym kształtują się na poziomie od 4 500 do 5 290 zł/m2. Dodatkowo trzeba zapłacić za komórkę lokatorską. Czytaj więcej w artykule o osiedlu Tilia Osiedle Parkowe.


Osiedle Jesionowe w Biedrusku

Kolejną inwestycją deweloperską z bezpośrednim dostępem do lasu jest Osiedle Jesionowe firmy Akropol Inwestycje. Dotychczas w ramach inwestycji przy ulicy Poznańskiej i Jesionowej powstały duże domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej oraz mieszkania w zabudowie szeregowej. Aktualnie można tu kupić mieszkania w zabudowie szeregowej o powierzchni od 74 do 100 m2 w cenie od 319 do 419 tys. zł. Co ważne, zaraz przy osiedlu działa market. Docelowym założeniem inwestora jest budowa ponad 200 domów i mieszkań w budynkach szeregowych. Osiedle Jesionowe ma być w pełni zurbanizowane. Póki co, dróg wewnętrznych na osiedlu brakuje, mimo, że to już siódmy etap budowy osiedla. Jak informuje inwestor, to gmina Suchy Las ma sukcesywnie utwardzać drogi na osiedlu. Czytaj opinię o Osiedlu Jesionowym.


Osiedle Kalinova w Złotnikach

Osiedle Kalinova w Złotnikach to nowy projekt od inwestora Villi Sucholeskiej. Deweloper More Place tym razem proponuje 12 gotowych do zamieszkania domów parterowych w zabudowie bliźniaczej, z poddaszem do adaptacji. Jednopoziomowy bliźniak zajmuje 113 lub 120 m2, w tym garaż. Co ciekawe, z uwagi na oryginalny projekt domów, niektóre pomieszczenia mają nietypowy kształt. Ceny bliźniaków na niewielkim osiedlu wynoszą od 576 tys. zł, zaś kończą się na 592 tys. zł w standardzie deweloperskim.


Ostoja Jelonek / Suchy Las

Przy ulicy Czołgowej w Jelonku koło Suchego Lasu powstało osiedle Ostoja Jelonek obejmujące 16 domów typu bliźniak o dużej powierzchni wynoszącej od 150 do 184 m2. Największe budynki posiadają między innymi 2 łazienki + toaletę, 5 pokoi, w tym garderoba, oraz duży salon z aneksem o powierzchni 51 m2. Do domów wykończonych w standardzie podwyższonym należą przydomowe ogródki i garaże. Ceny domów na osiedlu Ostoja Jelonek są relatywnie wysokie i wynoszą od około 753 tys. zł do 899 tys. zł.


Osiedle Aurinia w Biedrusku

Jedną z najnowszych inwestycji w gminie Suchy Las jest Osiedle Aurinia dewelopera BTM w Biedrusku. Osiedle obejmuje w sumie 87 mieszkań, garaże i lokale usługowe w 3-piętrowym budynku wielorodzinnym. Pierwszy etap jest gotowy – znajduje się przy ul. Zjednoczenia 6 w Biedrusku. W ramach pierwszych 53 lokali dostępne są metraże od 32 do 81 m2 w cenie od 3,7 do 4,9 tys. zł/m2. Zobacz więcej zdjęć i czytaj opinie o osiedlu.


Osiedle Natura w Biedrusku

Osiedle Natura w Biedrusku firmy Jakś-Bud oferuje domy szeregowe oraz mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Na terenie osiedla są już utwardzone drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Całość cechuje nowoczesna stylistyka i dbałość o detal. Ceny mieszkań 1- i 2-poziomowych o powierzchni od 62 do 120 m2 w budynku wielorodzinnym przy ul. Pułku Strzelców Konnych wynoszą od około 4 do 5,3 tys. zł/m2. Firma Jakś–Bud zapowiada budowę Nowego Rynku w Biedrusku. W ramach współpracy z gminą Suchy Las ma powstać, oprócz ratusza i deptaka, bogate zaplecze handlowo–usługowe. Jak dotąd, plany udało się zrealizować w niewielkim zakresie – w miejscu Nowego Rynku działa market, Poczta oraz kawiarnia.

Dostęp do terenów rekreacyjnych, spokój i dobry poziom infrastruktury to główne atuty Biedruska. Sąsiedztwo Obszaru NATURA 2000, miejscowe szkoły, gabinety lekarskie i zaplecze handlowe oraz coraz lepszy dojazd do Poznania przyciągają rodziny z dziećmi oraz amatorów wypoczynku wśród zieleni.

Czytaj także:
Gdzie warto mieszkać? Suchy Las ‚Vegas’!
Biedrusko (gm. Suchy Las) – zielone sąsiedztwo przyciąga nowych mieszkańców
RANKING: 12 najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznaniabliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 19.12.2018 r.