Eko DOM bez rachunków! Nowe domy 120 m2 zasilane zieloną energią – Osiedle Rozalin / Lusówko

Osiedle Rozalin w Lusówku - domy zasilane eko energiąOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMTeraz blisko Poznania możecie zamieszkać w nowym domu niezależnym energetycznie i zapomnieć o płaceniu rachunków! W zielonej okolicy Jeziora Lusowskiego powstają szeregowce w standardzie domu pasywnego, a to oznacza, że są nie tylko samowystarczalne energetycznie, ale też zapewniają znacznie wyższy komfort mieszkania. Łączą przemyślany projekt i nowoczesne technologie. Sprawdź szczegóły!

Eko domy bez rachunków powstają na Osiedlu Rozalin, w okolicy Jeziora Lusowskiego. To połączenie spodoba się miłośnikom wypoczynku blisko natury.

Dopracowany projekt, ponadstandardowa izolacja termiczna domu, wysokiej klasy okna oraz odpowiednie położenie względem stron świata – to podstawa. Do tego, każdy dom wyposażony będzie w nowoczesną pompę ciepła i panele fotowoltaiczne, dostarczające całość energii potrzebnej mieszkańcom. To oznacza, że rodziny wybierające tę opcję zamieszkania nie będą generować zanieczyszczeń do atmosfery. Dla osób, którym bliskie są postawy proekologiczne to znaczący plus. Jest jeszcze kolejny. Domy pod Poznaniem powstają na nowym osiedlu, gdzie wszystkie okoliczne budynki wyposażono w nowe kotły gazowe. Nie ma tu starych domów opalanych węglem, których sąsiedztwo – w sezonie grzewczym – jest bolączką wielu mieszkańców innych podpoznańskich miejscowości.

Domy przyjazne zdrowiu i środowisku pozwalają mieszkać tanio, wygodnie i zdrowo.

Stały dopływ świeżego powietrza, niezależnie od pory roku i bez konieczności otwierania okien, zapewni system rekuperacji, czyli system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jego dodatkową zaletą jest eliminacja z powietrza wprowadzanego do wnętrz wszelkich pyłów i zanieczyszczeń, co korzystnie wpływa na samopoczucie alergików, osób chorych na astmę i nie tylko.

Duża powierzchnia strefy dziennej (40 m2) oraz sypialni (dwie ponad 16 m2, jedna 12 m2), rodzinna łazienka z miejscem na wannę oraz prysznic i własny ogród. To wszystko pozwoli wygodnie mieszkań 3- lub 4-osobowej rodzinie.

Układ nowych domów oceniam pozytywnie, a to dlatego, że ich powierzchnia wynosząca ponad 120 m2 obejmuje: wspólną część dzienną o powierzchni około 40 m2, pierwszą łazienkę oraz praktyczne, oddzielne pomieszczenie gospodarcze z pralnią na parterze, a na piętrze: 3 wygodne sypialnie, z czego dwie o dużej powierzchni wynoszącej około 16 m2, oraz jedna 12 – metrowa; a także oddzielną garderobę oraz rodzinną łazienkę z miejscem zarówno na wannę, jak i prysznic. Moim zdaniem, dla tego metrażu, to optymalny układ, pozwalający na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Wszystkie pokoje w nowych domach pasywnych będą dobrze doświetlone dzięki dużym oknom z wystawą na południe.

Taki układ – oprócz korzystnego wpływu na atmosferę we wnętrzu i tym samym – dobre samopoczucie mieszkańców – pozwoli otrzymać maksymalne zyski ciepła ze słońca.

Dla wygody mieszkańców, przed budynkiem znajdą się zadaszone miejsca postojowe. Oczywiście do dyspozycji każdej rodziny będzie też prywatny ogródek. Powierzchnia działki wynosi – w zależności od wybranego segmentu: 270, 438 lub 463 m2. Taki metraż jest wystarczający dla rodziny stawiającej na codzienny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Nowe osiedle znajduje się w odległości 20 minut jazdy samochodem od centrum Poznania.

Osiedle budowane jest bezpośrednio przy lesie, a niedaleko znajduje się jezioro z plażą. Dzięki nowej trasie rowerowej można tam dotrzeć na rowerze. Naprzeciwko osiedla działa przedszkole, a kilka kroków dalej – szkoła. Równocześnie z budową nowych domów i mieszkań powstaje kompletna infrastruktura – drogowa, rekreacyjna oraz handlowo-usługowa. Więcej o Osiedlu Rozalin piszę w osobnym artykule, do którego lektury zapraszam!

Mieszkańcy Lusówka mogą oddychać czystym powietrzem wolnym od smogu.Zobacz też na Osiedlu Rozalin:

Dom parterowy 106 m2
Nowe mieszkania z ogrodami
Wolnostojący dom 120 m2 pod klucz


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 20.07.2020 r.