WIOSNA blisko Poznania – Zobacz nowe [ZDJĘCIA] / Puszcza Zielonka i Arboretum Kórnickie

Na weekend: Wiosna 2020Przyroda budzi się do życia! Włączmy uważność i cieszmy się tym, co wokół! Ładujmy energię, mimo że na spacer do lasu czy parku w tym trudnym dla nas czasie możemy wybrać się tylko samemu lub w wąskim gronie najbliższych. Zobaczcie najpiękniejsze zwiastuny wiosny!

Śnieżyce wiosenne są pod ochroną. Najdorodniejsze okazy miałam okazję podziwiać w parku krajobrazowym Puszcza Zielonka.

Dywany kwiatów – zarówno białych, śnieżycowych, jak i niebieskich, składających się z drobnych kępek cebulicy syberyjskiej możemy podziwiać między innymi w Kórnickim Arboretum. Podczas spaceru pamiętajmy o aktualnie obowiązujących w Polsce ograniczeniach, w tym zwłaszcza – o zakazie zgromadzeń powyżej dwóch osób.

Cebulica syberyjska: drobne kwiaty rosną w kępach, najlepiej radzą sobie w cieniu drzew.

Jeśli chcielibyście zwiedzić sąsiadujący z Arboretum Zamek w Kórniku, to niestety musicie jeszcze  poczekać. Obiekt przechodzi aktualnie remont.

Narcyzy to rośliny wieloletnie. Jeśli kupiliście donicę z kwiatami, to po ich przekwitnięciu posadźcie cebulki w ogrodzie. Za rok zakwitną ponownie!

Pamiętajmy o obecnie obowiązujących ograniczeniach, w tym zwłaszcza – o zakazie zgromadzeń (maksymalnie mogą spotykać się dwie osoby). Na krótki spacer najlepiej wybrać się samemu lub jedynie w gronie najbliższych domowników.

Zobacz też: Kraina Magnolii w Kórnickim Arboretum


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 24.03.2020 r.