[NOWE ZDJĘCIA Z BUDOWY] Mieszkaj w stylu slow! – Osiedle Pogodna i Stolarska / Murowana Goślina

Osiedle Pogodna / Stolarska - Murowana Goślina. Nowe mieszkania i domy na sprzedaż, deweloper LINEAOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMRelaks we własnym ogrodzie lub wycieczka rowerowa po Puszczy Zielonce. To przykłady prostych przyjemności, które mają duże znaczenie. Na stałe wpisały się w życie mieszkańców nowych osiedli – Pogodna oraz Stolarska w Murowanej Goślinie, które już niebawem wzbogacą się o kolejne mieszkania. Sprawdź dostępne metraże i zobacz aktualne zdjęcia z budowy!

Mieszkania z ogrodami lub tarasami dobrze znane mieszkańcom podpoznańskiej Dąbrówki teraz są dostępne również w Murowanej Goślinie. Przy ulicy Pogodnej deweloper Linea realizuje niskie budynki wielorodzinne VILLA oraz LOGO. Z kolei dwupoziomowe mieszkania z ogrodami w zabudowie szeregowej typu FORMA powstają przy ulicy Stolarskiej.


WIZYTA NA BUDOWIE: Zobacz aktualne zdjęcia osiedli w Murowanej Goślinie! / maj 2021


W każdym budynku typu VILLA znajdziemy jedynie po 5 mieszkań na każdym poziomie, czyli łącznie 15 mieszkań. Na plus zaliczam duże, nawet ponad dwustumetrowe ogrody przynależne do mieszkań parterowych oraz osłonięte tarasy na wyższych kondygnacjach.

Znakiem rozpoznawczym inwestycji jest kompleksowe wyposażenie, udogodnienia dla rodzin z dziećmi, oraz jednolita stylistyka i dbałość o prywatność mieszkańców.

VILLA to także układ pomieszczeń przemyślany pod kątem potrzeb rodzin z dziećmi. Chodzi o pomysłowe rozwiązania, takie jak wnęki zwiększające pojemność kuchni, dużą garderobę w korytarzu, czy możliwość wyjścia na taras zarówno z salonu, jak i sypialni. Szczegółowo omawiam je na filmach. Wybór metraży też jest spory – wynosi od 25 do niemal 70 m2.

Pierwsze budynki wielorodzinne VILLA na osiedlu Pogodna są już zamieszkane.

Gotowy jest też budynek typu LOGO. To ciekawa propozycja dla osób szukających nowego mieszkania w bardzo konkurencyjnej cenie. Dostępne są metraże już od 27,4 m2, przez mieszkania dwupokojowe o powierzchni sięgającej niemal 38 m2, aż po mieszkania powyżej 40 m2. Nieduży metraż optycznie zyskuje na przestronności dzięki dużym oknom do podłogi i zieleni za oknem. Przedłużeniem lokali znajdujących się na parterze jest ogródek, którego powierzchnia dochodzi nawet do 157 m2.

Jednocześnie trwa rozbudowa nowych szeregowców przy ulicy Stolarskiej. Ich metraż wynoszący od 70 do 75 m2 pozwala na indywidualne rozwiązania aranżacyjne i ciekawe rozplanowanie funkcji w mieszkaniu z własnym ogrodem. Zobacz przykładową aranżację mieszkania w budynku typu FORMA na filmie:

Kameralna zabudowa i zielona okolica 4 km od Puszczy Zielonka pozwolą złapać oddech.

Murowana Goślina należy do organizacji Cittaslow zrzeszającej miasteczka promujące życie w stylu slow oraz dbałość o środowisko, lokalne produkty oraz ułatwienia w transporcie publicznym. Przykładem tych ostatnich jest możliwość dojazdu do centrum Poznania nowoczesnym szynobusem.

Slow life to styl życia, w którym podkreśla się rolę uważności, umiaru i czerpania radości z  drobiazgów. Warto zatrzymać się na chwile, by dostrzec piękny świat dokoła!


Arboretum Leśne w Zielonce to jedno z wielu miejsc w okolicy wartych odwiedzenia.


Dystans do codzienności pomaga złapać kontakt z naturą, która żyje przecież własnym rytmem. Nie ważne, czy sami wyhodujemy pomidory czy będziemy podziwiać zieleń podczas spaceru nordic walking. Ważne, by w grafiku znaleźć czas na… chwilę bez zegarka właśnie na takie małe przyjemności. Mieszkając na osiedlu Pogodna, ułatwi nam to duży, przydomowy ogródek lub taras pełen zieleni.

Duże ogrody – nawet ponad 200 m2 należą do mieszkań parterowych. W mieszkaniach na wyższych kondygnacjach można korzystać z tarasu dostępnego z każdego pokoju.

Podróż do szkoły lub pracy też może być przyjemna. Rower czy samochód zostawimy na parkingu przy stacji. Następnie 30 minut jazdy szynobusem możemy wykorzystać na przykład na czytanie książki.

Z Murowanej Gośliny do centrum Poznania wygodnie dojedziemy szynobusem w zaledwie 30 minut.

Docelowo w Murowanej Goślinie zaplanowano budowę ponad 260 mieszkań. Co istotne, wraz z rozbudową osiedla, deweloper Linea zapewnia mieszkańcom całą potrzebną infrastrukturę, w tym – drogi, chodniki, odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, oświetlenie i duże place zabaw.

Informacje na temat aktualnych cen dostępnych mieszkań znajdziecie na stronie inwestycji.


ZOBACZ: Jak urządzić małe mieszkanie z wyspą w kuchni!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.05.2021 r.