Osiedle Zacisze – Przemyślana przestrzeń dla rodziny! Nowy dom z ekologicznym źródłem ciepła! / Czerlejno

Osiedle Zacisze / Czerlejno - nowe domy na sprzedażOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMJeżeli szukasz większej przestrzeni do życia dla swojej rodziny, warto spojrzeć z bliska na praktyczną stronę projektu. Na Osiedlu Zacisze układ pomieszczeń w każdej połówce bliźniaka został przemyślany w najmniejszym detalu. Możesz wybrać dom z garażem, albo z oddzielną kuchnią. Pełna wysokość trzech sypialni na piętrze ułatwi ich aranżację, a w strefie dziennej zadbano o duże przesuwne okno i – co za tym idzie – lepszą integrację wnętrza z ogrodem. Mieszkańcy docenią również wyposażenie domu w wysokiej klasy pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni. Dzięki temu zyskają niezależność od dostaw gazu, niskie koszty ogrzewania domu i czyste powietrze w okolicy.


Mieszkańcy stawiający na ekologiczne rozwiązania docenią wyposażenie domu w pompę ciepła w standardzie oraz opcję montażu paneli fotowoltaicznych na etapie budowy.


Dzięki temu zyskają niezależność od dostaw i wzrostów cen gazu. Będą mogli polegać w 100% na własnych i ekologicznych źródłach zielonej energii. Przyniesie to również wymierne korzyści dla środowiska i brak smogu w okolicy. Decydując się na atrakcyjny cenowo montaż paneli fotowoltaicznych na etapie budowy, można zredukować przyszłe rachunki za energię do minimum.


Kameralne Osiedle Zacisze w miejscowości Czerlejno pod Poznaniem obejmuje dwa etapy:

  • W ramach pierwszego, którego realizacja rozpoczęła się na początku tego roku, powstanie pięć domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie dziesięć lokali o powierzchni 86,7 m2 każdy.
  • W drugim etapie inwestycji powstanie kolejnych sześć domów w zabudowie bliźniaczej, łącznie dwanaście lokali, z czego sześć będzie posiadać własny garaż w bryle budynku. Powierzchnia lokalu z garażem wyniesie 109 m2.

Pierwsze domy na Osiedlu Zacisze dewelopera Dom Inwestycje będą gotowe już w grudniu 2022 roku.

Znany z budowy Osiedla Pod Lipami deweloper Dom Inwestycje tym razem także stawia na praktyczne rozwiązania. Tutaj, na przykładzie mniejszego lokalu bez garażu, opiszę kilka detali, które szczególnie zwróciły moją uwagę.

Po pierwsze, trzy sypialnie bez skosów. Wszystkie o pełnej wysokości, ułatwiającej praktyczne wykorzystanie przestrzeni. Ma to również swoją kolejną konsekwencję, a mianowicie – w każdym lokalu przewidziany jest strych na przechowywanie rzeczy używanych sezonowo. Takie miejsce z pewnością przyda się każdej rodzinie! Podobnie jak przestronna łazienka na piętrze, oraz toaleta gościnna na parterze.

W przestronnej, głównej łazience z oknem będzie można korzystać zarówno z wanny, jak i z prysznica. To optymalny układ.

W domach w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej zazwyczaj sporym wyzwaniem jest ulokowanie klatki schodowej w taki sposób, by nie zabierała miejsca w salonie. Tutaj nie ma tego problemu, ponieważ w projekcie przewidziano klatkę schodową całkowicie poza strefą dzienną (czyli na korytarzu). Dzięki takiemu zabiegowi pokój dzienny stał się bardziej ustawny, a przestrzeń pod schodami pełni funkcję spiżarni.

Salon z jadalnią. Nie znajdziemy tu schodów, które przeniesiono na korytarz.

Zostańmy zatem na chwilę w salonie z jadalnią. Znajdziemy tu ponad 25 m2 powierzchni, którą dodatkowo optycznie powiększa duże okno odstawno-przesuwne, które po otwarciu nie zajmuje miejsca w pokoju. Dzięki temu przyjemny widok ogródka może być z nami podczas codziennych czynności, podczas wspólnego posiłku, zabawy z dzieckiem, podczas czytania ulubionej książki. To sprawia, że w naturalny sposób czujemy się lepiej, a dom staje się przytulniejszy. Na możliwości indywidualnej aranżacji salonu dobrze wpływa także ogrzewanie podłogowe zaplanowane na całej powierzchni mieszkalnej, i co za tym idzie – brak kaloryferów. Przyjemnie nagrzaną posadzkę docenią rodzice maluchów, które przecież najchętniej lubią bawić się właśnie na podłodze.

Duże przesuwne okno w salonie wynosi codzienność na wyższy poziom, otwierając wnętrze na ogród, na zieleń.

I wreszcie – kuchnia oddzielona od salonu o powierzchni niemal 8 m2. Miłośnicy takiego rozwiązania będą zadowoleni, gdyż na Osiedlu Zacisze – w wersji lokalu bez garażu – kuchnia stanowi całkowicie oddzielną, wygodną przestrzeń z oknem, oraz miejscem na funkcjonalną zabudowę meblową w kształcie litery L. Kuchnia została zaplanowano od frontu budynku. Dzięki czemu wypoczywając w salonie, nie słyszymy dźwięków gotowania. Nie widzimy również kuchennego rozgardiaszu podczas spotkań towarzyskich. Dla fanów strefy wypoczynku połączonej z kuchnią dobrą opcją będzie lokal z garażem, gdzie zaplanowano aneks kuchenny.

Na Osiedlu Zacisze masz wybór. Lokale bez garażu posiadają kuchnię jako oddzielne pomieszczenie. W przypadku lokali z garażami, otrzymujemy salon połączony z aneksem kuchennym.

Wygodny wiatrołap z miejscem na pojemną garderobę to element, który doceni każdy, bez względu na nasze przyzwyczajenia.

Innym istotnym kryterium wyboru nowego domu dla rodziny jest powierzchnia ogrodu. W przypadku tej inwestycji powierzchnia przynależnych działek wynosi od 236 do 488 m2.

Na całej powierzchni mieszkalnej, w tym również na piętrze, zaplanowano ogrzewanie podłogowe w standardzie, co razem z pompą ciepła korzystnie wpłynie na optymalizację kosztów ogrzewania.

Podwyższony standard wykończenia budynków obejmuje także montaż rolet zewnętrznych, przyłącza światłowodowego, zbiornika CWU o pojemności co najmniej 100 litrów, oraz – opcjonalnie – montaż paneli fotowoltaicznych. Deweloper zadba również o zagospodarowanie terenu wokół budynków, w tym między innymi budowę murowanych miejsc na odpady przed budynkiem, wybrukowane dojście do domu, montaż kostki brukowej na tarasie, budowę dwóch przynależnych miejsc postojowych i inne. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej osiedla.

Bogaty pakiet wykończenia domów to brak ukrytych kosztów i wygoda. Obejmuje komplet rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe, budowę tarasu, światłowód i inne elementy.

Położenie nowego osiedla domów we wsi Czerlejno, na granicy gmin Kostrzyn i Kleszczewo, z jednej strony zapewni mieszkańcom spokój, ciszę i zieloną przestrzeń własnego ogrodu, a z drugiej – dostęp do miejscowych szkół i zaplecza sportowego oraz handlowego. To ostatnie jest szczególnie rozwinięte w Kostrzynie, gdzie dojedziemy dosłownie w kilka minut. Znajdziemy tu centrum handlowe, popularne dyskonty oraz punkty usługowe.

Zaledwie 4 km od osiedla mieści się klimatyczny Park w Kleszczewie ze starodrzewem. Polecam Wam to miejsce na rodzinne spacery.

Dzięki bezkolizyjnym trasom szybkiego ruchu S5 i 92 szybko – w kilkanaście minut – dojedziemy do Swarzędza, oraz do Poznania.

Wygodne połączenia drogowe to nie wszystko. W sąsiednim Kostrzynie działa też stacja kolejowa, przy której można bezpiecznie zostawić rower, lub zaparkować samochód.

Oddalona o kilka minut drogi od domu stacja kolejowa w sąsiednim Kostrzynie zapewnia alternatywne połączenie komunikacyjne z Poznaniem, co docenią rodzice nastolatków, czy osoby stawiające na transport publiczny.

Ceny nowych domów na sprzedaż w Czerlejnie zaczynają się od 427 tys. zł. Aktualnie dostępne lokale i pełną ofertę znajdziesz na stronie internetowej inwestycji.

Zobacz aktualne zdjęcia z budowy, jesień 2022:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.10.2022 r.