Osiedle Parkowe w Komornikach – nowe mieszkania przy ruchliwej drodze

Osiedle Parkowe w Komornikach - nowe mieszkania w szeregowcach - deweloper POZ INWESTMieszkanie na przedmieściach Poznania oraz cicha przestrzeń wolna od zgiełku nie zawsze idą w parze. Osiedle Parkowe w Komornikach pod Poznaniem rozrasta się w kierunku ruchliwej ulicy Komornickiej. Właściciele nowych mieszkań w tej części osiedla będą słyszeć uciążliwy szum przejeżdżających samochodów.

W lepszej sytuacji są mieszkańcy starszych budynków na Osiedlu Parkowym zlokalizowanych dalej od drogi, przy ulicy Ognikowej. Niestety, w chwili obecnej nowe mieszkania w budynkach szeregowych oraz wielorodzinnych powstają przy ulicy Jaśminowej położonej blisko ruchliwej ulicy łączącej Komorniki z sąsiednimi Wirami. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego w obu miejscowościach, na spadek częstotliwości ruchu nie ma co liczyć. Osoby poszukujące mieszkania w Komornikach zapewniającego dobre warunki do wypoczynku mogą zainteresować się raczej budynkami mieszkalnymi powstającymi przy ulicy Młyńskiej.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie pokazowe w bliźniaku na nowym osiedlu koło Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-zlotniki-yt-play-300x169

Mieszkania deweloperskie na Osiedlu Parkowym w Komornikach są dostępne w wariancie jedno- oraz dwupoziomowym, ale obecnie w ofercie są już tylko te ostatnie.

Powierzchnia dwupoziomowych segmentów w zabudowie szeregowej z salonem z aneksem kuchennym i dwoma lub trzema sypialniami wynosi od 74 do 92 m2 powierzchni, a ceny szeregowców w Komornikach wahają się od 305 do 350 tys. zł. Wszystkie mieszkania dwupoziomowe w budynkach szeregowych na Osiedlu Parkowym posiadają przynależne ogródki o zróżnicowanej powierzchni.

Samo osiedle jest dobrze zagospodarowane. Mieszkańcy Osiedla Parkowego mają do dyspozycji gotowe chodniki, drogi wewnętrzne oraz utwardzoną drogę dojazdową. Inwestycja jest podłączona do kanalizacji. Na takie udogodnienia nie mogą liczyć na przykład mieszkańcy ulicy Truskawkowej w Komornikach, gdzie powstaje Osiedle Brzoskwiniowe.
Kierowcy docenią bliskość autostrady i trasy krajowej nr 5. Z drugiej strony Komorniki często są zakorkowane w godzinach szczytu. Kolejnym plusem mieszkań na Osiedlu Parkowym w Komornikach jest bliskość placówek oświatowych, punktów usługowych, sklepów, marketów i dużego centrum handlowego.

Osiedle nie posiada bezpośredniego dostępu do lasu. Aktywną rekreację na świeżym powietrzu umożliwia położony w odległości około 4 km Wielkopolski Park Narodowy. Lepsze położenie bliżej lasu wyróżnia między innymi Osiedle Poetów realizowane przez Libra Development oraz wspomniane mieszkania przy ulicy Młyńskiej.

Inwestorem Osiedla Parkowego w Komornikach jest firma Poz Inwest Sp. z o.o.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.12.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169