Osiedle Grafitowe w Skórzewie – przyjazne miejsce blisko Poznania

Osiedle Grafitowe w Skórzewie (gm. Dopiewo)Osiedle Grafitowe w Skórzewie to możliwość zakupu nowego mieszkania zaledwie kilka minut drogi od Poznania. Oprócz szybkiego połączenia z centrum, osiedle zapewnia wysoki komfort życia w jednej z najlepiej rozwiniętych miejscowości pod Poznaniem.

Mieszkańcy Osiedla Grafitowego w Skórzewie mogą korzystać z licznych udogodnień:

  • Dostęp do bezkolizyjnych tras szybkiego ruchu – obwodnicy S-11 oraz ul. Bukowskiej.
  • Przystanek autobusowy funkcjonujący bezpośrednio przy osiedlu.
  • Bezpośrednie sąsiedztwo nowoczesnych szkół, przedszkoli i żłobków. Już we wrześniu 2016 roku na terenie Osiedla Grafitowego rozpocznie działalność nowe przedszkole publiczno-prywatne, Diamentowa Kraina. Do przedszkola będzie uczęszczać 150 dzieci.
  • Rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe 5 minut jazdy samochodem od osiedla. Galeria handlowa Mallwowa z delikatesami, restauracjami, klubem fitness i drogerią oraz wszystkie popularne markety w jednym miejscu pozwalają szybko i przyjemnie zrobić potrzebne zakupy.
  • Dobre warunki dla aktywnych. W willach znajdują się wózkarnie i rowerownie, a na terenie inwestycji deweloper Lepiko zbudował nowy plac zabaw i teren rekreacyjny dla mieszkańców z altaną na grilla. W Skórzewie znajduje się ponadto ogólnodostępny kompleks boisk „Orlik”.  Obok osiedla przebiegają bezpieczne trasy pieszo-rowerowe prowadzące między innymi nad oddalone o kilka kilometrów Jezioro Lusowskie w Lusowie. Plaża nad Jeziorem Lusowskim znalazła się w naszym Rankingu najlepszych plaż w okolicy Poznania.
  • Przyjazna okolica to również kompletna infrastruktura, a więc dobrej jakości drogi, chodniki, oświetlenie, dostęp do wszystkich mediów oraz brak źródeł uciążliwego hałasu w sąsiedztwie.
  • Możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz.


Pod względem komunikacyjnym Osiedle Grafitowe położone jest dogodnie. Poza godzinami szczytu kilka minut wystarczy na dojazd do Poznania od strony Grunwaldu. 10 minut zajmuje dojazd do lotniska Poznań-Ławica. Niewiele więcej – do CH King Cross Marcelin. W praktyce, lokalizacja pozwala na szybkie dotarcie do wszystkich ważnych punktów Poznania i Aglomeracji Poznańskiej. Od lipca 2016 roku bezpośrednio przy osiedlu funkcjonuje przystanek autobusowy dla linii nr 727 oraz 729, którymi mieszkańcy dojadą na poznańskie Ogrody oraz na Junikowo. Skórzewo, w przeciwieństwie do osiedli w Dąbrówce nie zapewnia jednak szybkiego połączenia kolejowego z centrum Poznania.


ZOBACZ Nowe bliźniaki z dużym ogrodem w Tarnowie Podgórnym:


Jak wygląda Osiedle Grafitowe w Skórzewie?

Kameralna inwestycja dewelopera Lepiko Developer docelowo obejmie 11 niskich willi miejskich z mieszkaniami o powierzchni od 41 do 75 m2. Kupując mieszkanie na etapie budowy, można samemu zdecydować o rozkładzie pomieszczeń. Każde mieszkanie posiada do wyboru:

  • ogródek z tarasem przy mieszkaniach na parterze o powierzchni nawet do 135 m2
  • 1 lub 2 duże balkony przynależne do mieszkań na pierwszym i drugim piętrze
  • loggię

Mieszkania posiadają przynależne komórki lokatorskie i są wyposażone w oddzielne piece gazowe, światłowody oraz antenę zbiorczą. Funkcjonalność mieszkań dodatkowo podnosi wyższa niż standardowo wysokość pomieszczeń – 2,7 m.

Na ułatwienia mogą liczyć rowerzyści i rodzice. W willach na Osiedlu Grafitowym znajdują się wózkarnie i rowerownie. Ponadto, rodzice nie będą tracić czasu na dowożenie dzieci do placówek edukacyjnych. Od września 2016 roku na terenie osiedla działa nowe przedszkole publiczno-prywatne – Diamentowa Kraina. Gimnazjum i szkoła podstawowa funkcjonują w miejscowości.

Co równie ważne z punktu widzenia mieszkańców, inwestor Osiedla Grafitowego zadbał o dużą liczbę miejsc postojowych. Na każde mieszkanie przypadają ponad 2 miejsca, co pozwoli uniknąć kłopotów z parkowaniem nie tylko mieszkańcom, ale i odwiedzającym ich gościom. Miejsca postojowe – podobnie jak komórki lokatorskie – są zwolnione z dodatkowych opłat.


POLECAM: Osiedle Przy Dworku – nowe mieszkania gotowe już w 2020 roku

Zobacz więcej →


Utwardzone drogi dojazdowe i wewnętrzne, oświetlenie, parkingi, kanalizacja deszczowa i sanitarna, elementy małej zieleni – to obecnie norma na nowych osiedlach w Poznaniu i okolicy. Oprócz wymienionych elementów, inwestor Osiedla Grafitowego zadbał o doprowadzenie do osiedla wszystkich mediów.

Mieszkańcy Osiedla Grafitowego mogą zrobić grilla tuż obok domu. Na terenie osiedla powstał teren rekreacyjny z placem zabaw i altaną na grilla. To duży plus, choć w okolicy z łatwością znajdziemy inne osiedla zapewniające bezpośredni dostęp do rozległych terenów zielonych, na przykład do lasu.

Warto podkreślić, że mieszkania na Osiedlu Grafitowym są dostępne w konkurencyjnej cenie – od 4,2 tys. zł/m2, przy czym cena obejmuje nie tylko samo mieszkanie, ale również komórkę lokatorską i miejsca postojowe na parkingu, za które nie trzeba dodatkowo płacić. Osoby chcące wprowadzić się od razu do gotowego mieszkania, mogą wybrać jedną z opcji wykończenia mieszkania pod klucz w cenie od 339 zł/m2.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 11.10.2016 r.