Osiedle Bliskie – nowe mieszkania od dewelopera w Plewiskach

Osiedle Bliskie w PlewiskachPlewiska – chętnie wybierana przez młodych ludzi miejscowość pod Poznaniem nadal się rozbudowuje. Na jej obrzeżach powstało Osiedle Bliskie – najnowsze osiedle mieszkań w domach szeregowych.

Osiedle Bliskie znajduje się w najspokojniejszej części Plewisk – przy ulicy Szkolnej, w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej. To znacznie lepsze miejsce do życia niż podobne osiedla zlokalizowane w ścisłym centrum miejscowości, gdzie przeważa ciasna, wielorodzinna i szeregowa zabudowa. Choć i tutaj powoli przybywa szeregowców. Niedaleko inwestycji, również przy ul. Szkolnej, zlokalizowane jest Osiedle Dom Rodzinny. Nowy etap osiedla zlokalizowany jest przy ul. Grunwaldzkiej.

Mieszkania w szeregowcach na Osiedlu Bliskiem o powierzchni 73 m2 lub 75 m2 można obecnie kupić w cenie od 330 tys. zł do 430 tys. zł. 
Podobnie jak pozostali mieszkańcy Plewisk, mieszkańcy Osiedla Bliskiego są pozbawieni bezpośredniego dostępu do rozległych terenów rekreacyjnych. Najbliższy kompleks leśny – Wielkopolski Park Narodowy oddalony jest o około 7 km. Można znaleźć domy pod Poznaniem w znacznie bardziej zazielenionej okolicy, np. na Osiedlu Puszcza Zielonka. Dodatkowo, życie części mieszkańców Plewisk utrudnia nasilony ruch na ulicy Grunwaldzkiej, zakorkowanej w godzinach szczytu. Czy warto zatem zamieszkać na Osiedlu Bliskim?

Jak wygląda Osiedle Bliskie w Plewiskach?
Zespół dwupoziomowych mieszkań w domach w zabudowie szeregowej z ogródkiem i miejscem parkingowym prezentuje się elegancko. Układ pomieszczeń w mieszkaniu pozwoli na sprawne funkcjonowanie całej rodziny. Na parterze każdego mieszkania zaplanowano pokój dzienny z oddzielną kuchnią oraz małą łazienką. Na piętrze mieszczą się trzy sypialnie z łazienką. Powierzchnia mieszkania wynosi 73 m2 (cena 335 tys. zł) lub 85 m2 (cena 437 tys. zł). Warto dodać, że w cenie – oprócz standardu tak zwanego deweloperskiego –  jest kominek, domofon i przyłącze światłowodowe.

Na plus inwestycji należy zaliczyć dobre wykonanie oraz relatywnie bogatą infrastrukturę osiedlową. Do każdego domu prowadzi wybrukowana i oświetlona droga, a teren osiedla jest zamknięty i ogrodzony. Co więcej, szeregowce pod Poznaniem w Plewiskach zapewniają mieszkańcom dostęp do kanalizacji i rozbudowanego zaplecza handlowo-usługowego mieszczącego się wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, jak również do miejscowych szkół i przedszkoli (w tym całkowicie nowych placówek). W Plewiskach działają nowe przedszkola, a we wrześniu 2017 roku ma zostać zakończona budowa nowej szkoły podstawowej w Plewiskach, gdzie będzie uczęszczać 600 uczniów.

Oferta firmy Jandach sprosta zatem oczekiwaniom tych klientów, którym zależy na posiadaniu funkcjonalnego domu oraz bliskości Poznania i rozwiniętej strefy handlowej.

W mojej opinii Osiedle Bliskie firmy Jandach to obecnie najciekawsza inwestycja deweloperska realizowana na terenie Plewisk. Choć sama lokalizacja – Plewiska, jest kompromisowa, o czym szerzej przeczytasz w artykule Gdzie warto mieszkać? Plewiska.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 21.11.2016 r.


Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169