RANKING: 7 najdroższych ulic pod budowę domu w okolicy Poznania

Najdroższe ulice w okolicy PoznaniaJak wybrać działkę budowlaną? Wyznaczników działki idealnej nie ma, bo każdy szuka czegoś innego. Jednak poszukujący własnej parceli mogą zainspirować się rankingiem najbardziej pożądanych, a więc i najdroższych ulic pod Poznaniem.

Warto, bo działka w przyjaznym otoczeniu przesądza o sukcesie inwestycji w wymarzony dom na lata. Jak się mieszka w bałaganie urbanistycznym pokazuje przykład Plewisk pod Poznaniem. Ciasna zabudowa, mnogość stylów, brak terenów spacerowych. Łatwo trafić w takie miejsce lub po latach mieszkania zorientować się, że najbliższa okolica została zdegradowana przez sąsiadów. Na szczęście można ustrzec się przed takim scenariuszem.

W czym tkwi sekret najbardziej pożądanych lokalizacji pod Poznaniem?

  1. Ładne otoczenie z ciekawym kontekstem i bez ryzyka powstania kłopotliwego sąsiedztwa w przyszłości. Czy w pobliżu działki powstanie autostrada albo blokowisko? Można to sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a w razie jego braku w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
  2. Położenie blisko Poznania i jednocześnie daleko od źródeł uciążliwego hałasu, w tym z dala od ruchliwych ulic, tras kolejowych, przedsiębiorstw generujących hałas i lotnisk.
  3. Dostęp do potrzebnych mediów i dróg dojazdowych z utwardzoną nawierzchnią.
  4. Dostęp do infrastruktury, sklepów, szkół, opieki medycznej, przystanków autobusowych.
  5. Bliskość terenów rekreacyjnych, np. jeziora lub lasu.


Ranking najdroższych ulic w okolicy Poznania:

Miejsce 6. ul.Słoneczna, Puszczykowo (350 zł/m2) – wyjątkowa architektura w wyjątkowym otoczeniu

Piękna okolica zatopiona w zieleni to zasługa mieszkańców, którzy dbając o utrzymanie zbliżonego stylu domów, nie pozwolili na degradację otoczenia. Przedwojenne wille sąsiadują tutaj harmonijnie z nowymi posesjami. Ponadto, ulica zapewnia dostęp do lasu z jednej i zaplecza handlowego z drugiej strony. A to wszystko w miasteczku otoczonym przez wyjątkową przyrodę (WPN i rzeka Warta).


Miejsce 5. ul. Pagórkowa, Chyby (450 zł/m2) – prestiż i dobre sąsiedztwo

Prestiżowa lokalizacja pod budowę okazałej rezydencji na działce o powierzchni co najmniej 3000 m2. Ulica Pagórkowa w Chybach gwarantuje dobre sąsiedztwo, ciszę, prywatność i widok na jezioro. Infrastruktura na wysokim poziomie, utwardzone drogi, place zabaw – to w tym miejscu standard. Kolejnym atutem jest szybkie połączenie komunikacyjne z Poznaniem.


Miejsce 4. ul. Wspólna ex aequo z ul. Pogodną, Baranowo (500 zł/m2) – wszystko na miejscu

Ulice zlokalizowane niedaleko granicy Poznania i jednocześnie blisko jeziora z zagospodarowaną plażą i trasami rowerowymi. Ulice Wspólna i Pogodna zyskują przyjazny charakter dzięki spokojnej okolicy z luźną zabudową i wszechobecną zielenią. Na wysoki komfort życia wpływa także kompletna infrastruktura i wygodny dojazd do centrum Poznania. Tu wszystko jest na miejscu, m.in. szkoły, zaplecze sportowe i handlowo–usługowe.


Miejsce 3. ul. Dębowa, Suchy Las (550 zł/m2) – rozwinięta infrastruktura

Domy przy ulicy Dębowej utrzymane są w jednolitym stylu, co tworzy wrażenie ładu przestrzennego i harmonii. Mieszkańcy mogą cieszyć się bogatą infrastrukturą, w tym nowoczesnymi szkołami, rozwiniętym zapleczem handlowo–usługowym, obiektami sportowymi. W odległości 2 km znajduje się prawdziwa gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku – Rezerwat Przyrody Meteoryt Morasko.


Miejsce 2. ul. Wiśniowa, Chyby (700 zł/m2) – dom nad jeziorem

Ulica Wiśniowa daje możliwość posiadania domu z bezpośrednim dostępem do jeziora. Linię brzegową przy ulicy Wiśniowej z obydwu stron otaczają cieki wodne, dlatego mieszkańcy mogą cieszyć się prywatną, zieloną enklawą nad jeziorem, jakiej nie ma nigdzie indziej w pobliżu Poznania. Ponadto, sąsiedztwo Jeziora Kierskiego tworzy specyficzny mikroklimat, który podczas upałów lokalnie obniża temperaturę o kilka stopni.


Miejsce 1. ul. Letniskowa, Baranowo (870 zł/m2) – widok na jezioro i cisza

Zaciszna ulica z widokiem na Jezioro Kierskie oraz zejściem na zagospodarowaną plażę. Tym, co wyróżnia ulicę Letniskową w Baranowie na tle innych podpoznańskich lokalizacji jest prawdziwie letniskowa atmosfera, harmonijna zabudowa oraz szybki dojazd do Poznania. Mieszkańcy ulicy Letniskowej mają piękny widok na jezioro z wysokiej na 30 metrów skarpy oraz dostęp do pełnej infrastruktury, m.in. drogowej, a także do szkół, sklepów i restauracji.


Dlaczego właśnie te ulice na przedmieściach Poznania są rekordowo drogie?

Jak wynika z rankingu przygotowanego przez BliskoPoznania.pl, najdroższe działki pod Poznaniem znajdują się na terenie gmin Tarnowo Podgórne, Suchy Las oraz Puszczykowo. Pierwsze dwie należą do najbogatszych gmin w Polsce. Dostęp do rozbudowanej infrastruktury każdego rodzaju, spokojna okolica z ładną zabudową oraz sąsiedztwo terenów rekreacyjnych wpływają na wysoki komfort życia mieszkańców, który z kolei winduje ceny. Puszczykowo przyciąga natomiast mieszkańców wyjątkowym klimatem letniska położonego u wrót parku narodowego. Wszystkie wymienione w rankingu ulice mają utwardzoną nawierzchnię i chodniki, oświetlenie uliczne oraz – co najważniejsze – są położone z dala od dróg przelotowych.

Ranking powstał w oparciu o najwyższe ceny za metr kwadratowy działek budowlanych na terenie Aglomeracji Poznańskiej osiągane w 2014 roku. Zestawienie nie służy porównaniu średnich cen zakupu działek budowlanych, tylko najwyższych cen transakcyjnych za metr kwadratowy gruntu.


ZOBACZ NOWY FILM: 2-poziomowy Apartament w oryginalnym budynku!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.02.2015

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-rozalin-dom-b-3-yt-play-300x169

Dodaj komentarz