Osiedle Nova w Czmoniu (gm. Kórnik) – nowe bliźniaki z garażem i elewacją z kamienia

Osiedle Nova w Czmoniu dewelopera Danske ProjektOsiedle Nova to nowe domy na sprzedaż w okolicy Kórnika, tym razem powstające przy ulicy Nowej w Czmoniu. Osiedle Nova realizowane przez Danske Project oferuje segmenty w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 72 oraz 85 m2 plus garaż i ogródek.

Na tle innych osiedli realizowanych w okolicy Kórnika inwestycja wyróżnia się kameralnym charakterem. W ramach Osiedla Nova powstało łącznie tylko 13 lokali. Moją uwagę zwrócił oryginalny – jak na tę lokalizację – projekt domów w zabudowie bliźniaczej z garażami i ogródkami oraz dodatkowymi tarasami na piętrze. Elementem przykuwającym uwagę jest też ciekawa elewacja z elementami naturalnego kamienia typu łupek wizualnie oddzielająca garaż od reszty domu. Taki detal to z jednej strony elegancka dekoracja nadająca indywidualny charakter całej inwestycji, a z drugiej – trwały wygląd na lata.

Osiedle Nova – układ pomieszczeń:

Parter każdego lokalu w zabudowie bliźniaczej obejmuje salon z aneksem, toaletę i wiatrołap, a piętro – trzy sypialnie oraz łazienkę. Wielkość poszczególnych pomieszczeń różni się w zależności od tego, którą opcję wybierzemy. W przypadku mniejszych lokali o powierzchni 72 m2 salon z aneksem zajmuje 26,5 m2, a sypialnie odpowiednio 10,5; 8 oraz 8,5 m2. Większe mieszkania zapewniają więcej przestrzeni, o czym świadczy salon z aneksem o powierzchni 32 m2 oraz powierzchnia sypialni wynosząca kolejno prawie 14, ponad 10 i niemal 10 m2. Co ciekawe – oprócz ogródka – do dyspozycji mieszkańców jest również taras na piętrze. Powierzchnia górnego tarasu w obu przypadkach wynosi 12 m2.

Na plus bliźniaków zrealizowanych przez firmę Danske Projekt w Czmoniu zaliczam zwłaszcza:

  • Możliwość przejścia z korytarza bezpośrednio do garażu,
  • Dużą liczbę pełnowymiarowych pokoi na piętrze oraz
  • Zapewnienie dodatkowej przestrzeni do wypoczynku w postaci dużego tarasu

Nowe domy w Czmoniu zapewniają mieszkańcom sprawny dojazd do Poznania autostradą A-2 i drogą krajową s11, podróż w jedną stronę trwa 30 minut.

Czmoń oddalony jest od Poznania o 28 km, a od Kórnika – o 9 km. Alternatywą dla własnego samochodu jest w tym przypadku autobus.

Sama miejscowość Czmoń zapewnia mieszkańcom spokój, dostęp do okolicznych, rozległych lasów i dobrego połączenia drogowego z Kórnikiem i Poznaniem. Na razie brakuje jednak miejscowego zaplecza handlowo-usługowego oraz szkół czy przedszkoli. Warto również wiedzieć, że – podobnie jak inne inwestycje realizowane w Czmoniu – również Osiedle Nova nie posiada aktualnie dostępu do kanalizacji.

Ceny mieszkań w zabudowie bliźniaczej na Osiedlu Nova w Czmoniu pod Kórnikiem wynoszą od 250 do 285 tys. zł. W tej chwili w ofercie dostępny jest ostatni segment na sprzedaż.

Podane ceny są konkurencyjne względem innych tego typu nieruchomości z rynku pierwotnego z okolic Poznania. Więcej na ten temat w naszym RAPORCIE – Bliźniak z dużym ogrodem, w RAPORCIE – Wszystko o nowych osiedlach z okolic Kórnika oraz w zakładce ZŁOTY DOM.

Sprawdź też inne osiedla w tej okolicy:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.09.2018