Swarzędz – przyjazna gmina, gdzie mieszkań wciąż przybywa

Rynek w SwarzędzuA może nowe mieszkanie w Swarzędzu? Oprócz szybkiego połączenia komunikacyjnego z Poznaniem, Swarzędz oferuje dobre warunki do pracy, nauki i wypoczynku. Z uwagi na wysokie nasycenie zabudową w samym Swarzędzu, nowe szeregowce i mieszkania w budynkach wielorodzinnych i szeregowych powstają na obrzeżach miasta, m.in. w sąsiednim Zalasewie, Gruszczynie i Rabowicach.

Dochody gminy Swarzędz to ponad 130 mln zł przy niemal 50 tys. mieszkańców. To sporo w porównaniu do innych podpoznańskich gmin. Dobra sytuacja finansowa wynika ze skutecznego przyciągania biznesu. W Swarzędzu działa kilkadziesiąt przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym, a także kilka tysięcy średnich i małych firm. Ta aktywność przekłada się na duże wpływy do budżetu gminy, a w efekcie – na dobry stan dróg, chodników, ścieżek rowerowych i zaplecza edukacyjnego – także w miejscowościach, które nie zostały jeszcze w pełni nasycone budownictwem mieszkaniowym.

Osiedle Morasko ParkPOLECAMY! Osiedle Morasko Park – wygodne domy w wysokim standardzie. Duże ogrody, w tym częściowo zalesione! Poznaj nowe osiedle w zielonej okolicy! Zobacz więcej!
Osiedle Królewskie w MosiniePOLECAMY! Osiedle Królewskie w Mosinie, to funkcjonalna przestrzeń domu z ogrodem i przyjazne otoczenie. Zobacz więcej!

Osoby dojeżdżające ze Swarzędza do Poznania mogą liczyć na szybkie połączenie zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. Do wyboru są autobusy albo kolej.

Dojazd do poznańskiego Ronda Śródka własnym autem zajmuje 10 minut poza godzinami szczytu. Komunikacja autobusowa działa sprawnie i pokrywa swoim zasięgiem cały obszar gminy. Przystanki są zlokalizowane nawet przy aktualnie budowanych osiedlach w Zalasewie. Autobusy dowożą podróżnych do Ronda Śródka. Część podróżnych korzysta z połączenia kolejowego – w 15 minut można dotrzeć do stacji Poznań Główny. Co istotne, przy swarzędzkiej stacji znajduje się wygodny parking.

Swarzędz to lokalizacja godna polecenia, szczególnie dla rodzin z dziećmi, które docenią tereny rekreacyjne, ładne place zabaw i rozwinięte zaplecze edukacyjne.

Jakie nowe inwestycje aktualnie tutaj powstają? W Swarzędzu i okolicy nowych inwestycji mieszkaniowych wciąż przybywa.


Gmina Swarzędz – Polecamy deweloperów:


Martin Domy pod klucz

Deweloper Martin Domy Pod Klucz zbudował pod Swarzędzem, w Gruszczynie Osiedle Laurowe, gdzie można kupić 150-metrowego bliźniaka z ogródkiem i garażem, w standardzie deweloperskim lub – co ciekawe – wykończonego pod klucz. W tej samej miejscowości, przy ulicy Leśnej deweloper Martin wznosi osiedle szeregowców. Osiedle Leśna w Gruszczynie oferuje domy w zabudowie szeregowej o dużej powierzchni wynoszącej od 110 do 150 m2, w tym domy z garażami i piwnicami. Obecnie w ofercie jest ostatni dom pod klucz, który możesz zobaczyć na filmie:


KOS-DOM

Rodzinna firma Kos-Dom stawia na solidne, kompleksowe wykonanie i przemyślany projekt wygodnych domów w zabudowie szeregowej z garażami pod Poznaniem. Deweloper zrealizował w Zalasewie koło Poznania Osiedle Ułańskie. Obecnie ten sam typ zabudowy powstaje w ramach inwestycji w Tulcach o nazwie Osiedle Ziołowe, którą również odwiedziliśmy osobiście. Efekty w oddzielnym artykule.


Budnex

Wznoszone przez firmę Budnex Osiedle Zacisze w Zalasewie to w sumie 7 budynków wielorodzinnych. Cena metra kwadratowego powierzchni zaczyna się od 4 100 zł/m2 a kończy na 4 300 zł/m2. Deweloper proponuje funkcjonalne układy i kompleksowo wyposażone budynki. Ta sama firma realizuje w Poznaniu Osiedle Starołęcka Dolina.


Nowe osiedla deweloperskie ze Swarzędza i okolic znajdziesz w RAPORCIE


Decydując się na zamieszkanie na jednym z nowych osiedli pod Poznaniem, warto zwrócić uwagę na dostępne na miejscu atrakcje sportowo-rekreacyjne – tak by później niepotrzebnie nie tracić czasu na dojazdy na siłownię czy na basen W przypadku Swarzędza dobre warunki do aktywnego wypoczynku to duży plus. Oferta rekreacyjno – sportowa naprawdę robi wrażenie. Nad Jeziorem Swarzędzkim funkcjonuje hala widowiskowo–sportowa, trzy boiska piłkarskie, korty tenisowe, lodowisko, skatepark i pływalnia Wodny Raj z kręgielnią. Mimo, że jakość wody w jeziorze nie zachęca do kąpieli, to latem można tu wypożyczyć rowery, również te wodne, kajaki albo łódkę. Dobre warunki mają zapewnione również rowerzyści. Wzdłuż jeziora wytyczono szlaki rowerowe wiodące do północnej części gminy, w tym np. do Kobylnicy, gdzie znajduje się park linowy. W Gruszczynie można uczyć sie jazdy konnej. Do dyspozycji mieszkańców są też liczne, dobrze utrzymane place zabaw.

Mieszkańcy gminy Swarzędz mają zapewniony szeroki dostęp do edukacji na poziomie przedszkolnym, szkolnym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. W sumie działa tu 6 żłobków, 17 przedszkoli, 6 szkół podstawowych, 4 gimnazja, liceum, technikum i szkoła zawodowa. Co ważne, gmina z wyprzedzeniem odpowiada na zapotrzebowanie na nowe szkoły właśnie w tych miejscach, gdzie szybko przybywa nowych mieszkańców, np. w Zalasewie, gdzie powstało nowoczesne gimnazjum i szkoła podstawowa.

Mieszkańcy Swarzędza mogą oczywiście korzystać z szerokiej oferty handlowo–usługowej, co pozwala zaoszczędzić na co dzień sporo czasu. Działają tu m.in.: centrum handlowe ETC, CH „Agrobex”, czy też markety: Piotr i Paweł, Kaufland, Chata Polska, Biedronka, Lidl, Carrefour i inne. Opieka zdrowotna i inne usługi także są dostępne na miejscu.

Wybrane gotowe inwestycje deweloperskie na terenie gminy Swarzędz:

  • Osiedle Swarzędz-Południe - AgrobexDeweloper Agrobex rozbudowuje Osiedle Swarzędz-Południe. W ramach V etapu inwestycji powstało 128 mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Cena mieszkań oscyluje w granicach od 4 300 zł – 4800 zł/ m2.

  • Zalasewo (gmina Swarzędz) – Osiedle Zacisze – Planet-budPlanetbud Development proponuje mieszkania na Osiedlu Kwiatowym. Wśród jego najnowszych, gotowych inwestycji jest też Aleja Bukowa i Aleja Wiśniowa.

  • Zalasewo (gmina Swarzędz) – Osiedle Ułańskie – Kos-DomOsiedle Ułańskie to z kolei propozycja spółki Kos-Dom. W budynkach szeregowych można kupić domy i mieszkania o metrażu od 70 do ponad 110 m2 z ogródkiem. Cena domów zaczyna się od 439 tys. zł, a cena mieszkań – od 315 tys. zł. Aktualnie w ofercie jest ostatni segment. Wcześniej ta sama firma zbudowała Osiedle Wielkopolskie i Osiedle Sarmackie.

  • Rabowice (gmina Swarzędz) – Osiedle Świerkowe TarasyRabowice: Chronos Development to inwestor Osiedla Świerkowe Tarasy, w ramach którego są dostępne mieszkania 50 i 58 – metrowe oraz domy w zabudowie bliźniaczej o metrażu od 66 do 95 m2.

Biorąc pod uwagę gęstość zaludnienia, Swarzędz można porównać do podpoznańskiej miejscowości Luboń (Gdzie warto mieszkać? – Luboń..), z którą Swarzędz wygrywa jednak pod każdym względem – zapewnia lepszą infrastrukturę drogową, dostęp do terenów zielonych, placów zabaw i ścieżek rowerowych, przez co standard życia w Swarzędzu jest jednym z najwyższych w Aglomeracji Poznańskiej.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.10.2018 r.

Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Zobacz więcej!

Dodaj komentarz