Oglądamy szeregowiec 64 m2 z oddzielną kuchnią – Osiedle Sowie / Dachowa (gm. Kórnik)

Osiedle Sowie w miejscowości Dachowa w gminie Kórnik.Właśnie tutaj oglądamy kompaktowe mieszkanie 64 m2 w wersji z oddzielną kuchnią. Zobacz FILM i podziel się opinią!

Pierwszy, gotowy etap Osiedla Sowiego został wyprzedany. Budowa drugiego zakończy się pod koniec 2018 roku. Przeważająca większość mieszkań jest już zarezerwowana. Co przesądza o popularności tej inwestycji? Nowe mieszkanie w zabudowie bliźniaczej w Dachowej koło Kórnika to 4-pokoje na 64 m2 powierzchni. Do mieszkań, których łącznie na osiedlu przy ulicy Poznańskiej w Dachowej powstanie 56, przynależą ogródki i miejsca postojowe. Drogi wewnętrzne i chodniki na osiedlu są wykonane z Pozbruku, co zaliczam na plus. Osiedle jest podłączone do wszystkich mediów (w tym do sieci światłowodowej) za wyjątkiem gminnej sieci kanalizacji sanitarnej, co na terenie gminy Kórnik jest nadal częste.

 

Z zewnątrz budynki zwracają uwagę stonowaną kolorystyką – biel i grafit. Mieszkanie na Osiedlu Sowim posiada kompaktowe wnętrze. Układ każdego mieszkania można zmieniać na etapie budowy. Akurat oglądane przez nas mieszkanie posiada osobną kuchnię. Można też wybrać dodatkowy gabinet, a aneks urządzić w salonie.

OGLĄDAMY 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz więcej!

Dwupoziomowe mieszkanie na parterze składa się z salonu o powierzchni 23,7 m2, przedsionka, toalety oraz – co w mojej opinii jest sporym atutem – z kuchni (8,7 m2). Drugi poziom to z kolei dwie sypialnie o powierzchni około 10 m2 każda oraz łazienka. Mieszkanie jest oddawane w standardzie deweloperskim, który nie obejmuje – w tym przypadku – rolet zewnętrznych (są jedynie zamontowane skrzynki na rolety). Ogrzewanie we wszystkich pomieszczeniach jest tradycyjne. Ponieważ mamy tu do czynienia z mieszkaniami, to ściany między sąsiadami w budynku są pojedyncze.

Mieszkania na Osiedlu Sowim (deweloper Inrea) w Dachowej kosztują od 199 do 240 tys. zł. Konkurencyjna cena? Podziel się opinią!

Jak się mieszka na terenie gminy Kórnik? Ile czasu trwa dojazd do Poznania? Jakie osiedla powstają w okolicy? Czytaj RAPORT!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.04.2018 r.