Osiedle Aurinia – Biedrusko / gm. Suchy Las – Nowe mieszkania nad stawem

Osiedle Aurinia Biedrusko gmina Suchy Las koło Poznania to relatywnie tanie mieszkania od dewelopera w zielonej okolicy Poznania.Osiedle Aurinia Biedrusko jest jedną z najnowszych i – w mojej opinii – jedną z najładniej położonych inwestycji w gminie Suchy Las. Osiedle obejmie w sumie 87 mieszkań, garaże i lokale usługowe w 3-piętrowym budynku wielorodzinnym nad malowniczym stawem, przy ul. Zjednoczenia 6 w Biedrusku. Pierwszy etap obejmujący 53 mieszkania jest gotowy. Dostępne są mieszkania od kawalerek po mieszkania czteropokojowe maksymalnie do 81 m2. Ciekawą opcją są mieszkania z dużymi tarasami o powierzchni dochodzącej do 43 m2.

Nowe mieszkania nad stawem w Biedrusku w gminie Suchy Las posiadają:

  • Windy, wózkarnie i komórki lokatorskie w piwnicy budynku
  • Strefa handlowo – usługowa i plac zabaw na osiedlu
  • Dostęp do miejscowej szkoły i przedszkola, a także marketów i opieki zdrowotnej
  • Tereny spacerowe wśród zieleni po sąsiedzku
  • Dojazd do Poznania w około 20 minut – zarówno samochodem, jak i autobusem nr 348

Minusem inwestycji – dla części mieszkańców – może być brak podziemnego parkingu. W mojej opinii ruch kołowy przy osiedlu może zakłócić spokój przy niemal 90 rodzinach zamieszkujących kompleks oraz działającej na jego terenie strefie handlowo – usługowej. Konieczność przenoszenia zakupów z samochodu (parking przy osiedlu) do budynku to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę.


ZOBACZ Na co zwrócić uwagę kupując dom od dewelopera:


Osiedle Aurinia Biedrusko – Ceny mieszkań

Deweloper BTM oferuje nowe mieszkania w Biedrusku na Osiedlu Aurinia w cenie od 3,7 do 4,9 tys. zł/m2. Są to ceny nieznacznie niższe lub porównywalne do tych, jakie znajdziemy na innych osiedlach w okolicy, np. na Osiedlu Parkowym w Biedrusku za 1 m2 mieszkania do wykończenia zapłacimy od 4,5 do 5,2 tys. zł/m2. Przykładowo, za 4-pokojowe mieszkanie 81 m2 na Osiedlu Aurinia zapłacimy około 390 tys. zł. Natomiast na Osiedlu Tilia Osiedle Parkowe na mieszkanie 89 m2 trzeba wydać 402 tys. zł, z tym że takie mieszkanie dodatkowo posiada strych oraz 2 balkony.


ZOBACZ RAPORT Gmina Suchy Las – Wszystko o nowych osiedlach deweloperskich


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 16.10.2018 r.