Oglądamy dom bliźniak 107 m2 – Sypialnia z tarasem oraz garaż – Osiedle Sady / gm. Tarnowo Podgórne

Osiedle Sady - nowe domy na sprzedaż w gminie Tarnowo PodgórneUniwersalny projekt z dodatkowym miejscem na wypoczynek na świeżym powietrzu. Dziś odwiedzam nowe mieszkanie na sprzedaż pod Poznaniem, na Osiedlu Sady. 4-pokojowe mieszkanie z garażem, w zabudowie bliźniaczej wyróżnia podcień osłaniający wejście, ustawna strefa dzienna, oraz przestronny taras, gdzie można wyjść wprost z sypialni. Zobacz całość na FILMIE!

Mieszkanie w Sadach o powierzchni 107 m2 (w tym garaż) to materiał na autorskie wnętrze z kilkoma ciekawymi detalami, nadającymi charakter całości. Pierwsze pomysłowe rozwiązanie napotykam na swojej drodze jeszcze zanim uda mi się zajrzeć do środka. Drzwi wejściowe osłania praktyczny podcień. Dzięki niemu, nawet podczas jesiennej szarugi, szukając kluczy będziemy chronieni przed wiatrem i deszczem.

Sercem domu jest oczywiście otwarta strefa dzienna z aneksem kuchennym, w tym przypadku jej powierzchnia wynosi ponad 30 m2. Przestrzeń można kształtować zgodnie z własnym gustem i stylem życia rodziny. Swobodnej aranżacji sprzyja brak gotowych, betonowych schodów prowadzących na piętro. Można wybrać dowolny model, na przykład lekki ażurowy lub bardziej industrialny. Kierunek biegu schodów również można dopasować do wybranej aranżacji. Regulować można także poziom nasłonecznienia wnętrz, ponieważ okna na parterze wyposażono w rolety.

Niemal całą ścianę w salonie zajmują podwójne przeszklenia. W efekcie, wnętrze sprawia wrażenie znacznie większego.

W salonie można wyczarować również przytulny nastrój, ponieważ zamontujemy tu kominek. Natomiast wiosną i latem rodzina więcej czasu może spędzać na zewnątrz. Wyjście do ogrodu wprost z salonu ułatwia brak barier architektonicznych. Powierzchnia działki – w zależności od lokalizacji na osiedlu – wynosi od około 300 do niemal 700 m2. Tarasy między sąsiadami oddziela przesłona z deski kompozytowej.

Układ strefy kuchennej i jadalni jest elastyczny. Można mieć zabudowę w kształcie litery L albo dodatkowy barek w kuchni, sprzyjający wspólnemu gotowaniu.

Kuchnia dyskretnie przechodząca w część wypoczynkową będzie jasna i pogodna, ponieważ  zaplanowano w tym miejscu dodatkowe okno.

Druga łazienka oraz 3 pełnowymiarowe sypialnie tworzą strefę prywatną, zaplanowaną na drugiej kondygnacji. Dużym plusem tutejszych pokoi jest brak skosów, co znacznie ułatwia ich urządzanie. Przestrzeń została maksymalnie wykorzystana także na korytarzu, gdzie zaprojektowano miejsce do przechowywania. Można tu zaaranżować na przykład oddzielną garderobę dostępną dla wszystkich domowników. Natomiast moim ulubionym miejscem w tym domu jest sypialnia rodziców, która została powiększona o duży taras, dodający jej lekkości, otwierający wnętrze na otoczenie.

Przedłużeniem głównej sypialni jest niemal 14-metrowy taras. Latem to kolejny pokój na świeżym powietrzu – zielony azyl z donicami pełnymi kwiatów i ziół.


Elementy dodatkowe:

  • Zamykany garaż w budynku + miejsce postojowe przed domem
  • Zewnętrzne rolety okienne na parterze
  • Strych na przechowywanie rzeczy, po które sięgamy rzadziej
  • Możliwość podłączenia kominka w salonie
  • Kocioł gazowy znanej marki Viessmann
  • Gotowe parapety wewnętrzne, instalacja telewizyjna i włączniki

Projekt zakłada dwie łazienki. Nie trzeba więc wybierać między wanną a prysznicem. Można mieć obie wersje.

Na funkcjonalność obydwu łazienek korzystnie wpływa ich wyposażenie w okna. Doświetlenie naturalnym światłem pozwoli też na wstawienie do łazienki modnych roślin doniczkowych.

Koszt zakupu prezentowanego mieszkania typ S3 z garażem o powierzchni 107 m2 wynosi 440 tys. zł. Chętni mogą się również zdecydować na mniejszy metraż wynoszący 101 m2. Deweloperem Osiedla Sady jest  ATRAM Sp. z o.o.

Wszystkie mieszkania na Osiedlu Sady będą posiadać dostęp do oświetlonej, utwardzonej drogi wewnętrznej oraz kompletu mediów, szerokopasmowego internetu i telewizji kablowej.

Osiedle w Sadach to miejsce stworzone przede wszystkim z myślą o rodzinach żyjących dynamicznie. Ponad 80 nowych mieszkań powstaje w Sadach, a więc blisko szybkiej trasy łączącej Tarnowo Podgórne i Poznań. Dzięki temu, dojazd do stolicy Wielkopolski potrwa około 10 minut.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 19.04.2019 r.