Przystań Morasko / Poznań – Gotowy dom 170 m2 z garażem + spektakularny salon z wysokim sufitem! Tu poczujesz przestrzeń i złapiesz oddech!

Osiedle Przystań Morasko / Poznań - nowe domy bliźniaki z garażem na sprzedażOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMWysoki salon i okna o podwójnej wysokości kondygnacji, strefa prywatna obejmująca 3 sypialnie, w tym sypialnię główną z własną garderobą i łazienką, oraz kuchnia z osobną spiżarnią. Do tego garaż w bryle budynku i brak skosów na piętrze. A to wszystko zawarte w nowoczesnej i zarazem ponadczasowej formie architektonicznej. Jeśli tego typu przestrzeń kojarzyła wam się dotąd wyłącznie z budownictwem indywidualnym to czas poznać Przystań Morasko. Tutejsze domy to materiał na niezwykłe wnętrza, a zielona okolica jest azylem dla aktywnych i kochających naturę!

Kameralna inwestycja firmy Solbud Development obejmująca 8 domów jednorodzinnych dwulokalowych powstaje na północnym krańcu Poznania. Takie położenie pozwoliło stworzyć swoisty zielony azyl na mapie miasta. Razem z przemyślanym projektem (o tym za chwilę) autorstwa poznańskiej pracowni Genero i powierzchnią wynoszącą 170 m2 pozwoli Wam złapać oddech.

Kochacie wnętrza, w których można poczuć przestrzeń i złapać oddech? Tutaj światło stanowi ważny element całego projektu i budowania nastroju.

Aby jeszcze bardziej uwydatnić skalę pomieszczenia, do salonu wprowadzono okna na całą ścianę.

To właśnie odczucie dużej przestrzeni połączonej z ogrodem było punktem wyjścia do całego projektu. Natomiast drugim wyznacznikiem, który towarzyszył inwestorowi osiedla była wygoda, bezkompromisowa nawet dla najbardziej wymagających mieszkańców.

Gotowe domy w zabudowie bliźniaczej od dewelopera mogą mieć funkcjonalność jak dom jednorodzinny zbudowany samemu? Przekonajmy się!


Oto najważniejsze wyróżniki projektu domów w Przystani Morasko:

 • Garaż 25 m2 w bryle budynku z przejściem do części mieszkalnej. Wygoda i dużo miejsca nawet na sporych rozmiarów samochód.
 • Wygodna strefa wejściowa, gdzie nawet kilka osób może wygodnie odwiesić kurtkę po powrocie do domu.
 • Dodatkowy pokój na parterze, który może pełnić funkcję na przykład domowego biura.
 • Przestronna część dzienna o powierzchni ponad 45 m2 obejmująca otwartą na salon kuchnię, jadalnię i spektakularny salon z wysokim sufitem – każda strefa posiada własne wyjście na ogród.
 • Przemyślane pomieszczenie gospodarcze, czyli miejsce za kuchnią, gdzie możemy zaplanować zamykaną spiżarnię, kuchnię roboczą, lub pralnię.
 • Klatka schodowa zaplanowana w taki sposób, aby nie zabierać cennego miejsca z pokoju dziennego.
 • Brak kompromisów w postaci skosów na piętrze – pełna wysokość kondygnacji na piętrze razem z dużą powierzchnią trzech sypialni daje wrażenie jeszcze większej przestrzeni.
 • Strefa Master Bedroom o łącznej powierzchni 35 m2 – to taka wisienka na torcie, czyli sypialnia główna z przejściem do wydzielonej garderoby oraz salonu łazienkowego, całkowicie oddzielona od reszty mieszkania.
 • Nowoczesna termoizolacja oraz ogrzewanie podłogowe w całym lokalu wraz z
  powietrzną pompą ciepła to gwarancja niskich rachunków za ogrzewanie.
 • I wreszcie zapewniający prywatność przydomowy ogród.

Jeść można wszędzie, ale ucztować – najlepiej w dobrym towarzystwie i… z pięknym widokiem na ogród.

Właśnie stąd potrzeba wprowadzenia dodatkowych przeszkleń, w tym również w jadalni, która została ulokowana centralnie.

Dodatkowe okno i jednocześnie wyjście do ogródka znalazło się w kuchni. Ten pomysł bardzo złapał mnie za serce, bo oczami wyobraźni już widzę, jak będzie można dosłownie wyskoczyć z kuchni do ogródka ziołowego po świeże listki bazylii czy pietruszki, albo po maliny z krzaczka, które od razu znajdą się na talerzu. Wygodne, prawda?

Kolejna rzecz, która ułatwia życie to oczywiście miejsce na przechowywanie. Tutaj takich pełnowartościowych, wkomponowanych w całe wnętrze stref jest kilka.

Co więcej, mogą one zmieniać swoje funkcje z biegiem lat, co osobiście sobie niezwykle cenię. Dobrym przykładem jest chociażby wspomniany dodatkowy pokój na parterze, gdzie naprawdę można sporo rzeczy zmieścić. Oprócz tego, moim “top” jest spiżarnia ukryta za kuchnią. Jeśli ktoś jej nie potrzebuje, może tutaj urządzić pralnię i skrytkę na odkurzacz, mopa, deskę do prasowania, na które zawsze w domu brakuje miejsca.

Wielu z nas marzy o własnej garderobie z pięknie uporządkowanymi wieszakami i półkami, które ułatwią dostęp do ubrań. Deweloper osiedla już przygotował wszystko pod aranżację tego pomieszczenia.

Myślę, że dzięki temu również sypialnia wizualnie zyskuje na lekkości, bo nie będzie trzeba wstawiać tutaj ogromnych szaf. W pozostałych dwóch pokojach także przewidziano dedykowane wnęki na szafy w zabudowie.

Cegła klinkierowa na elewacji wprowadza ciekawy akcent, podkreślając przy tym solidny sposób wykończenia budynków.

Na koniec – krótki spacer po najbliższej okolicy. Ukryta wśród zieleni inwestycja, wyróżnia się wciąż mało intensywną okoliczną zabudową, oraz sąsiaduje z atrakcyjnymi trasami turystycznymi. Wycieczka do rezerwatu Meteoryt Morasko, czy obszaru chronionego krajobrazu Biedrusko, spacery po lesie – dla przyszłych mieszkańców osiedla staną się codziennością.

Miejsce kusi kameralnym klimatem i ciszą, a przecież jesteśmy zaledwie 15 minut jazdy samochodem od centrum Poznania.

Jadąc w przeciwnym kierunku, w kilka minut dotrzemy do Suchego Lasu z jego bogatą
infrastrukturą sportową, handlową, rekreacyjną i edukacyjną. Takie położenie daje mieszkańcom szeroki wybór form spędzania czasu wolnego dla całej rodziny. Przykładem może być Przystanek Leśny Łysy Młyn – malownicze miejsce na piknik w plenerze ze świetnie przygotowaną bazą turystyczną, odrestaurowanym młynem wodnym i scenerią jak z magicznej baśni!

To tyle. Będziemy oczywiście regularnie odwiedzać to osiedle i pokazywać Wam, jak się zmienia z czasem! Napiszcie, które rozwiązania z tego domu są dla Was istotne! Jestem bardzo ciekawa! A jeśli chcielibyście sami odwiedzić osiedle i zobaczyć je na żywo podczas spotkania z przedstawicielem inwestora, jak również poznać więcej szczegółów technicznych, zapraszam Was na stronę internetową inwestycji.

Na koniec warto wspomnieć, że inwestycje dewelopera SOLBUD wspieramy na blogu już od dawna i za każdym razem jesteśmy pod wrażeniem wysokiej jakości wykonania i wykończenia budynków. Tutaj wybrane inwestycje:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.06.2023 r.