Leśny azyl pod Poznaniem i domy dla wymagających – Morena Residence / Puszcza Zielonka

Morena Residence - nowe domy na sprzedaży - Puszcza Zielonka koło PoznaniaOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMTakie domy od dewelopera nie zdarzają się często. W bezpośrednim sąsiedztwie lasów Puszczy Zielonki i jednocześnie – w willowym kompleksie działek z pełną infrastrukturą, powstają kameralne domy o powierzchni 169 m2 oraz 157 m2. Ekskluzywna inwestycja Morena Residence obejmuje zaledwie cztery domy w zabudowie bliźniaczej, które łącząc się jedynie garażami, zapewnią przyszłym mieszkańcom prywatność i możliwość codziennego kontaktu z otaczającą przyrodą. Dzięki wyjątkowo dużej powierzchni tutejszych ogrodów oraz położeniu na malowniczo pofałdowanym terenie, każdego dnia mieszkańców będą witać niesamowite widoki. Jednocześnie dojazd z nowego domu do poznańskiego Ronda Śródka potrwa 15 minut.

Morena Residence, realizowana w Mielnie pod Poznaniem (gmina Czerwonak), na terenie kompleksu działek rezydencjonalnych Villa Morena, to inwestycja oferująca znacznie więcej niż wygodny układ domu, bardzo duży ogród i pełną infrastrukturę techniczną wokół. To miejsce o niepowtarzalnym uroku, gdzie prywatność mieszkańców jest traktowana priorytetowo. Wynika to w znacznej mierze z faktu, że wokół – zgodnie z miejscowym planem – powstają wyłącznie domy jednorodzinne oraz rezydencje. Spokojne sąsiedztwo, widoki na wzgórza porośnięte lasami, czyste powietrze i cisza. Czy potrzeba czegoś więcej, by odpoczynek w domowym azylu stał się nie przywilejem, a codziennością?

Cisza i prywatność mieszkańców to na osiedlu Morena Residence priorytet. Z tego powodu powierzchnia każdej działki wynosi ponad 1000 m2.

Ponadto, zaproponowano tu ciekawy układ domów względem siebie, tak by każdy mieszkaniec mógł cieszyć się intymnością jak w wolnostojącym domu jednorodzinnym. Tym sposobem, razem z reprezentacyjnym wyglądem całego kompleksu, gdzie malowniczo wytyczono brukowane i oświetlone drogi dojazdowe do posesji, otrzymujemy luksusową ofertę sprzedaży gotowych domów w spokojnej okolicy. Połączenie dotąd niespotykane nigdzie indziej pod Poznaniem. Najlepiej przyjechać tu na spacer i odwiedzić to wyjątkowe miejsce osobiście.

Zdjęcia z budowy osiedla – sierpień 2021:

Zdjęcia z początku budowy:

Budowa pierwszych dwóch domów jest zaawansowana. Zakończenie prac nastąpi z końcem 2021 roku.

Inwestorem osiedla Morena Residence jest firma Solbud Development. – Nasze wieloletnie doświadczenia zdobyte na rynku belgijskim, pozwalają nam wprowadzać wysokie standardy budownictwa i starannie dopracowane rozwiązania na rodzimej ziemi. Każdy dom budujemy jak dla siebie – mówi Przemysław Strzeszyński, Prezes Zarządu. W praktyce takie podejście przejawia się w zastosowaniu elementów wyposażenia zarezerwowanych dotąd dla domów jednorodzinnych oraz przemyślanym układzie pomieszczeń.


Układ domu z garażem – bez kompromisów:

  • Mowa między innymi o jasnej strefie dziennej o dużej powierzchni wynoszącej aż 40 m2, oraz o trzech łazienkach – jednej na parterze, oraz dwóch na pierwszej kondygnacji – pierwszej dla dzieci oraz drugiej dla rodziców, czy też osobnej pralni. To elementy rzadko dostępne w domach z rynku pierwotnego, które w istotny sposób podnoszą jakość życia mieszkańców.
  • Warto w tym miejscu podkreślić, że w salonie znajdzie się duże okno narożnikowe prowadzące na taras, oraz dodatkowe okna do podłogi – zarówno w kuchni, jak i w jadalni. Taki układ zapewni optymalną integrację wnętrza z ogrodem.
  • Dodatkowy pokój na parterze może pełnić zarówno funkcję gabinetu, jak również pokoju gościnnego.
  • Master bedroom dla rodziców. Na piętrze zaplanowano cztery sypialnie, z których największa, niemal 16 – metrowa, posiada dodatkową garderobę o powierzchni ponad 4 m2 oraz własną łazienkę z miejscem na wannę. Szczegółowy układ prezentujemy na rzutach.

Widok z okna na malowniczo pofałdowany, leśny krajobraz sprawia, że każdy dzień można zaczynać z uśmiechem.


Osiedle Morena Residence to nowe domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej w stanie deweloperskim podwyższonym, obejmującym między innymi:

  • Pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni mieszkalnej – w standardzie!
  • Rolety okienne – w standardzie!
  • Atrakcyjny wygląd zewnętrzny, w tym: wysokiej jakości blacha jako pokrycie dachu, oraz płytka klinkierowa i tynk o strukturze betonu jako wykończenie elewacji – w standardzie!
  • Gotowy przestronny taras wykończony deskami z kompozytu – jako opcja!

Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka to niekończące się źródło inspiracji na rodzinne wycieczki i aktywny wypoczynek w zielonej okolicy. Liczne trasy piesze i rowerowe zaprowadzą nas do miejsc objętych ochroną, ciekawych tak przyrodniczo, jak również historycznie. Każdy znajdzie tu aktywność odpowiednią dla siebie. W sąsiednim Trzaskowie działa pole i klub golfowy, w Koziegłowach – pływalnia. Okoliczne ośrodki jeździeckie umożliwiają naukę jazdy konnej na różnych stopniach zaawansowania. W najbliższej okolicy nie brakuje również jezior z czystą wodą. Najchętniej wybieranym sposobem na utrzymanie dobrej formy pozostają jednak wycieczki rowerowe, piesze lub bieganie. Oznakowanych szlaków jest tu ponad 500 km. Trasy wokół Dziewiczej Góry, Rezerwatu Śnieżycowy Jar, lub też prowadzące do Arboretum w Puszczy Zielonce to tylko wybrane przykłady.

Co nie mniej ważne, Czerwonak na tle innych podpoznańskich gmin, należy do najmniej zatłoczonych. Przebudowa i poszerzenie ulicy Gdyńskiej znacznie przyśpieszyła dojazd samochodem z Mielna do Poznania, który obecnie trwa 15 minut. Alternatywnie można również podróżować nowoczesnym szynobusem.

Ceny dostępnych domów na osiedlu Morena Residence wynoszą – w zależności od powierzchni – 879 tys. zł oraz 899 tys. zł za dom z garażem w stanie deweloperskim podwyższonym. Biorąc pod uwagę dużą powierzchnię przynależnych działek, wysoki standard budynku, oraz atrakcyjne położenie w miejscu o wyjątkowych walorach krajobrazu – uważam ofertę za godną polecenia. Tym bardziej, że budynki realizowane są przez firmę o ponad 30-letnim doświadczeniu na rynkach europejskich.

Wcześniej ten sam deweloper zrealizował Osiedle Sielankowe pod Poznaniem. Zobacz nasze zdjęcia gotowej  inwestycji.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 11.08.2021 r.