RANKING: 21. Najlepszych plaż w okolicy Poznania. Gdzie na spacer i nad jezioro?

Najlepsze plaże w okolicy PoznaniaGdzie wybrać się na spacer nad jezioro w okolicy Poznania? Które plaże pod Poznaniem są szczególnie przyjazne rodzinie z dziećmi? Gdzie blisko Poznania znajdziesz najwięcej atrakcji nad wodą i najlepsze kąpieliska? Zobacz 21. Najlepszych plaż w okolicy Poznania i sprawdź, jakie nowe osiedla deweloperskie aktualnie powstają w pobliżu plaży!


Miejsce 21. Plaża przy Hotelu Edison – Baranowo

Dla osób szukających kameralnej atmosfery i ceniących sobie doskonałą kuchnię, ciekawą opcją na spacer będzie plaża przy Hotelu Edison (ul. Wypoczynkowa w Baranowie, tuż przy granicy z Poznaniem). Niedawno plaża zyskała klimatyczne oświetlenie, ławki oraz nowe zejście. Teren jest niewielki i przeważnie zacieniony, ale zapewnia wspaniały widok na Jezioro Kierskie i niepowtarzalny klimat. Po spacerze na świeżym powietrzu Hotel Edison zaprasza do Restauracji Lumière uznawanej za jedną z najlepszych w okolicy Poznania.


Miejsce 20. Eko-plaża – Stęszewko (gm. Pobiedziska)

Eko-plaża w Stęszewku nad Jeziorem Stęszewsko-Kołatkowskim zapewnia kameralny klimat, czystą wodę i poszukiwany przez wielu cień, a to dlatego, że Eko-plaża sąsiaduje z lasem. Oprócz tego, do dyspozycji plażowiczów jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, bezpłatna zjeżdżalnia, bar typu fast-food i pomost. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy. Plaża częściowo piaszczysta, częściowo trawiasta jest oddalona od Poznania o około 25 km. W sezonie na miejscu może być problem z zaparkowaniem samochodu, mimo że parking jest spory. Wstęp na plażę jest niestety płatny.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do Eko-Plaży w Stęszewku.


Miejsce 19. Pobiedziska – plaża miejska 

Nad Jeziorem Biezdruchowo w Pobiedziskach, około 30 km od Poznania, można korzystać ze żwirowej plaży, pomostu, wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych, zaplecza sanitarnego oraz kompleksu boisk sportowych. Dla miłośników mocniejszych wrażeń nie lada atrakcją będzie wyciąg do wakeboardu. Osoby chcące wybrać się na spacer nad jezioro pod Poznaniem mogą czuć lekki niedosyt. Trasa pieszo-rowerowa wiodąca przy plaży w Pobiedziskach wymaga moim zdaniem gruntownego odświeżenia. Podobnie jak tutejsze ławki. Głównym minusem plaży w Pobiedziskach pozostaje jednak brak większej ilości czystego piasku. Obecnie rynek nieruchomości w Pobiedziskach powoli nabiera rozpędu. Wśród nowych inwestycji deweloperskich można wymienić Osiedle Nowe Pobiedziska Agrobexu oraz Osiedle Villa Pobiedziska. Wkrótce dodamy nowe zdjęcia plaży nad Jeziorem Biezdruchowo!

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Pobiedziskach.


Miejsce 18. Niepruszewo – plaża nad Jeziorem Niepruszewskim

Duża plaża nad Jeziorem Niepruszewskim przyciąga rodziny z dziećmi oraz… miłośników zacienionej plaży, gdyż teren wokół kąpieliska w Niepruszewie porastają drzewa, co docenią osoby stroniące od kąpieli słonecznych. Z kolei dla dzieci nie lada atrakcją są dmuchane zjeżdżalnie oraz nieduży plac zabaw. Plażę w Niepruszewie częściowo porasta trawa. Minusem tego kąpieliska jest dość znaczne oddalenie od Poznania i – moim zdaniem – niezbyt dobra jakość wody.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Niepruszewie.


Miejsce 17. Luboń – plaża miejska 

Plaża miejska w Luboniu, choć niewielka, ma swój urok. Na nowej plaży nad rzeką Wartą w Luboniu (okolica ul. Rzecznej) można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, zajęciach fitness na świeżym powietrzu i warsztatach, na przykład w grupowych zajęciach jogi oraz seansach kina letniego, które ruszają 14 czerwca 2018 roku. Do dyspozycji plażowiczów są tu meble z palet, parasole i leżaki. Aktywne zajęcia pod okiem animatorów przyciągają na piaszczystą plażę całe rodziny. Tylko jakość wody w Warcie nie zachęca do kąpieli.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do Plaży Miejskiej w Luboniu.


Miejsce 16. Potrzanowo (gm. Skoki)

Krystalicznie czysta woda i miękki piasek jak z nadmorskiej plaży. Plaża w Potrzanowie nad Jeziorem Włókna (gmina Skoki) to jedna z atrakcji “wielkopolskich Mazur”. Swój kameralny klimat plaża zawdzięcza malowniczemu położeniu w otoczeniu lasów, łąk i pól, z dala od większych skupisk ludzkich. Na wygodę plażowiczów korzystnie wpływają drzewa dające przyjemny cień, a także – kosze na śmieci i zacieniony parking, gdzie można zostawić samochód. Choć plaża jest bardzo zadbana, to na razie jest pozbawiona rozwiniętej infrastruktury, w tym na przykład małej restauracji czy wypożyczalni sprzętu wodnego. Gmina Skoki planuje w tym miejscu budowę tarasu widokowego.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Potrzanowie.


Miejsce 15. Pamiątkowo (gm. Szamotuły)

Jezioro koło Rokietnicy, we wsi Pamiątkowo, to propozycja letniego wypoczynku w otoczeniu lasu, na piaszczystej plaży. W ostatnich latach kąpielisko w Pamiątkowie wyposażono między innymi w pomost i wypożyczalnię rowerów wodnych, jak również w toalety i przebieralnie. Minusem tej plaży pozostaje jednak mało komfortowy – zwłaszcza dla zmotoryzowanych plażowiczów – dojazd, który odbywa się nieutwardzoną drogą leśną. W sąsiedztwie Jeziora Pamiątkowo powstało Osiedle Probudzianka w Krzyszkowie z domami w zabudowie bliźniaczej. W samej Rokietnicy nowych osiedli systematycznie przybywa, o czym piszemy w RAPORCIE.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Pamiątkowie.


Miejsce 14. Plaża w Krzyżownikach – Poznań

Plaża w Krzyżownikach w ostatnim roku wzbogaciła się o okazały plac zabaw, drewniane leżaki i ławki, siłownię zewnętrzną oraz nowy pomost, co doceniają odwiedzający to miejsce lokalni mieszkańcy i goście. Co ważne, z plaży nad Jeziorem Kierskim (Poznań – Smochowice) można wyruszyć na wycieczkę rowerową do Kiekrza, gdzie prowadzi malownicza, zacieniona trasa rowerowa wzdłuż jeziora. W porównaniu do innych kąpielisk, plaża w Krzyżownikach nad Jeziorem Kierskim jest dość mała. W przeciwieństwie do pobliskiej plaży Kaskada w Baranowie, plażowicze nie mogą tu korzystać z zaplecza gastronomicznego. Plaża nie posiada również odpowiednio dużego parkingu, który w sezonie wakacyjnym pozwoliłby na bezpieczne zaparkowanie wszystkich samochodów. Droga dojazdowa do plaży także wymaga budowy. Niemniej jednak nowe wyposażenie, malownicze otoczenie, jak również bliskie sąsiedztwo miasta sprawiają, że plaża w Krzyżownikach to atrakcyjne miejsce, które warto odwiedzić, zwłaszcza podczas wycieczki rowerowej – nie tylko latem.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Krzyżownikach.


Miejsce 13. Plaża w Chrzypsku Wielkim

Kraina 100 Jezior i gmina Chrzypsko Wielkie to nie tylko ukryte wśród malowniczych wzgórz czyste jeziora obfitujące w ryby. To również infrastruktura pozwalająca aktywnie wypoczywać z całą rodziną. Dobrym przykładem takiego miejsca jest trawiasto-piaszczysta plaża nad Jeziorem Chrzypskim. Na przestronnej plaży oddalonej od Poznania o 50 minut jazdy samochodem można pograć w piłkę plażową, korzystać z pomostu, oraz sprzętu wodnego. Co roku na terenie plaży w Chrzypsku Wielkim odbywa się również znana impreza – Dni Wędzonej Sielawy. A co po wypoczynku nad wodą? Polecam odwiedzić punkt widokowy we wsi Łężeczki koło Chrzypska!

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do Chrzypska Wielkiego.


Miejsce 12. Lusówko (gmina Tarnowo Podgórne)

Kameralna, piaszczysta plaża nad Jeziorem Lusowskim zachęca do kąpieli. Jest pomost, ławki, ładne widoki i – co najważniejsze – przyjazna plaża – wprawdzie nieduża i pozbawiona zaplecza gastronomicznego, ale za to bez tłumów i z czystą wodą. Dzięki temu w Lusówku można swobodnie korzystać z uroków plażowania. Przy plaży nie ma dużego parkingu, lecz mieszkańcy i tak przyjeżdżają tu głównie rowerami (na plażę i dalej – wokół jeziora – prowadzi bezpieczna, oznakowana trasa rowerowa) lub przychodzą nad jezioro spacerem. Gdzie można zamieszkać, chcąc korzystać z uroków plaży w Lusówku na co dzień? Istnieje możliwość zakupu gotowego domu pod klucz lub mieszkania na osiedlu położonym zaledwie kilometr od plaży. Osiedle Rozalin, bo o nim mowa, to bogata oferta sprzedaży domów oraz mieszkań z dostępem do pełnej infrastruktury.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Lusówku.


Miejsce 11. Jarosławiec (gm. Komorniki)

Czysta woda, łatwy dojazd na parking tak zwaną Greiserówką i urokliwe zakątki Wielkopolskiego Parku Narodowego – to wszystko sprawia, że w sezonie plaża nad Jeziorem Jarosławieckim cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno okolicznych mieszkańców, jak i poznaniaków. Mimo, że akwen jest mały, to niedogodności związane z tłokiem wynagradza relatywnie dobra jakość wody i piękno otaczającej przyrody (jezioro znajduje się na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego). Od 2013 roku, w sezonie wakacyjnym, nad bezpieczeństwem kąpiących się nad Jeziorem Jarosławieckim czuwają ratownicy. Jezioro Jarosławieckie chcecie mieć po sąsiedzku przez cały rok? Nowe domy w zabudowie bliźniaczej znajdziecie w pobliskich Wirach, inwestycje deweloperskie powstają również w sąsiedniej Mosinie.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Jarosławcu.


Miejsce 10. Jezioro Góreckie (Wielkopolski Park Narodowy) 

Planujecie rodzinną wycieczkę rowerową lub dłuższy spacer nad malownicze jezioro w okolicy Poznania? Jezioro Góreckie położone na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, między Mosiną a Puszczykowem, to gwarancja ciszy i pięknych widoków. Warto jednak pamiętać, że Jezioro Góreckie to rezerwat przyrody, więc kąpiele są tu zabronione. Pozostaje więc aktywny wypoczynek na ciekawym szlaku wiodącym wokół jeziora lub – bardziej leniwy – piknik na niewielkiej, piaszczystej plaży nad Jeziorem Góreckim. Zimą dla miłośników historii jest jeszcze trzecia opcja – spacer po zamarzniętym jeziorze na Wyspę Zamkową, gdzie znajdują się ruiny zamku wybudowanego w 1825 roku przez Tytusa Działyńskiego. Jak dojechać nad Jezioro Góreckie pod Poznaniem? Zmotoryzowani turyści mogą wybrać dojazd tak zwaną Greiserówką i pozostawić samochód na parkingu WPN Puszczykowo. Następnie czeka ich krótki spacer – nad jezioro trzeba dojść około 0,5 km. Obecnie możliwości zamieszkania w sąsiedztwie WPN-u jest kilka. My rekomendujemy nowe Osiedle Chełmońskiego w Mosinie, które – z uwagi na kompletną, miejscową infrastrukturę – jest miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi i nie tylko.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży nad Jeziorem Góreckim.


Miejsce 9. Zborowo (gmina Dopiewo)

Plaża w Zborowie nad Jeziorem Niepruszewskim to – oprócz kąpieliska – także nowa przystań żeglarska, pomost, boiska do gry w siatkówkę, plac zabaw oraz przyrodnicze tablice edukacyjne. Plaża nad Jeziorem Niepruszewskim jest w dużej części trawiasta, co czyni to miejsce mniej atrakcyjnym niż inne, wyżej notowane kąpieliska w okolicy Poznania posiadające piaszczyste plaże. Co istotne, tuż przy kąpielisku w Zborowie znajduje się rozległy parking. Dojazd na parking jest jednak utwardzony tylko częściowo. Mimo to, w sezonie letnim, a zwłaszcza w weekendy plaża w Zborowie jest tłumnie odwiedzana. Gdzie można zamieszkać niedaleko plaży nad Jeziorem Niepruszewkim? Wybór nowych mieszkań w najbliższej okolicy jest szeroki. Najciekawsze i najlepiej zagospodarowane osiedla deweloperskie znajdują się w sąsiedniej Dąbrówce i Dopiewcu w ramach Osiedla Dąbrówka – Leśna Polana – sprawdź, co się tutaj aktualnie buduje!

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Zborowie.


Miejsce 8. Owińska (gmina Czerwonak)

Akwen Tropicana w Owińskach to sztuczny zbiornik i – choć trudno tu o dzikie krajobrazy – to atrakcji dla całej rodziny jest pod dostatkiem. Jedną z nich jest wyciąg do nart wodnych i wakeboardu. „Wystrój” plaży w Owińskach też niezwykły – palmy, parasole z trzciny i… żyrafy. Akwen posiada takie liczne udogodnienia jak strzeżona, piaszczysta plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego, plac zabaw, przebieralnie, natryski i boisko do gry w siatkówkę. Można skorzystać z baru typu fast food. Minus za to, że wstęp na plażę jest płatny. Owińska leżą na terenie gminy Czerwonak, gdzie stopniowo przybywa inwestycji deweloperskich, na przykład w Miękowie, skąd do plaży można dojechać w ciągu kilku minut, lub w Mielnie, gdzie na osiedlu Villa Morena można kupić uzbrojoną działkę budowlaną z widokiem na Puszczę Zielonkę. Gotowy dom lub mieszkanie w tej okolicy oferuje z kolei kameralne Osiedle Puszcza Zielonka.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Owińskach.


Miejsce 7. Mosina, Przystanek Glinianki

Przystanek Glinianki w Mosinie to kolejny przykład na to, jak z sukcesem można zamienić dawne wyrobiska w atrakcję turystyczną. Teren należący w przeszłości do zakładów ceramicznych zagospodarowano zupełnie na nowo, a efekt naprawdę robi wrażenie! Przystanek Glinianki to w tej chwili nie tylko świetne miejsce na spacer nad jeziorem w zielonej okolicy blisko Poznania. Turyści mogą korzystać z wysokiej wieży widokowej, strzeżonego kąpieliska z piaszczystą plażą, przebieralni, zadbanych ścieżek spacerowych i wiat biwakowych. Ustawione wokół plaży tablice informują o walorach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Obecnie Przystanek Glinianki to doskonale wyposażona, duża piaszczysta plaża z ciepłą wodą i dodatkowymi atrakcjami. Chcąc korzystać z tej plaży na co dzień, warto zamieszkać w Mosinie lub przyległym Krośnie, gdzie dynamicznie rozwija się rynek nieruchomości. Aktualnie nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych z garażami powstają w ramach Osiedla Chełmońskiego w Mosinie, które wyróżnia nowoczesny projekt i sąsiedztwo szkół i przedszkoli.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Mosinie.


Miejsce 6. Plaża w Kiekrzu

Plaża w Kiekrzu koło Poznania nie należy do dużych, ale – obok plaż w Strzeszynku, Krzyżownikach i nad Rusałką – zyskała nowe wyposażenie w ramach projektu Plażojada. Obecnie można tu korzystać z placu zabaw stylizowanego na statek, ławek, siłowni zewnętrznej, ścieżki pieszo – rowerowej i nowej toalety. Nie brakuje też małej gastronomii ani pomostu. Dla sporej części plażowiczów plusem będzie częściowe zacienienie plaży, łatwy dojazd i parking. Ostatnio w Kiekrzu nad jeziorem powstało też zadaszone miejsce wypoczynku, oraz nowy klimatyczny bar plażowy – Natura Bar. Brawo dla tej inicjatywy! Gdzie można zamieszkać w sąsiedztwie plaży w Kiekrzu? Możecie wybrać między innymi Osiedle Przy Jeziorach. Wygodne domy są dostępne także w ramach Osiedla Morasko Park. Dla osób szukających nowego mieszkania z ogrodem i szynobsem kilka kroków od domu ciekawą opcją będzie Osiedle Złotniki Park.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Kiekrzu.


Miejsce 5. Kórnik (gm. Kórnik)

Nowa promenada nad Jeziorem Kórnickim to popularny cel rodzinnych spacerów – nie tylko mieszkańców okolicy. Sąsiadująca ze słynnym Kórnickim Arboretum trasa jest znakomicie przygotowana – wykonana z kostki brukowej jest szeroka, posiada osobne pasy ruchu dla pieszych i rowerzystów, pomosty, molo oraz oświetlenie. Podczas spaceru można podziwiać jezioro z dwupoziomowej platformy widokowej albo przysiąść na ławeczce czy w jednej z tutejszych kawiarenek. Od 23 kwietnia do 17 września po Jeziorze Kórnickim kursują statki wycieczkowe. Z kolei dla plażowiczów Kórnik oferuje strzeżoną plażę przy Ośrodku Sportu i Rekreacji Oaza Błonie, gdzie można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, z placu zabaw czy boisk sportowych. W tej okolicy nowych osiedli deweloperskich powstaje naprawdę sporo – o wybranych inwestycjach piszemy w RAPORCIE.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do promenady w Kórniku.


Miejsce 4. Chyby (gmina Tarnowo Podgórne)

Plaża tuż pod Poznaniem, a dokładnie – nad Jeziorem Kierskim w Chybach to dobry wybór dla tych, którzy lubią kameralne i mało oblegane miejsca. W okresie letnim z plaży korzystają głównie mieszkańcy okolicznych domów jednorodzinnych, stąd uciążliwego tłoku i hałasu tutaj nie ma. Co wyróżniające – dzięki wysokim drzewom – nowa plaża w Chybach jest w dużej części zacieniona. Miejsce zachęca też do kąpieli. Są ławki, cisza i spokój, a do tego – piękne widoki. Niedawno gmina Tarnowo Podgórne zrealizowała na plaży nowy projekt – budowę okazałego molo na plaży w Chybach, którego oficjalne otwarcie nastąpiło 20 maja 2016 r. Żeby zamieszkać w pobliżu plaży w Chybach, trzeba kupić działkę i samemu wybudować dom. Działki budowlane w Chybach należą jednak do najdroższych w okolicy Poznania z cenami dochodzącymi do 800 zł / m2. Ulica Wiśniowa w Chybach znalazła się na 2 miejscu w naszym rankingu 7 najdroższych ulic pod budowę domu w okolicy Poznania. Alternatywą jest zakup jednej z nowych rezydencji w Chybach na Osiedlu Chyby nad Jeziorem powstającym dosłownie kilka kroków od plaży.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Chybach.


Miejsce 3. Plaża w Strzeszynku nad Jeziorem Strzeszyńskim

Największa plaża miejska w Poznaniu, w Zachodnim Klinie Zieleni, znajduje się nad Jeziorem Strzeszyńskim. Rozbudowany plac zabaw – kilka stref z nowymi przyrządami dla młodszych i starszych (m.in. duże linarium, mini trampoliny, tyrolka), okazała i dobrze działająca siłownia zewnętrzna i oczywiście – odnowione molo i pomost oraz ścieżki dla pieszych i rowerzystów – to najważniejsze plusy kąpieliska nad Jeziorem Strzeszyńskim, które w ostatnim roku przeszło gruntowną metamorfozę w ramach Projektu Plażojada. Co ważne, w Strzeszynku do dyspozycji licznie wypoczywających plażowiczów jest nie tylko piaszczysta plaża i dobrze wyposażone zaplecze rekreacyjne. Działają tu również punkty gastronomiczne i kawiarnia. Ze Strzeszynka można wyruszyć na wycieczkę rowerową nad kolejne jezioro blisko Poznania, czyli nad Jezioro Kierskie. Warto wiedzieć, że w sezonie trasa rowerowa łącząca oba jeziora jest dość intensywnie użytkowana.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Strzeszynku.


Miejsce 2. Lusowo (gmina Tarnowo Podgórne)

Plaża w Lusowie to jedna z najlepiej przygotowanych plaż w całej Wielkopolsce. Na plażowiczów – oprócz sporej piaszczystej plaży nad Jeziorem Lusowskim – czeka kompleks boisk sportowych, wypożyczalnia sprzętu wodnego, nowy pomost, plac zabaw, miejsce do grillowania, ławki, toalety i punkt gastronomiczny (dwie inne restauracje – Stara Wozownia i Val di Sole oraz pizzeria są dostępne w Lusowie, kilka minut spacerem od plaży). Bezpośrednio z plaży w Lusowie można udać się na wycieczkę rowerową wokół Jeziora Lusowskiego, gdzie prowadzi malowniczy i dobrze oznakowany szlak. W sezonie plaża w Lusowie jest strzeżona. Bezpośrednio przy plaży znajduje się duży parking. Dojazd do plaży w Lusowie jest wygodny i w pełni utwardzony. Plaża w Lusowie to świetnie przygotowane miejsce do wypoczynku dla całej rodziny w otoczeniu przyrody. W zasadzie jedynym minusem tego miejsca jest dość duże zagęszczenie plażowiczów podczas wakacyjnych weekendów. A jakie możliwości zamieszkania tworzy Lusowo? W samym Lusowie powstało kameralne Osiedle Osada Lusowo. Najbliższe gotowe inwestycje deweloperskie na wysokim poziomie – w tym Osiedle Rozalin oraz Osiedle Familijne Lusówko – realizowane są w sąsiednim Lusówku oraz w Tarnowie Podgórnym.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży w Lusowie.


Miejsce 1. Powidz – Plaża nad Jeziorem Powidzkim

Piasek jak w morzu i wyjątkowo przejrzysta woda. Właśnie to sprawia, że wypoczynek nad największym jeziorem Wielkopolski z pewnością będziecie długo mile wspominać. Tym bardziej, że dzięki prężnie działającym czarterom i wypożyczalniom, oraz dużej, wynoszącej ponad 1000 ha powierzchni akwenu – można tu w pełni korzystać z uroków żeglowania, kajakarstwa, nurkowania czy stand up paddle. Dobre wrażenie potęguje fakt, że nad brzegiem Jeziora Powidzkiego w 2013 roku powstała promenada dla pieszych i rowerzystów, która nadal jest rozbudowywana. Na miejscu można także korzystać z rozwiniętej bazy gastronomicznej na dobrym poziomie – polecam Wam zwłaszcza Restaurację Jabłona z tarasem wychodzącym na kameralną plażę. Nad samym akwenem można przyjemnie wypoczywać na jednej z kilku ogólnodostępnych plaż, które – co docenimy szczególnie podczas upałów – są częściowo zacienione. Najczęściej wybierana przez turystów plaża główna jest strzeżona. Przy większości kąpielisk działają dobrze przygotowane parkingi. Ciekawostka dla miłośników wędkowania: wody Jeziora Powidzkiego obfitują w ponad 20 gatunków ryb, wśród nich znajdziemy między innymi sielawy, szczupaki, węgorze, sumy i okonie. Wybrane gatunki można poznać bliżej dzięki ścieżce edukacyjnej Ryby Jeziora Powidzkiego.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do plaży nad jeziorem w Powidzu.


Niespodzianka! A po plaży – pokaż dzieciom żaglowiec Kolumba oraz zaginiony skarb Azteków!

Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.08.2020 r.