Osiedle Polna 61 w Komornikach – przybywa tanich mieszkań pod Poznaniem

Osiedle Polna 61 - KomornikiKonkurencja cenowa nabiera rozpędu. Tanie mieszkania pod Poznaniem powstają w Sadach i Skórzewie, a teraz również w Komornikach. Bloki na Osiedlu Polna 61 już w budowie.

Komorniki to jedna z najchętniej wybieranych lokalizacji przez deweloperów. Jak grzyby po deszczu powstają tu kolejne osiedla domów w zabudowie szeregowej, które – mimo wysokiej ceny w porównaniu z innymi szeregowcami pod Poznaniem – łatwo znajdują nabywców ceniących bliskość Poznania i lasów Wielkopolskiego Parku Narodowego. Okazuje się, że deweloperzy chcą tu budować również tańsze mieszkania w budynkach wielorodzinnych.

Deweloper Yard Development wznosi sześć budynków wielorodzinnych przy ulicy Polnej 61 w Komornikach – miejscu zdominowanym przez niską zabudowę. W każdym z dwupiętrowych bloków znajdzie się 8 lub 9 mieszkań o powierzchni od 34 do 75 m2. Do mieszkań na parterze będą przynależeć ogródki. Mieszkańcy wyższych kondygnacji będą mogli korzystać z balkonów. Na terenie Osiedla Polna 61 w Komornikach zaplanowano budowę placu zabaw oraz parkingu.

Inwestor promuje Osiedle Polna 61 jako dobre miejsce na zakup pierwszego własnego mieszkania przez ludzi młodych. Ceny mieszkań na Osiedlu Polna 61 zaczynają się od 219 tys. zł za dwa pokoje. Kawalerki można kupić jeszcze taniej. Aktualnie są dostępne w cenie od 156 tys. zł.

Oprócz konkurencyjnej ceny, nowe mieszkania w Komornikach mogą konkurować także położeniem – 12 km od centrum Poznania. Ale niestety – przez Komorniki prowadzi trasa przelotowa, która codziennie jest zakorkowana w godzinach szczytu, istotnie obniżając komfort życia mieszkańców.

Dom na sprzedaż w KomornikachPOLECAM! Nowy bliźniak w Komornikach, 200 metrów od lasu. Zobacz ofertę sprezdaży!

Przy ulicy Polnej funkcjonuje przystanek autobusowy. Dojazd autobusem do ścisłego centrum Poznania w zależności od pory dnia trwa od 30 minut nawet do godziny. Dojazd samochodem ulicą Głogowską – co najmniej 30 minut. Plusem lokalizacji jest szybki dojazd do węzła autostrady A2 w Komornikach. Bezpośrednia okolica zapewnia również dostęp do przedszkoli, szkół, sklepów oraz ośrodka zdrowia. Odległość od lasów WPN-u wynosi niespełna 3 km.

A może zamieszkasz w Dąbrówce?

Zobacz co mieszkańcy mówią o Dąbrówce. Czytaj artykuł: Jak się mieszka w Dąbrówce? Modne osiedle pod Poznaniem.

Osiedle Polna 61 to nie jedyna inwestycja z mieszkaniami w budynkach wielorodzinnych, w konkurencyjnych cenach pod Poznaniem. Przykładowo, cena za metr kwadratowy mieszkania na Osiedlu Grafitowym w Skórzewie (gm. Dopiewo) zaczyna się od 3 742 zł. Na zbliżone ceny nowych mieszkań można liczyć w Sadach pod Poznaniem (gm.Tarnowo Podgórne), gdzie niewielkie osiedle buduje firma S-Dom.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 11.10.2015

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →