Osiedle Szafirowe – szeregowce i mieszkania w centrum Suchego Lasu

Osiedle Szafirowe - Suchy Las. Nowe mieszkania - deweloper PatronOsiedle Szafirowe jako jedno z nielicznych posiada w ofercie nowe mieszkania w centrum Suchego Lasu i właśnie z tego powodu warto mu się przyjrzeć. Na jakie udogodnienia mogą liczyć mieszkańcy Osiedla Szafirowego? Czytaj opinie!

Krótki spacer do galerii handlowej, szkoły, restauracji czy na basen – Osiedle Szafirowe dewelopera Patron Development zapewnia bezpośredni dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych, kulturalnych, edukacyjnych i handlowych – rzecz nieosiągalną dla mieszkańców wielu innych nowych osiedli pod Poznaniem.

W ramach pierwszego etapu Osiedla Szafirowego powstało 28 mieszkań jedno- i dwupoziomowych z ogródkami, tarasami i – co istotne – z garażami. Kolejny etap Osiedla Szafirowego, który powstał w 2018 roku to mieszkania jedno- i dwupoziomowe z garażami. W ramach tego etapu powstały mieszkania o powierzchni od 41 do 75 m2. Powstało tu również jedno 100-metrowe mieszkanie dwupoziomowe. Aktualnie w ofercie dewelopera Patron jest ostatnie mieszkanie.

Osiedle Szafirowe – ceny mieszkań wynoszą 4,9 tys. zł/m2. To w mojej opinii relatywnie dobra cena jak na taką lokalizację, choć w bliskim sąsiedztwie można znaleźć jeszcze korzystniejsze cenowo osiedla, na przykład na Osiedlu Nowe Złotniki dom z nowego, trzeciego etapu jest dostępny w cenie od 3 998 zł/m2. Nieco dalej od Suchego Lasu można kupić nowe mieszkanie w cenie od 4,5 tys.  zł/m2, np. na Osiedlu Parkowym w Biedrusku.


ZOBACZ gotowy dom z ogrodem w Złotnikach:

Osiedle Szafirowe powstaje przy skrzyżowaniu ul. Sucholeskiej i Diamentowej – bocznych ulicach odchodzących od przelotowej ulicy Obornickiej. Takie położenie gwarantuje, że pod oknami budynków Osiedla Szafirowego nie będzie ciągnął się długi sznur samochodów. Za to kilkuminutowy spacer pozwoli mieszkańcom na dotarcie do centrum miejscowości. Jedynym minusem jest zatłoczona niekiedy – w godzinach szczytu ulica Obornicka prowadząca do Poznania.

Osiedle Morasko ParkPOLECAMY! Osiedle Morasko Park – wygodne domy w wysokim standardzie. Duże ogrody, w tym częściowo zalesione! Poznaj nowe osiedle w zielonej okolicy! Zobacz więcej!
Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Zobacz więcej!

Aquapark Octopus z basenem sportowym i rekreacyjnym, hala sportowa, nowe Centrum Kultury z ciekawą ofertą warsztatów, jedno z największych w regionie lodowisko – Iglo Park – te wszystkie obiekty znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Szafirowego. Wszędzie można szybko dojść pieszo.

Pieszo można dotrzeć również do znajdującej się niemal vis a vis Osiedla Szafirowego – Galerii Sucholeskiej, między innymi z marketem Piotr i Paweł i drogerią. Zakupy można też robić w miejscowych marketach.


ZOBACZ Nowoczesne mieszkanie 70 m2:


Bliskość sklepów i miejsc rozrywki to jedno. Codzienne sprawne funkcjonowanie rodzin z dziećmi umożliwia przede wszystkim szybki dojazd do nowoczesnych szkół i przedszkoli. Suchy Las zapewnia mieszkańcom kształcenie na poziomie podstawowym, gimnazjum oraz dostęp do przedszkoli. Szkoły znajdują się w bliskiej odległości od Osiedla Szafirowego. Miejscowość chętnie wybierana przez młodych rodziców boryka się z lawinowo rosnącą liczbą uczniów i w ślad za tym – przepełnieniem w szkołach. Suchy Las stara się nadążyć z rozbudową szkół. W 2014 roku przy ulicy Konwaliowej otwarto nowoczesną filię szkoły podstawowej. Placówka, podobnie jak szkoła przy ul. Szkolnej – posiada zaplecze sportowe.

Optymalne warunki do aktywnej rekreacji to zresztą jedna z głównych zalet mieszkania na terenie gminy Suchy Las, w dużej części porośniętej lasami. Przez Obszar Chronionego Krajobrazu Biedrusko przebiegają liczne trasy rowerowe. Wśród biegaczy i rowerzystów równie popularne co poligon są okolice Góry Morasko wraz z tamtejszym Rezerwatem Przyrody Morasko. Mieszkańcy Osiedla Szafirowego będą mogli wszędzie dotrzeć na rowerze.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Mieszkania w zabudowie szeregowej i bliźniaczej powstają również na pobliskim Osiedlu Nowe Złotniki w sąsiednich Złotnikach. W tej samej miejscowości są dostępne mieszkania w budynkach wielorodzinnych na Osiedlu Złotniki Park.

Jakie inne nowe inwestycje powstają w okolicy Suchego Lasu?

Szukasz nowego mieszkania pod Poznaniem? Sprawdź nasz najnowszy Ranking mieszkań w budynkach wielorodzinnych.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 16.10.2018 r.

POLECAM! Dom nad stawem blisko Poznania

Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku to jedno z najładniejszych miejsc pod Poznaniem, gdzie można kupić dom jednorodzinny lub działkę budowlaną.

osiedle-blekitny-staw-yt-play-300x169