Osiedle w środku lasu – osiedle Przylesie w Lusowie – gmina Tarnowo Podgórne

Lusowo – Osiedle Przylesie – działki budowlane i domy przy ulicy SłowikaOsiedle Przylesie w kameralnej wsi Lusowo (gmina Tarnowo Podgórne), to wyjątkowo ładna okolica pod zakup lub budowę domu blisko Poznania. Położone dosłownie w lesie osiedle domów jednorodzinnych gwarantuje mieszkańcom prywatność, spokój i ładny widok z okien.

Osiedle Przylesie to teren z trzech stron otoczony przez las. Dopiero po przekroczeniu niepozornego wjazdu, oczom ukazuje się wyjątkowość tego miejsca.

Osiedle Przylesie w Lusowie powstało na terenie dawnej żwirowni. Początkowo, ze względu na położone niedaleko Jezioro Lusowskie, był to teren z działkami rekreacyjnymi, który dopiero w latach 90-tych przekwalifikowano na teren pod budownictwo mieszkaniowe. Jednak w dalszym ciągu na osiedlu Przylesie panuje wakacyjny klimat. Słychać tu wyłącznie odgłosy przyrody, gdyż wszelkie dźwięki cywilizacji skutecznie tłumi ściana lasu.

Przykład osiedla Przylesie pokazuje, że lokalizacja w leśnej enklawie może iść w parze z dobrą infrastrukturą.

W ostatnich latach teren osiedla Przylesie pod Poznaniem został uzbrojony we wszystkie media. Gmina Tarnowo Podgórne zakończyła już budowę nawierzchni głównych ulic – Drozda i Słowika. Na brukowaną nawierzchnię pozostałych ulic nie będzie trzeba długo czekać. Ich budowa najprawdopodobniej znajdzie się w planie inwestycyjnym gminy na najbliższe lata, co niewątpliwie podniesie wartość nieruchomości. Rejon osiedla Przylesie podlega pod miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zezwalający na wznoszenie zabudowy jednorodzinnej.

Oferty sprzedaży działek i domów w Lusowie na terenie osiedla Przylesie pojawiają się rzadko. Ceny działek są atrakcyjne i ze względu na oryginalne położenie, ziemia w tym miejscu stanowi łakomy kąsek również dla inwestorów długoterminowych.

Komfort mieszkania na terenie osiedla można porównać do komfortu mieszkania w Chybach. Z prestiżem trzeba poczekać aż gmina wykona nawierzchnie pozostałych dróg na terenie osiedla, jednakże kiedy prace zostaną zakończone, Przylesie będzie równie atrakcyjnym terenem do zamieszkania co Chyby, z działkami dostępnymi w cenie niższej o
prawie połowę.  Osiedle Przylesie oraz tereny mieszkaniowe w Lusowie w pobliżu ulicy Zakrzewskiej są zdecydowanie lepiej położone, niż większość działek znajdujących się w Chybach. Przewagą jest bezpośredni dostęp do lasów i jeziora czego w Chybach brakuje. Tymczasem w Lusowie terenów spacerowych oraz zieleni jest pod dostatkiem. Kolejnym atutem, który szczególnie docenią rodzice jest znajdująca się w centrum Lusowa szkoła podstawowa.

Odległość z osiedla Przylesie w Lusowie do ronda Kaponiera w Poznaniu to tylko 15 km

Odległość z osiedla Przylesie w Lusowie do ronda Kaponiera w Poznaniu to tylko 15 km

Dojazd do Poznania z osiedla Przylesie w Lusowie jest dogodny. Odległość z Ronda Kaponiera wynosi jedynie 15 km z czasem dojazdu około 20 minut.

Osoby chcące zamieszkać blisko miasta i cieszyć się wyjątkowym położeniem domu w leśnej okolicy powinny zainteresować się możliwościami jakie daje osiedle Przylesie w Lusowie. Znalezienie działki w tym rejonie jest jednak niezwykle trudne i tak naprawdę najlepszą możliwością zakupu ziemi lub domu jest poproszenie o pomoc znającego teren pośrednika.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 24.01.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169

One thought on “Osiedle w środku lasu – osiedle Przylesie w Lusowie – gmina Tarnowo Podgórne

Dodaj komentarz