Gdzie warto mieszkać? Lusowo (gm. Tarnowo Podgórne) – miejsce “na piątkę”

Lusowo - miejsce "na piątkę" wyróżnione ZŁOTYM DOMEMLusowo (gm. Tarnowo Podgórne) to wieś nad brzegiem Jeziora Lusowskiego, która nieustannie przyciąga nowych mieszkańców. Szybki rozwój budownictwa jednorodzinnego to zasługa – po pierwsze – położenia w otoczeniu lasów i jeziora oraz blisko Poznania i – po drugie – rosnącej oferty nowych działek budowlanych.

Duże znaczenie dla jakości życia w Lusowie ma też systematycznie rozbudowywana  infrastruktura, zwłaszcza turystyczna. Od południowej strony Jeziora Lusowskiego wieś graniczy z pięknymi lasami, w których wytyczono liczne trasy piesze i rowerowe. W ostatnich latach gmina zainwestowała m.in. w budowę nowej plaży w Lusowie z placem zabaw, molo, boiskiem do koszykówki oraz siatkówki, czy miejscem do grillowania. Plaża jest obecnie wizytówką wsi i w okresie letnim tętni życiem.

ZŁOTY DOM6 powodów, dla których miejscowość Lusowo zasługuje na wyróżnienie ZŁOTY DOM:

 1. Lokalizacja w gminie Tarnowo Podgórne – jednej z najbogatszych gmin w Polsce, w otoczeniu lasów, nad Jeziorem Lusowskim z dobrze zagospodarowaną plażą
 2. Niezbędna infrastruktura, w tym dostęp do utwardzonych dróg i chodników, sieci kanalizacyjnej, obiektów sportowych i szlaków rowerowych
 3. Przedszkole i szkoła podstawowa na miejscu
 4. Sprawny dojazd do Poznania dwupasmowymi, bezkolizyjnymi trasami
 5. Cisza – niemal cała miejscowość jest wolna od źródeł uciążliwego hałasu
 6. Konkurencyjne ceny działek budowlanych rozpatrywanych w kontekście dobrej lokalizacji, blisko Poznania i blisko Tarnowa Podgórnego

Gmina Tarnowo Podgórne, na terenie której znajduje się Lusowo należy do najzamożniejszych gmin w Polsce. Z tego względu miejscowość posiada rozbudowaną infrastrukturę, co przekłada się na wysoki komfort życia jej mieszkańców.

Mieszkańcy Lusowa chwalą sobie dobre – pod względem komunikacyjnym – położenie wsi. Z Lusowa można szybko dojechać do Poznania i innych miejscowości Aglomeracji Poznańskiej. W pobliżu zlokalizowano dwa wjazdy na Zachodnią Obwodnicę Poznania. Dojeżdżający do Poznania mogą skorzystać z szybkiej trasy numer 92 lub z ulicy Bukowskiej – obie drogi są dwupasmowe.

 Gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Sprawdź nasze rekomendacje:
Osiedle Rozalin w Lusówku – nowe domy i mieszkania w pobliżu PoznaniaOsiedle Rozalin w Lusówku wyróżnione ZŁOTYM DOMEM. Sprawdź naszą rekomendację!
Nowy dom bliźniak na sprzedaż znajduje się w spokojnej okolicy, dokładnie na granicy między Tarnowem Podgórnym i Górą, w otoczeniu nowych domków jednorodzinnych. Osiedle wyróżniają małe, kameralne rozmiary blisko potrzebnych udogodnień typu szkoły, sklepy, basen - aquapark Tarnowskie Termy.Nowe domy bliźniaki w Tarnowie Podgórnym. Sprawdź naszą rekomendację!

Działki budowlane w Lusowie można kupić w konkurencyjnych cenach w porównaniu do innych miejscowości w gminie Tarnowo Podgórne. Cena za metr kwadratowy powierzchni budowlanej w Lusowie wynosi 130 – 250 zł. Jednakże osoby szukające jeszcze tańszych działek budowlanych w okolicy Poznania zlokalizowanych w miejscu z potencjałem, powinny zainteresować się ofertą sprzedaży gruntu w sąsiedniej wsi – Lusówku.

Mapa stref o różnym komforcie mieszkania w Lusowie

Mapa stref o różnym komforcie mieszkania w Lusowie

Ze względu na doskonałe położenie blisko lasu i jeziora oraz dostęp do dwupasmowych dróg dojazdowych do Poznania Lusowo jest jedną z najlepszych miejscowości do zamieszkania w okolicy Poznania.

 • Najpopularniejszym rejonem pod budowę domu jest strefa 1, w której w ostatnim czasie zostało wydzielonych najwięcej działek budowlanych i gdzie są one najtańsze.
 • W strefie 4 można natomiast kupić dużą działkę rezydencjonalną.
 • Strefa 3 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Działki budowlane są tutaj najdroższe. W tym rejonie Lusowa mieści się osiedle Przylesie – ciekawe miejsce, które zostało opisane w oddzielnym artykule.

Plusy i minusy mieszkania w Lusowie:

 • + bardzo dobra lokalizacja z szybkim dojazdem w praktycznie każdym kierunku
 • + wieś zlokalizowana blisko jeziora i lasu
 • + szkoła podstawowa w centrum miejscowości
 • + lokalizacja w optymalnej odległości od głównych tras, co zapewnia ciszę na terenie praktycznie całej wsi
 •  liczne nieutwardzone drogi, których budowa nie znajdzie się w planach gminy przez najbliższych kilka lat

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 13.04.2015

Oglądam nowe mieszkanie 75 m2 tuż obok lasu i blisko jeziora! Zobacz je ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

2 thoughts on “Gdzie warto mieszkać? Lusowo (gm. Tarnowo Podgórne) – miejsce “na piątkę”

 1. Pingback: Gdzie warto mieszkać? Dąbrowa – gmina Dopiewo | Blisko Poznania

 2. Pingback: Osiedle w środku lasu – osiedle Konstantynowo w Lusowie – gmina Tarnowo Podgórne | Blisko Poznania

Dodaj komentarz