Gdzie warto mieszkać? Chyby (gm. Tarnowo Podgórne) – Prestiż i wygoda – Domy nad jeziorem pod Poznaniem

Chyby - dom na Osiedlu ZielonymChyby (gmina Tarnowo Podgórne) to prestiżowa lokalizacja blisko Poznania, nad Jeziorem Kierskim, gdzie osiedlają się ludzie ceniący sobie dobre sąsiedztwo. Wyjątkowy charakter miejsca z willową zabudową sprawia, że ceny działek budowlanych oraz domów w Chybach koło Poznania niezmiennie utrzymują się na rekordowym poziomie.

Wysokie ceny gruntu nie zastopowały rozwoju wsi. Wręcz przeciwnie – przyciągnęły nowych, zamożnych mieszkańców. Początkowo, budownictwo jednorodzinne w Chybach rozwijało się po wschodniej stronie ulicy Szamotulskiej. Z czasem przeniosło się także na zachód, gdzie wytyczono tereny pod budowę nowego osiedla dużych domów jednorodzinnych o nazwie Zielone Osiedle. W efekcie, luksusowe wille i okazałe rezydencje zdominowały wygląd Chyb.

Zielone Osiedle (Strefa 3 na poniższej mapie) to duże, zamknięte osiedle dedykowane osobom, które mogą sobie pozwolić na zakup działki w cenie nie niższej niż 400 zł za m2 oraz budowę domu, który stylem i jakością nie będzie odbiegał od luksusowych domów sąsiadów. Na terenie osiedla wszystkie drogi są wybrukowane. Są też place zabaw i boiska sportowe.

Mapa stref o różnym komforcie mieszkania w Chybach

Mapa stref o różnym komforcie mieszkania w Chybach

Bardziej kameralna część wsi położona jest bliżej Jeziora Kierskiego. Znajduje się tu park z pałacem, plaża, kąpielisko, oraz – wyjątkowe w regionie – ładne działki budowlane z bezpośrednim dostępem do jeziora (Strefa 1). Obecnie zakup takiej działki jest w praktyce mocno utrudniony. Większość z nich została zakupiona w latach dziewięćdziesiątych i najczęściej zmieniają właścicieli w obrębie ścisłego grona osób zamieszkujących okolicę. Jeżeli jednak oferta sprzedaży działki w tej części Chyb trafia na rynek, to jest bardzo wysoko ceniona (700-800 zł za m2) – sprawdź ranking: ulica Wiśniowa w Chybach na 2. miejscu najdroższych ulic pod Poznaniem.


POLECAM Nowe domy z rekuperacją i garażem:


Alternatywą jest zakup jednego z domów jednorodzinnych na Osiedlu Chyby nad Jeziorem. Osiedle Chyby nad Jeziorem to kompleks 10 rezydencji realizowany tuż przy plaży w Chybach. Nowe rezydencje w Chybach to projekt nowatorski z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze, inwestycja powstaje na podmokłych terenach tuż przy jeziorze, co stanowi dodatkowe wyzwanie architektoniczne. Po drugie, inwestor postawił na nietypową technologię budowy – domy będą wykonane z litego drewna. I wreszcie po trzecie – będą posiadały szereg proekologicznych rozwiązań, między innymi własne elektrownie fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Rezydencje w Chybach buduje spółka EM4 SP z o. o. z Poznania. Inwestycja jest w trakcie realizacji. Niewątpliwym plusem osiedla jest lokalizacja kilka kroków od nowego molo na plaży w Chybach. W sąsiedztwie systematycznie rozbudowywane jest również Osiedle Białe dewelopera AOA w Baranowie oraz Osiedle Platynowe Baranowo.

Gmina Tarnowo Podgórne, na terenie której znajdują się Chyby należy do najzamożniejszych gmin w Polsce. Z tego względu miejscowość posiada pełną infrastrukturę, co przekłada się na wysoki komfort życia jej mieszkańców.


Zobacz nowy dom bliźniak z dużym ogrodem w Tarnowie Podgórnym:


Środkowa część Chyb (Strefa 2) w pobliżu ulicy Pagórkowej ceniona jest przez wymagających inwestorów ze względu na zlokalizowane tu duże działki rezydencjonalne, na których pobudowała się śmietanka biznesowa Poznania. Wystarczy udać się na spacer w tamte okolice, aby zobaczyć dostojne rezydencje zaprojektowane przez architektów nieskrępowanych ograniczeniami finansowymi inwestorów.

Pod względem architektonicznym i wizualnym Chyby dystansują inne miejscowości pod Poznaniem. Zbliżony styl można odnaleźć np. w sąsiednim Baranowie oraz na terenie gminy Suchy Las, choć w tej ostatniej lokalizacji nie znajdziemy już jeziora.

POLECAM! Piękne działki wśród lasów i jezior na sprzedaż blisko Poznania

Marzenia o własnym ranczo są do zrealizowania bliżej Poznania niż można by przypuszczać.

osada-pachy-yt-play-300x169

Plusy i minusy mieszkania w Chybach:

  • + cisza na terenie całej wsi oraz sąsiedztwo jeziora
  • + specyficzny mikroklimat jeziora w części położonej blisko brzegów Jeziora Kierskiego
  • + piękny widok na jezioro z kilku dostępnych jeszcze działek rezydencjonalnych
  •  brak szkoły i przedszkola na terenie wsi, najbliższe placówki zlokalizowane są w sąsiadującym z Chybami Baranowie
  •  brak rozbudowanego zaplecza handlowo-usługowego na miejscu
  •  pomimo bliskości jeziora, brak terenów spacerowych bezpośrednio nad jeziorem (linia brzegowa jest w większości zabudowana)
  •  duże odległości do przystanku autobusowego linii podmiejskiej i co za tym idzie konieczność poruszania się własnym autem
  •  wysokie ceny działek budowlanych i domów

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 20.11.2018

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-rozalin-dom-b-3-yt-play-300x169

Dodaj komentarz