Gdzie warto mieszkać? Skórzewo – wszędzie blisko, na miejscu wszystko

Gimnazjum w SkórzewieSkórzewo (gmina Dopiewo) to jedna z najlepiej rozwiniętych miejscowości po zachodniej stronie Poznania wyróżniająca się przede wszystkim:

  • Doskonałą lokalizacją – blisko Poznania i tras szybkiego ruchu
  • Szerokim wyborem nowych domów i mieszkań
  • Dobrej jakości infrastrukturą, w tym również drogową
  • Bogatym zapleczem handlowo-usługowym
  • Nowymi szkołami i przedszkolami dostępnymi na miejscu

Głównym atutem Skórzewa jest szybkie połączenie komunikacyjne z Poznaniem i całą Aglomeracją Poznańską. Do pobliskiej Zachodniej Obwodnicy Poznania można dojechać w kilka minut. Sprawny dojazd do centrum Poznania od strony Grunwaldu umożliwia również ulica Złotowska i dalej – Bukowska. Trwający zaledwie 10 minut dojazd do Poznania to duży plus. Nic więc dziwnego, że – podobnie jak sąsiednia Dąbrówka – miejscowość przyciąga kolejne nowe inwestycje deweloperskie.

W ostatnich latach rynek nieruchomości w Skórzewie notuje niezwykle szybki rozwój. Deweloperzy systematycznie stawiają nowe domy i mieszkania w budynkach jednorodzinnych, szeregowych oraz budynkach wielorodzinnych.

Parterowy dom bliźniak na sprzedaż - Borówiec / PoznańPOLECAM! Parterowy dom bliźniak w Borówcu, 100 metrów od lasu. Zobacz FILM!
Osiedle Nowy Bnin - nowe mieszkania na sprzedaż / KórnikPOLECAM! 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz FILM!
Dom szeregowy na sprzedaż - Komorniki / WiryPOLECAM! 4-pokojowe mieszkanie z ogrodem w nowym szeregowcu w Komornikach. Zobacz FILM!

Prym wśród lokalnych inwestorów wiedzie Spółdzielnia Mieszkaniowa Ławica – Zachód odpowiedzialna za budowę dużego i wciąż rozbudowywanego Osiedla Cytrusowego w SkórzewieSzeregowce w Skórzewie na Osiedlu Cytrusowym  cieszą oko ciepłą i stonowaną kolorystyką oraz relatywnie obszernymi ogródkami. Na terenie osiedla są też wybrukowane drogi, chodniki oraz oświetlenie uliczne. U zbiegu ulic Rumiankowej i Malinowej znajduje się plac zabaw. Jego mankamentem jest brak jakiejkolwiek roślinności, co oznacza, że latem nie ma tu cienia. Obecnie zabudowa na Osiedlu Cytrusowym systematycznie przesuwa się w kierunku północnym. W ramach czwartego etapu można kupić np. dom szeregowy o powierzchni 115 m2 w cenie ponad 396 tys. zł. Cena segmentu rośnie powyżej 420 tys. zł wraz ze wzrostem powierzchni przynależnego ogródka. Kolejny etap, którego zakończenie zaplanowano na koniec 2016 r. obejmuje tańsze, 80-metrowe szeregowce w zabudowie parterowej. Ich cena zaczyna się od 331 tys. zł.

Jedną z najciekawszych i najbardziej konkurencyjnych cenowo inwestycji w Skórzewie jest nowe, realizowane przy ul. ks. S. Kozierowskiego Osiedle Grafitowe. Budowane przez Lepiko Developer kameralne wille miejskie cechuje wysoki standard i ponadprzeciętne udogodnienia dla mieszkańców. Przykładem są wózkarnie, rowerownie i komórki lokatorskie w budynkach, aż dwa balkony lub loggie przynależne do każdego z mieszkań na wyższych kondygnacjach oraz ogródki z tarasami należące do mieszkań parterowych. Co istotne, do każdego mieszkania na Osiedlu Grafitowym w Skórzewie przypisano aż dwa nieodpłatne miejsca postojowe. Mieszkańcy – oprócz pełnej infrastruktury na osiedlu – tj. utwardzone drogi, chodniki, wszystkie media – będą mogli korzystać z obszernego parku z licznymi nasadzeniami, placem zabaw i alejkami spacerowymi. Dużym plusem jest przedszkole na terenie osiedla oraz niewielka odległość dzieląca kompleks od nowego gimnazjum z Orlikiem i od szkoły podstawowej. Docelowo Grafitowe Skórzewo obejmie 11 willi miejskich z mieszkaniami w cenie już od 4,2 tys. zł/ m2. Pierwszy etap inwestycji ma być gotowy w maju 2016 roku.

Dobra infrastruktura wyróżnia zlokalizowane w centrum miejscowości nieduże Osiedle Grunwald dewelopera Pryzma Development. Osiedle z 2009 r. sąsiaduje z marketem Biedronka. Teren jet ogrodzony, a do dyspozycji mieszkańców jest plac zabaw i alejki spacerowe. Trzy budynki wielorodzinne charakteryzuje estetyczne wykończenie.

Tanie mieszkania i szeregowce w Skórzewie to oferta dla osób chcących mieszkać wygodnie kilka minut drogi od Poznania.

W odległości zaledwie 2 km od wjazdu na trasę S11 powstaje kolejny etap Osiedla Przyjaznego. Budowane przez firmę Grzegorczyk szeregowce podobnie jak na Osiedlu Cytrusowym posiadają przynależne ogródki, jednak kolejne etapy budowane są bardzo ciasno. Mimo to, na terenie osiedla znalazło się miejsce na plac zabaw. Przedsiębiorstwo Grzegorczyk zadbało także o wybrukowanie ulic wewnętrznych i budowę chodników oraz oświetlenia ulicznego. Ceny najmniejszych, 3-pokojowych szeregowców o powierzchni 63 m2 wynoszą 281 tys. zł.

Duże natężenie ruchu w godzinach szczytu to jedna z bolączek mieszkańców Skórzewa. Wspomniana wcześniej ulica Poznańska, która jest główną arterią miejscowości, stanowi jednocześnie najczęściej wybieraną drogę dojazdową do Poznania dla mieszkańców pobliskiej Dąbrówki. Wprawdzie ulica Poznańska częściowo już została poszerzona, a kolejny odcinek wkrótce zostanie rozbudowany, jednakże mieszkańcy Skórzewa, Dąbrówki i Dopiewca, których przybywa w szybkim tempie, będą w przyszłości coraz intensywniej generować ruch.

Edukacja w Skórzewie jest na dobrym poziomie, a placówki są w dużej części nowe. Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym mogą więc być zadowoleni. Obecnie w Skórzewie działa żłobek, dwa przedszkola, szkoła podstawowa, jak również nowoczesne gimnazjum. Ponadto, na terenie nowego Osiedla Grafitowego powstanie kolejne przedszkole.

W Skórzewie można robić zakupy po sąsiedzku. W miejscowości znajdują się liczne sklepy i markety, np. Biedronka, Netto, Lidl i Chata Polska. Dużą zaletą jest wybudowana niedawno Galeria Mallwowa z marketem Piotr i Paweł oraz innymi sklepami, np. Rossmann, Empik i Pepco. Działa tu również centrum fitness. Zaplecze gastronomiczne jest nieco uboższe, ale do wyboru jest kilka godnych polecenia restauracji, np. Smakosz, Różana Altana i Chata Wiejska.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.09.2015

Oglądam nowe mieszkanie 75 m2 tuż obok lasu i blisko jeziora! Zobacz je ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

3 thoughts on “Gdzie warto mieszkać? Skórzewo – wszędzie blisko, na miejscu wszystko

  1. Pingback: Gdzie warto mieszkać? Przeźmierowo – gmina Tarnowo Podgórne | Blisko Poznania

  2. Pingback: Gdzie warto mieszkać? Dąbrowa – gmina Dopiewo | Blisko Poznania

  3. Pingback: Gdzie warto mieszkać? Dąbrówka – gmina Dopiewo | Blisko Poznania

Dodaj komentarz