Mieszkania w Przeźmierowie – Agrobex – Kamienica przy Rynku

Kamienica przy Rynku (Agrobex) w PrzeźmierowieKamienica przy Rynku w Przeźmierowie to inwestycja, która nie otrzymuje mojej rekomendacji.  Władze gminy Tarnowo Podgórne, które zazwyczaj gospodarują przestrzenią racjonalnie, wyświadczyły mieszkańcom Przeźmierowa niedźwiedzią przysługę. Zezwoliły na budowę dużego kompleksu mieszkaniowo-handlowego, który nijak pasuje do wsi zdominowanej przez zabudowę jednorodzinną. Skutki budowy kompleksu będą jednak znacznie poważniejsze niż tylko zaburzona estetyka architektoniczna.

Kamienica przy Rynku zbudowana przez Agrobex to, jak na Przeźmierowo, mieszkaniowy gigant. Cztery kondygnacje nadziemne, 100 mieszkań, lokale handlowo-usługowe, parkingi – to dla mieszkańców wsi nazbyt hojny prezent.

ZŁOTY DOMSprawdź gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Poznaj miejscowości i osiedla wyróżnione ZŁOTYM DOMEM.

Zastanawiać powinno, dlaczego gmina nie zdecydowała się na budowę w centralnym miejscu Przeźmierowa kameralnego rynku podobnego do tego, jaki powstał w Puszczykowie.

Właściciele mieszkań w Kamienicy przy Rynku będą generować dodatkowy ruch na ulicy Rynkowej, która już teraz w godzinach szczytu jest całkowicie zakorkowana.

Władze nie przygotowały z wyprzedzeniem infrastruktury drogowej we wsi na przyjęcie tak dużej liczby nowych mieszkańców. Kilka lat temu pojawił się pomysł na wybudowanie obwodnicy Przeźmierowa, która wyprowadziłaby ruch samochodowy poza jego centrum. Pomysł jednak upadł.

Co więcej, wielki kompleks zaburza ład przestrzenny okolicy, ponieważ sąsiaduje z zabudową jednorodzinną. Właściciele niektórych domów zostaną pozbawieni intymności, gdyż okna Kamienicy przy Rynku będą wychodzić dosłownie na ich ogródki.

Lokalizacja Kamienicy Przy Rynku jest mało korzystna dla przyszłych mieszkańców z jeszcze jednego powodu. Chodzi o hałas generowany przez samoloty przelatujące w pobliżu osiedla. Samolot pojawia się nad Przeźmierowem średnio co 20 minut w ciągu dnia w sezonie letnim. Ilość pasażerów obsługiwanych przez lotnisko w Poznaniu zwiększa się systematycznie o kilka procent rocznie, co oznacza, że za kilkanaście lat samolot nad Przeźmierowem może pojawiać się w sezonie letnim średnio co kilka minut. Jeżeli wakacyjny ruch czarterowy będzie wzrastał równie szybko, a należy wziąć pod uwagę, że pewna część lotów odbywa się w godzinach nocnych, to właścicielom nowych mieszkań w Kamienicy przy Rynku oraz wszystkim obecnym mieszkańcom Przeźmierowa pozostaje tylko życzyć – spokojnych snów!

Polecam wcześniejszy wpis pod tytułem Gdzie warto mieszkać? – Przeźmierowo, w którym dokładniej opisane są problemy, z jakimi muszą borykać się mieszkańcy Przeźmierowa.


bliskopoznania-krzysztof-maleckiAutorem wpisu jest: Krzysztof Małecki
Ostatnia aktualizacja dnia 04.02.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169

Dodaj komentarz