Osiedle Natura – Biedrusko – mieszkania pod Poznaniem w stylu eko

Osiedle Natura w BiedruskuBiedrusko w gminie Suchy Las to jedna z najbardziej zielonych miejscowości w okolicy Poznania. Sąsiedztwo terenów NATURA 2000 pozwala zapomnieć o zgiełku miasta. W zieloną okolicę wpisuje się Osiedle Natura w Biedrusku.

Mieszkać bardziej eko – ten cel można zrealizować w Biedrusku. Wpływa na to zarówno otoczenie przyrody, wykorzystanie energii słonecznej do ogrzania wody, jak również – technologia budowy.

Inwestor Osiedla Natura w Biedrusku stawia na pro-ekologiczny charakter inwestycji. 

W skład Osiedla Natura w Biedrusku wchodzi ponad 150 domów szeregowych, apartamentów oraz mieszkań dwu – i jednopoziomowych. Część mieszkańców może korzystać z własnych ogródków. W ofercie znajdują się mieszkania jedno- i dwupoziomowe o powierzchni od około 60 do 120 m2. 

Domy oraz budynki wielorodzinne na Osiedlu Natura wykonano z użyciem energooszczędnych materiałów zarówno w konstrukcji (cegła silikatowa), jak i w izolacji cieplnej (Neopor). Do ogrzania wody w mieszkaniach częściowo wykorzystuje się kolektory słoneczne, co jak na razie jest rzadkością u deweloperów działających w okolicach Poznania. Klienci często „kupują oczami”, dlatego inwestor zadbał o elegancki wygląd elewacji budynków.

Widok z sypialni na ogródZOBACZ FILM! Oglądamy mieszkanie 62 m2 z ogrodem na Osiedlu Natura w Biedrusku. Poznaj szczegóły.

Osiedle jest w pełni urządzone. Na terenie inwestycji są utwardzone drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Jest kanalizacja. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw. Całość jest ogrodzona i monitorowana.

Mieszkania na Osiedlu Natura w Biedrusku do najtańszych nie należą. Mieszkania w budynku wielorodzinnym można kupić w cenie od około 4,1 tys. do 5,5 tys. zł/m2.

Przykładowo, jednopoziomowe mieszkanie o powierzchni 68 m2 z tarasem i miejscem postojowym kosztuje 349 tys. zł. Mieszkania oddawane są w stanie deweloperskim. Istnieje możliwość zakupu pakietu poszerzonego, między innymi o ogrzewanie podłogowe na parterze i w łazience.

Pod Poznaniem można znaleźć mieszkania w bardziej konkurencyjnej cenie niż te na Osiedlu Natura, na przykład na Osiedlu Królewskim w Mosinie, Osiedlu Grafitowym w Skórzewie, czy inwestycji Nowe mieszkania w Sadach.

Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Zobacz więcej!
Osiedle Morasko ParkPOLECAMY! Osiedle Morasko Park – wygodne domy w wysokim standardzie. Duże ogrody, w tym częściowo zalesione! Poznaj nowe osiedle w zielonej okolicy! Zobacz więcej!

Jak się mieszka w Biedrusku?

Obecnie w Biedrusku działają szkoły, przychodnia zdrowia, restauracja, markety, Poczta oraz kawiarnia Motylarnia. Miejscowość jest cicha, spokojna i przede wszystkim – otoczona przez zieleń. Tymczasem firma Jakś–Bud zapowiada budowę Nowego Centrum Biedruska, które ma ożywić i uatrakcyjnić to miejsce. Jak ma wyglądać?

W ramach kooperacji z gminą Suchy Las w Nowym Centrum Biedruska ma powstać, oprócz ratusza i deptaka, również zaplecze handlowo–usługowe w parterach klimatycznych kamieniczek i boiska sportowe do koszykówki, siatkówki, a także kort tenisowy, plac zabaw i skatepark. Ponadto, plan zakłada powstanie nowych miejsc postojowych.

Na razie klimat miejscowości buduje jednak nie ryneczek, ale przyroda i historia, której pozostałości służą mieszkańcom do dziś. Mowa o położonym w centrum miejscowości, odrestaurowanym Pałacu w Biedrusku, gdzie mieści się winiarnia i restauracja.

Biedrusko jest dobrym miejscem do życia dla rodzin z dziećmi. Ich codzienne funkcjonowanie ułatwia:

  • Dostęp do miejscowych szkół (przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz renomowana szkoła prywatna), sklepów (Biedronka, Chata Polska) i ośrodka zdrowia.
  • Otoczenie przyrody – malownicze trasy pieszo-rowerowe urozmaicone przez ośrodki leśnej edukacji to ciekawa propozycja na rodzinną wycieczkę. Atrakcję okolicy stanowi również Poligon Biedrusko  ceniony przez fanów motocrossu i quadów, ale też rowerzystów i biegaczy lubiących nietuzinkowe szlaki.
  • Położenie na terenie gminy Suchy Las – jednej z najbogatszych gmin w kraju. Mieszkańcy mogą korzystać m.in. z dobrej jakości dróg i chodników.
  • Usprawnienia w komunikacji to szybszy dojazd z Biedruska do Poznania.

Najbliższa trasa do Poznania przez Radojewo jest wprawdzie malownicza, ale też (w godzinach szczytu) zakorkowana na wysokości Naramowic. Na szczęście, dla mieszkańców Biedruska niedawno pojawiła się alternatywna trasa – gruntowna przebudowa ulica Gdyńskiej (w gminie Czerwonak) pozwala łatwiej i szybciej dojechać do Poznania, wybierając trasę właśnie przez Czerwonak.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Autobusem z Biedruska można w 25 minut dojechać do stacji PST w Poznaniu, ponieważ od 1 stycznia 2015 roku przez Biedrusko przebiega trasa linii nr 348 w taryfie ZTM. Autobus w 25 minut zawozi pasażerów na dworzec przy os. Sobieskiego w Poznaniu, gdzie można przesiąść się do Pestki (PST – Poznański Szybki Tramwaj). Autobusy kursują co pół godziny w szczycie i co godzinę poza szczytem.

Warto porównać – Gdzie jeszcze można kupić nowe mieszkanie lub dom w gminie Suchy Las?

Wyjątkowe otoczenie i niewielka odległość od Poznania przyciąga do gminy Suchy Las kolejne inwestycje deweloperskie. Jedną z najciekawszych jest Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku – pięknie położony nad stawem i w pełni zagospodarowany kompleks dużych domów jednorodzinnych. Kolejnym – Osiedle Jesionowe w Biedrusku od Akropol Inwestycje, czyli osiedle domów w zabudowie szeregowej. W samym Suchym Lesie również powstaje osiedle szeregowców – Osiedle Szafirowe dewelopera Monday Development.
Sąsiednie Złotniki zyskały ciekawą inwestycję o nazwie Nowe Złotniki (Duda Development), w ramach której powstają wygodne domy z garażami i dużymi ogrodami w zabudowie szeregowej i wolnostojącej w cenie od 3 998 zł/m2.

Wszystkie nowe inwestycje opisujemy w RAPORCIE: Gmina Suchy Las – wszystko o nowych osiedlach


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 16.03.2018 r.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-rozalin-dom-b-3-yt-play-300x169