Środa Wielkopolska i Brodowo – rośnie konkurencja dla Kórnika! Zobacz nowe osiedla: Villa Park Brodowo, Osiedle Morena i inne…

Osiedle Premium - Środa Wielkopolska - Everest DevelopmentNowe domy i mieszkania w Środzie Wielkopolskiej i Brodowie, między innymi na nowym dużym osiedlu Villa Park Brodowo, to coraz większa konkurencja dla osiedli deweloperskich z sąsiedniego Kórnika. Nowych szeregowców, bliźniaków i mieszkań w Środzie koło Poznania systematycznie przybywa. Sprawdź, ile kosztują nowe domy i mieszkania w Środzie i Brodowie oraz, jaki standard zapewniają!

Środa Wielkopolska, podobnie jak sąsiedni Kórnik, posiada dogodne połączenie komunikacyjne z Poznaniem. Dojazd do stolicy Wielkopolski drogą krajową nr S11 i autostradą A-2 zajmuje około 30 minut. Alternatywą jest podróż pociągiem albo autobusem. Pociągi odjeżdżają ze Środy w kierunku Poznania średnio co godzinę. Dla porównania, z Kórnika do Poznania można dojechać samochodem w 20 minut.

Tym, co wyróżnia Środę Wielkopolską na tle innych miejscowości w okolicy Poznania jest przyjazny klimat małego miasteczka oraz liczne atrakcje dla aktywnych.

Nad Jeziorem Średzkim można korzystać z piaszczystej plaży, pomostu, wyciągu do wakeboardingu, placu zabaw, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz zjeżdżalni wodnej. Co ważne, jezioro znajduje się w obrębie miasta i można tu szybko dotrzeć pieszo, samochodem albo rowerem. Moją uwagę zwróciły bardzo dobrze przygotowane ścieżki rowerowe. Oprócz tego, można korzystać ze stadionu sportowego, boisk „Orlików”, pływalni i ładnych parków z placami zabaw czy siłowniami zewnętrznymi. Podobną ofertę rekreacyjną znajdziemy na przykład w Kórniku, Śremie albo na terenie gminy Tarnowo Podgórne.

Z uwagi na dobre ceny, położenie w odległości pół godziny jazdy samochodem od Poznania oraz systematycznie poszerzaną ofertę nowych domów i mieszkań, Środa Wielkopolska staje się powoli konkurencją dla nowych osiedli realizowanych w okolicy Kórnika. Za kuszącymi cenami niekiedy kryją się jednak niedogodności w postaci braku utwardzonej drogi dojazdowej do posesji, braku kanalizacji, chodników czy zaplecza handlowo-usługowego. Sprawdź nowe osiedla deweloperskie w Środzie Wielkopolskiej i Brodowie i porównaj oferty!


Środa Wielkopolska i okolice – nowe osiedla domów i mieszkań:

Villa Park Brodowo koło Środy Wielkopolskiej to 19 domów o podwyższonym standardzie w zabudowie 4-8 segmentowej powstających w sąsiedztwie parku i Dworku w Brodowie. Pierwszy dom 4 – segmentowy jest ukończony i gotowy do odbioru. W grudniu 2018 roku planowany jest odbiór kolejnego domu 6 – segmentowego. Relatywnie duża powierzchnia wynosząca 99,8 m2 jest w stanie zapewnić komfortowe warunki do mieszkania. Każdy segment z ogrodem posiada 3 sypialnie, w tym jedną z garderobą, a na parterze – salon z aneksem kuchennym o powierzchni ponad 40 m2 i dodatkowy gabinet. Oczywiście zaplanowano tu również dwie łazienki, po jednej na każdej kondygnacji. Co kluczowe między segmentami znajdują się podwójne ściany zapewniające dobrą izolację cieplną oraz akustyczną. Domy na Villa Park Brodowo są oddawane w podwyższonym standardzie obejmującym między innymi zewnętrzne rolety okienne sterowane elektrycznie, okno tarasowe uchylno-przesuwne, ogrzewanie podłogowe na parterze i w łazience na piętrze. Ceny nowych segmentów Villa Park Brodowo zaczynają się od 2999 zł/m2 i kończą na 3206 zł/m2, co w przeliczeniu na konkretne segmenty daje kwoty od 299 360 zł do 319 990 zł. Cena obejmuje dodatkowe elementy wyposażenia. W ramach inwestycji ma powstać plac zabaw i boisko sportowe. W Brodowie funkcjonuje przedszkole oraz szkoła podstawowa.


Osiedle Prymasa Wyszyńskiego (Lokum Inwest) Środa Wielkopolska, ul. Topolska – duże osiedle wielorodzinne oferujące mieszkania o powierzchni od około 30 do 81 m2 w cenie 3 650 zł/m2. Osiedle wyróżnia wysoka estetyka wykonania. Osiedle w latach 2018 – 2019 będzie rozbudowane o dwa kolejne budynki wielorodzinne. W sumie w ramach osiedla powstanie 5 budynków wielorodzinnych, pawilon handlowy oraz teren zielony dla mieszkańców.


Osiedle Morena – Środa Wielkopolska, u zbiegu ul. Lotniczej i Gnieźnieńskiej – obejmuje łącznie 6 dwupiętrowych budynków wielorodzinnych z mieszkaniami o powierzchni od 31 do 71 m2. Docelowo na osiedlu dewelopera Lepiko znanego z budowy Osiedla Grafitowego w Skórzewie koło Poznania zamieszka ponad 150 rodzin. Co ciekawe, mieszkania parterowe posiadają przynależne ogrody. Ich powierzchnia sięga do 100 m2. Za nowe mieszkanie na Osiedlu Morena należy zapłacić od 118 do 242 tys. zł, czyli od 3,2 do 3,7 tys. zł/m2. Każdy klient w cenie mieszkania na Osiedlu Morena otrzymuje komórkę lokatorską. Osiedle jest aktualnie w trakcie budowy. Jej zakończenie jest zaplanowane na trzeci kwartał 2018 roku.


Osiedle Tulipanowe (Planet-Bud Development) Środa Wielkopolska, ul. Miętowa – realizowane na obrzeżach Środy Wielkopolskiej, obok szkoły i przedszkola o profilu artystycznym, osiedle cechuje prosty projekt architektoniczny. W skład Osiedla Tulipanowego wchodzi 19 mieszkań w zabudowie szeregowej o powierzchni 75 m2 w cenie od 274 tys. zł, czyli 3,65 tys. zł/m2 w tym ogródek i miejsce postojowe.


Osiedle Kwiatowy Zakątek (Everest Development) Środa Wielkopolska, ul. Nagietkowa – Mieszkania o powierzchni od 40 do 50 m2 w niskich budynkach wielorodzinnych są dostępne w cenie 3 150 zł/m2. Atutem mieszkań parterowych są przynależne ogródki. Mieszkania na wyższych kondygnacjach posiadają balkony. Osiedle prezentuje się wyjątkowo nowocześnie i posiada pełną infrastrukturę.


Osiedle Premium (Everest Development) Środa Wielkopolska, ul. Miętowa – kameralne osiedle składa się z budynków 4-lokalowych. Do wyboru są mieszkania jednopoziomowe o powierzchni około 55 m2 plus ogródek oraz dwupoziomowe – o powierzchni około 85 m2. W budynkach mieszczą się również garaże. Koszt zakupu mieszkań na Osiedlu Premium wynosi 3 450 zł/m2 powierzchni w stanie deweloperskim.


Osiedle Słoneczne Brodowo (KM Building) – Duże osiedle realizowane przy ul. Słonecznej i Promykowej we wsi Brodowo koło Środy Wielkopolskiej oferuje – oprócz domów w zabudowie szeregowej o powierzchni 68m2 lub 86 m2  – także domy jednorodzinne wolnostojące. Wizualnie osiedle prezentuje się identycznie jak realizowane przez KM Building Osiedle Rodzinny Zakątek w Błażejewku koło Kórnika. Działki są ogrodzone, posiadają gotowe podjazdy i tarasy. Minusem jest brak dostępu do kanalizacji oraz gruntowa droga wewnętrzna na osiedlu. W miejscowości działa sklep spożywczy, niepubliczne przedszkole oraz szkoła podstawowa. Osiedle Słoneczne w Brodowie to jeden z największych kompleksów mieszkaniowych w okolicy – docelowo zamieszka tu około 330 rodzin. Rozbudowa osiedla ma potrwać do 2021 roku. Obecnie koszt zakupu szeregowca na Osiedlu Słonecznym wynosi od 220 do 270 tys. zł. Za dom jednorodzinny trzeba zapłacić co najmniej 399 tys. zł. Istnieje również możliwość zakupu domu wykończonego pod klucz.


Środa Wielkopolska posiada rozwinięte zaplecze sportowo-rekreacyjne. Minusem lokalizacji są jednak widoczne braki w infrastrukturze w okolicznych wsiach, w tym stan dróg. Ponadto, we wsiach zlokalizowanych wokół Środy Wielkopolskiej duża część mieszkańców wciąż nie ma zapewnionego dostępu do sieci kanalizacyjnej. Często brakuje również chodników oraz dróg dojazdowych do posesji.

Ważnym, z punktu widzenia młodych mieszkańców, aspektem jest też dostęp do edukacji. W Środzie działają wszystkie rodzaje szkół, w tym podstawówki, licea, a nawet jedna uczelnia wyższa, ale brakuje szkół zawodowych. We wsiach skupionych wokół miasta znajdziemy szkoły podstawowe i przedszkola.

Zaplecze handlowo-usługowe nie jest równomiernie rozwinięte na terenie całej gminy. Pod tym względem prym wiedzie oczywiście Środa Wielkopolska, gdzie oprócz małych galerii handlowych i marketów działają lokalne sklepy i punkty usługowe. Na terenie sąsiednich wsi brakuje dostępu do tego typu udogodnień. Na przykład, we wsi Brodowo, gdzie trwa rozbudowa dużych osiedli domów szeregowych, funkcjonuje tylko jeden sklep spożywczy.

Czy w Środzie Wielkopolskiej można znaleźć ciekawą pracę? Chociaż Środa Wielkopolska to w znacznej mierze gmina rolnicza, to prężnie działa tu kilka dużych firm. Największymi pracodawcami w okolicy są spółki: Decora, Aquaform, Solaris, Spółdzielnia Mleczarska Jana, Lena Lightning, Homag Machinery i inne.

Szukasz ciekawych ofert sprzedaży domów lub mieszkań od dewelopera? Sprawdź inwestycje wyróżnione ZŁOTYM DOMEM.


ZOBACZ NOWY FILM: 2-poziomowy Apartament w oryginalnym budynku!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 11.09.2018 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa !