Ville Bonaparte w Rokietnicy – nowe mieszkania w zabudowie willowej – ZDJĘCIA i opinie

Osiedle Ville Bonaparte – Rokietnica. Mieszkania w willach przy ulicy Trakt NapoleońskiVille Bonaparte w Rokietnicy to ciekawa opcja zakupu mieszkania z antresolą. W ostatnich latach Rokietnica znacznie zyskała na atrakcyjności po otwarciu ostatniego odcinka obwodnicy S-11, o czym świadczą kolejne inwestycje mieszkaniowe powstające w tej miejscowości. Zobacz zdjęcia i opinie!

W Rokietnicy przy ul. Trakt Napoleoński powstaje 14 willi z mieszkaniami o powierzchni wynoszącej od 41 do 53 m2, w tym – mieszkania z antresolami o powierzchni 11 m2 oraz mieszkania parterowe z ogródkami.

Lokalizacja Villi Bonaparte

Lokalizacja osiedla w Rokietnicy to z jednej strony wynosząca jedynie 1,5 km odległość od najbliższego zjazdu na obwodnicę, a z drugiej – bliskie sąsiedztwo szkół, sklepów, ośrodka zdrowia oraz stacji kolejowej, skąd w 15 minut można dojechać do ścisłego centrum Poznania. Dojazd do Poznania samochodem to obecnie kwestia około 20 minut. Co ważne, obwodnica zapewnia również sprawny dojazd do innych podpoznańskich miejscowości, na przykład do Suchego Lasu, Tarnowa Podgórnego czy Komornik, co dla osób pracujących w tych lokalizacjach jest sporym plusem.

Jak zapewnia inwestor – polsko-austriacka firma GN Group – w ramach osiedla powstanie również plac zabaw oraz potrzebna infrastruktura w postaci oświetlenia oraz dróg wewnętrznych. Oszczędne w formie, nowoczesne budynki liczą jedynie 3 kondygnacje, co nadaje inwestycji kameralny charakter.

Pod tym względem, Osiedle Ville Bonaparte można porównać do Osiedla Przy Trakcie, które – w mojej ocenie – zapewnia więcej ponadstandardowych udogodnień, takich jak np.: ogrzewanie podłogowe, rolety okienne czy wewnętrzne parapety z konglomeratu w standardzie. Co więcej, w przypadku mieszkań na najwyższych piętrach na Osiedlu Przy Trakcie można zaadaptować nieużytkowe poddasze na cele mieszkalne, zyskując dużą, dodatkową przestrzeń (poddasze nie jest wliczone w powierzchnię mieszkania). Jak kształtują się ceny tych i innych nowych mieszkań w Rokietnicy można przeczytać w artykule poświęconym tej miejscowości.


Więcej informacji o nowych osiedlach znajdziesz w RAPORCIE z gminy Rokietnica


Ville Bonaparte Rokietnica – Podstawowe informacje:

  • Ville Bonaparte – ceny mieszkań kształtują się na poziomie od około 4 tys. zł/m2 do 4,5 tys. zł/m2 w przypadku mieszkań z antresolami.
  • Powierzchnia mieszkań wynosi od 41 do 53 m2 (plus antresole w części mieszkań).
  • Dodatkowo: ogródki dostępne przy mieszkaniach parterowych, balkony – na piętrze.

POLECAM Mieszkania nad Jeziorem Lusowskim

  • Nowa Chabrowa to kameralne osiedle w centrum Rokietnicy, obejmujące 8 mieszkań z garażami i ogrodami w zabudowie bliźniaczej. Każda połówka bliźniaka o powierzchni 140 m2 zapewnia szereg nowoczesnych udogodnień, takich jak system rekuperacji z wentylacją mechaniczną, bezprzewodowy system domu inteligentnego oraz instalacja odkurzacza centralnego. Co kluczowe, materiały klasy premium wykorzystano też przy budowie i wykończeniu bliźniaków, a sam projekt domu jest dobrze przemyślany. Sprawdź szczegóły w recenzji osiedla!
  • Osiedle Probudzianka w Krzyszkowie (deweloper Probud) – kompleks 50 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 128 m2 realizowany w bezpośredniej okolicy Rokietnicy – w Krzyszkowie, blisko lasu oraz około 1,5 km od jeziora. Co ważne, domy budowane w technologii tradycyjnej posiadają garaże i ogródki.
  • Osiedle Komfortia w Rokietnicy (deweloper Twoje M) obejmuje w sumie 48 mieszkań w 4 niskich budynkach wielorodzinnych. Każdy ma trzy kondygnacje. Podziemnej hali garażowej brak. Podobnie jak komórek lokatorskich.
  • Osiedle Zacisze w Mrowinie (Plastbud Developer) – 44 mieszkania jednopoziomowe o powierzchni wynoszącej 74 albo 79 m2. Ceny mieszkań oscylują w granicach od 270 tys. zł do około 290 tys. zł, co w przeliczeniu na metr kwadratowy mieszkania daje kwotę ponad 3,6 tys. zł.
  • Oszczędny, nowoczesny projekt to cecha Osiedla Nowa Rokietnica (deweloper Statmid) powstającego przy ul.Trakt Napoleoński w Rokietnicy. Nowe osiedle obejmuje bliźniaki z garażami o powierzchni 110 m2 każdy. Pierwszy etap osiedla został już sprzedany. Na razie nie wiemy, kiedy powstanie kolejny.
  • Osiedle Gardenia (Chronos Development) to nowe mieszkania w zabudowie bliźniaczej powstające przy ul. Szkolnej. Pierwszy etap obejmuje mieszkania o powierzchni 73 m2. jego zakończenie zaplanowano na II kwartał 2019 roku. Czytaj więcej o osiedlu!

Z uwagi na dobrą lokalizację z dostępem do obwodnicy Poznania, a także – do alternatywnego, aktualnie modernizowanego połączenia kolejowego, oraz autobusowego, Rokietnica systematycznie przyciąga licznych nowych mieszkańców. Osoby szukające nowych domów i mieszkań od dewelopera mogą liczyć na bogatą ofertę, obejmującą zarówno mieszkania w budynkach wielorodzinnych, jak i zaawansowane technologicznie domy energooszczędne.


POLECAM Inteligentne domy z rekuperacją i garażem


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.12.2018

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →