Osiedle Lawendowe Pola i Rodzinny Zakątek – Kórnik / Błażejewo

Osiedle Lawendowe Pola, Błażejewo koło KórnikaOsiedla Lawendowe Pola i Rodzinny Zakątek w Błazejewie koło Kórnika to podmiejskie inwestycje mieszkaniowe otoczone przez lasy, ale pozbawione bezpośredniego dostępu do ważnej na co dzień infrastruktury. Nowe szeregowce nie zapewniają sąsiedztwa szkół, przedszkoli, kolejki podmiejskiej czy przystanku autobusowego blisko domu.

Osiedle Lawendowe Pola i Rodzinny Zakątek powstają bezpośrednio przy lesie, kilka kilometrów od Kórnika. Tereny leśne umożliwiają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Osiedla posiadają również sprawne połączenie drogowe z Poznaniem. Dojazd samochodem do centrum zajmuje około 30 minut.

W skład Osiedla Lawendowe Pola wznoszonego przez firmę Marcopolo Development wchodzą domy 4- , 6- oraz 12-segmentowe z przyciągającą uwagę oryginalną elewacją w stylu muru pruskiego. Dużym plusem części domów na tym osiedlu jest widok na las tuż za oknem. Zobacz takie mieszkanie na filmie:

Powierzchnia oferowanych mieszkań wynosi od 72 do 98 m2. Ceny dostępnych aktualnie mieszkań wynoszą od 220 tys. zł do 305 tys. zł.

Droga dojazdowa do osiedli została niedawno wybudowana. Drogi wewnętrzne i oświetlenie na terenie osiedli również są gotowe. Podobnie jak place zbaw. Brakuje jeszcze dostępu do gminnej sieci kanalizacyjnej, przedszkola oraz przystanków autobusowych blisko domu.

Osiedle Sielankowe - Kamionki / BorówiecPOLECAMY! Osiedle Sielankowe w Kamionkach – Nowe domy z widokiem na zieleń. Zobacz więcej!
Osiedle Nowy Bnin / Kórnik - nowe szeregowce na sprzedażPOLECAMY! 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz ofertę sprzedaży!

Osiedle Rodzinny Zakątek to znacznie większe osiedle domów w zabudowie szeregowej  realizowane przez firmę KM Building, która – oprócz budowy dróg wewnętrznych i drogi dojazdowej – zadbała o budowę niewielkiego placu zabaw i pawilonu handlowego. Tutaj również nie ma jednak dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Docelowo – do końca 2020 roku – w ramach Osiedla Rodzinny Zakątek ma powstać w sumie ponad 230 segmentów.

Do tej pory powstały już trzy etapy osiedla. Domy szeregowe z najnowszego, czwartego etapu są w trakcie realizacji. Przewidywany termin zakończenia budowy to wiosna 2019 roku. W ramach osiedla Rodzinny Zakątek są dostępne domy o powierzchni 70 oraz 86 m2, których ceny kształtują się na poziomie 285 lub 330 tys. zł. Deweloper umożliwia tez zakup domu wykończonego pod klucz.

Bezpośrednia okolica Osiedla Lawendowe Pola oraz Rodzinny Zakątek w Bninie zapewnia relatywnie niski poziom infrastruktury, co ma istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Osiedla Lawendowe Pola i Rodzinny Zakątek powstają na obszarze, który – w przeciwieństwie do Kamionek i Borówca – nie został skanalizowany w ramach ostatniego etapu gminnych inwestycji.

Uciążliwa dla części młodych rodzin z dziećmi z okolic Kórnika jest niedostatecznie rozwinięta oferta edukacji przedszkolnej i opieki żłobkowej. Niektórzy rodzice zamieszkujący osiedla pod Kórnikiem niekiedy muszą dowozić dzieci do przedszkoli prywatnych.

Z takimi problemami nie muszą borykać się mieszkańcy np. gminy Tarnowo Podgórne. Znacznie wyższy komfort mieszkania pod Poznaniem, w tym dostęp do szkół i przedszkoli, zapewnia na przykład położone na terenie gminy Tarnowo Podgórne Osiedle Rozalin w Lusówku, gdzie dzieci mają szkołę i przedszkole po sąsiedzku. Mieszkania pod Poznaniem w przyjaznym otoczeniu można kupić także na Osiedlu Królewskim w Mosinie. Tutejsi mieszkańcy mają wszystko w zasięgu ręki – nowe szkoły, sklepy, punkty usługowe, place zabaw i obiekty sportowe, trasy rowerowe i tereny rekreacyjne.

ZŁOTY DOMSprawdź gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Poznaj miejscowości i osiedla wyróżnione ZŁOTYM DOMEM.

Plusy i minusy mieszkania na Osiedlu Lawendowe Pola i Osiedlu Rodzinny Zakątek:

  • + Dogodny dojazd do Poznania
  • + Konkurencyjne ceny nowych domów i mieszkań
  • + Dostęp do terenów rekreacyjnych oraz cisza
  •  Brak ścieżki rowerowej
  •  Brak przystanku autobusowego w pobliżu domu
  •  Brak dostępu do kanalizacji
  •  Brak rozwiniętego zaplecza handlowo-usługowego w bezpośredniej okolicy

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.11.2018 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169