Gdzie warto mieszkać? Śrem – bogaty wybór w bogatej gminie

Osiedle Royal w ŚremieDeweloperzy z przedmieść Poznania mogą brać przykład z inwestorów realizujących osiedla mieszkaniowe w Śremie. Ci drudzy zapewniają optymalną wygodę i przyjazne otoczenie przy zdecydowanie niższych cenach nowych mieszkań.

Śrem to dynamicznie rozwijająca się gmina, która na każdym kroku pozytywnie zaskakuje – bogatą infrastrukturą, klimatem sprzyjającym wypoczynkowi i szeroką ofertą nowych nieruchomości w konkurencyjnych cenach. Śrem zapewnia sprawny dojazd do Poznania dzięki obwodnicy miasta i trasie nr 434. Odległość Śremu od wjazdu na drogę szybkiego ruchu S11 w Kórniku wynosi tylko 20 km. Przejazd samochodem ze Śremu do centrum Poznania trwa od 40 minut do ponad godziny, w zależności od pory dnia. Dogodne położenie Śremu doceniają nie tylko mieszkańcy, ale i inwestorzy.

Mapa - dojazd ze Śremu do Poznania

Mapa – dojazd ze Śremu do Poznania

Specjalna strefa ekonomiczna w Śremie skutecznie przyciąga biznes. Wśród inwestorów są m.in. firmy Rehau, Basf, czy Modra Śrem. Prężny sektor przemysłowy to nie tylko szansa na pracę dla miejscowych, ale także potężne dochody budżetu gminy, które kształtują się na wysokim poziomie ponad 116 mln zł przy około 41 tys. mieszkańców. Dzięki temu położony nad brzegiem rzeki Warty Śrem pięknieje.

Wizytówką miasta jest tętniący życiem rynek i nowa promenada nad Wartą z ławeczkami, całoroczną restauracją i kawiarnią oraz stylowym oświetleniem – klimatyczne miejsce wypoczynku, rodzinnych spacerów oraz imprez kulturalnych. Promenada idealnie nadaje się dla rowerzystów. Działa tu miejska wypożyczalnia rowerów, a po całym Śremie gęsto rozsiane są parkingi rowerowe.

Oprócz tego Śrem posiada Plażę Miejską nad Jeziorem Grzymisławskim i – nie lada gratkę – Wake Park na jeziorze. Do dyspozycji wodniaków oddano Przystań Kajakową na Warcie. A na lądzie można aktywnie spędzać czas jeżdżąc konno, grając w tenisa, squasha czy piłkę nożną. Śrem może pochwalić się ponadto halą sportową i pływalnią. Spacerowicze mają do dyspozycji rozległy park miejski, siłownie zewnętrzne i liczne place zabaw.

Nowe osiedla mieszkaniowe w Śremie i na przedmieściach urzekają przemyślaną architekturą i kameralnym charakterem, oferując przy tym lepiej rozwiniętą infrastrukturę niż np. osiedla szeregowców z okolic Kórnika.

Pozytywne wrażenie robi gęsta sieć ścieżek rowerowych oraz dobry stan dróg w gminie Śrem. Warto przy tym podkreślić, że nawet powstające na uboczu wśród drzew Osiedle Podgaje koło Śremu jest podłączone do sieci kanalizacyjnej. Na terenie gminy Śrem aż 97% mieszkańców korzysta z sieci kanalizacyjnej. Dobrze działa komunikacja autobusowa. Tych elementów brakuje na osiedlach pod Kórnikiem, które często są pozbawione dostępu do kanalizacji, przystanków autobusowych, placów zabaw oraz utwardzonych dróg dojazdowych, a oferują dojazd do Poznania szybszy tylko o około 20 minut.

Mocną stroną Śremu jest rozbudowana oświata. Na miejscu działają żłobki, kluby malucha, przedszkola i liczne szkoły w tym szkoły podstawowe, gimnazja, liceum ogólnokształcące, technikum, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Politechnicznych, szkoła zawodowa i inne. Co ważne, szkoły podstawowe i gimnazjalne są dość równomiernie rozmieszczone na terenie całej gminy.

Oferta handlowo-usługowa w Śremie jest zadowalająca i obejmuje galerię handlową (Galeria Polonia przy Al. Solidarności), liczne pasaże handlowo-usługowe, markety, dyskonty i mniejsze sklepy.

Nowe osiedla mieszkaniowe powstają zarówno w samym Śremie, jak i na przedmieściach – w Zbrudzewie, Psarskich, Podgajach, Nochowie. Wybór domów i mieszkań jest zróżnicowany, a ceny konkurencyjne. Pod Poznaniem tylko nieliczne miejscowości oferują porównywalny wybór mieszkań i domów, są to np. Swarzędz, Suchy Las, Lusówko czy Dąbrówka.

Co ważne, deweloperzy tworzą spójną, atrakcyjną wizualnie przestrzeń, dbając o infrastrukturę osiedlową, na co nie zawsze można liczyć w przypadku osiedli budowanych w innych miejscowościach bliżej Poznania, np. w Plewiskach.

Wybrane oferty sprzedaży gotowych domów i mieszkań w Śremie:

Osiedle Słoneczna Polana - nowe domy w cenie mieszkania w Śremie - Everest DevelopmentJednym z głównych inwestorów operujących na śremskim rynku nieruchomości jest firma Everest Develoment, który w ramach Osiedla Słoneczna Polana w Zbrudzewie oferuje domy w cenie mieszkania. Nowy dom parterowy koło Śremu o powierzchni niemal 84 m2 można kupić za 259 tys. zł, czyli mniej więcej za tyle ile kosztuje jedno z najtańszych mieszkań w szeregowcu pod Poznaniem. Kompaktowe domy posadowione na działkach o powierzchni 400 m2 posiadają trzy lub cztery pokoje z częściowo oddzieloną kuchnią, holem, łazienką oraz pomieszczeniem gospodarczym. Dodatkowo można zamówić garaż. Atutem osiedla jest bliskość terenów zielonych i dobry dojazd zarówno do Poznania, jak i do Śremu. Osiedle zlokalizowane jest przed wjazdem do Śremu, jadąc od strony Poznania.


Osiedle Royal - mieszkania w szeregowcach w Śremie - Everest DevelopmentOsiedle Royal przy ulicy Kopernika w Śremie, także realizowane przez Everest Development, to jedno z najładniejszych osiedli w okolicy Poznania. Starannie zaprojektowane budynki cieszą oczy stylową architekturą i detalami. W ramach Osiedla Royal dostępne są mieszkania dwukondygnacyjne o powierzchni od 44 do 55 m2, przy czym do mieszkań trzypokojowych dodatkowo należy poddasze, które można dowolnie zaaranżować, jak również garaż na jeden samochód. Mieszkania dostępne w ramach pierwszego etapu można kupić w cenie 3,1 tys. zł za metr kwadratowy. Mieszkania z drugiego etapu Osiedla Royal zostaną oddane do użytku latem 2016 roku.


Nowe mieszkania przy zalewie w Śremie - Everest DevelopmentTo nie wszystkie inwestycje realizowane przez Everest Development w Śremie. Firma oferuje również mieszkania o powierzchni około 80 m2 w budynku szeregowym Carmen House przy ul. Gierymskiego w cenie ponad 255 tys. zł oraz mieszkania z widokiem na jezioro lub zalew w budynkach wielorodzinnych: w ramach budynku nad zalewem, w ramach Osiedla nad Zalewem przy ul. Makuszyńskiego w Śremie oraz w ramach Osiedla przy Jeziorze przy ul. Roweckiego. Cena mieszkań w Śremie zaczyna się od 3 150 zł za metr kwadratowy powierzchni do samodzielnego wykończenia.


Osiedle Corner Park - nowe mieszkania w Śremie - Marcopolo DevelopmentCorner Park Mieszkaniowy to realizowany przez firmę Marcopolo Development kompleks pięciu niskich budynków wielorodzinnych z windami i garażami, gdzie docelowo powstanie 300 mieszkań o powierzchni od 35 do 63 m2. Corner Park zlokalizowany w Śremie na skrzyżowaniu ulic Józefa Chełmońskiego i Alei Solidarności, zapewnia szybki dostęp do sklepów, szkół, parków itp. Budynki cechuje nowoczesny projekt. Docelowo na osiedlu Corner Park ma powstać wspólna przestrzeń rekreacyjna.


Osiedle Podgaje w Nochowie koło Śremu - deweloper RBWOsiedle Podgaje w Nochowie koło Śremu malowniczo położone na uboczu, w otoczeniu lasów zapewnia ciszę, spokój i widok na zieleń przy jednoczesnym szybkim połączeniu ze Śremem. Do tej pory w ramach inwestycji powstały dwa budynki z czterema mieszkaniami (o powierzchni od 47 do prawie 80 m2) każdy. Wszystkie mieszkania posiadają tarasy, a do mieszkań na parterze dodatkowo przynależą ogródki. Osiedle realizowane przez firmę RBW Sp. z o.o. gwarantuje bliski kontakt z naturą przy jednoczesnym wyposażeniu we wszystkie media oraz drogi osiedlowe. Mieszkania w Nochowie koło Śremu kosztują od około 153 tys. zł do ponad 243 tys. zł.


Psarskie to spokojna, rozbudowująca się miejscowość oddalona od Śremu o około 2 km. Obok nowych domów jednorodzinnych firma Everest Development wznosi tu osiedla budynków wielorodzinnych w niskiej zabudowie. Plusem inwestycji jest cicha okolica, bezpośredni dostęp do terenów spacerowych i bliskie sąsiedztwo miasta. Minusem – brak utwardzonych dróg dojazdowych do części nowych posesji.


Osiedle Natura - Psarskie koło ŚremuOsiedle Natura w miejscowości Psarskie przy ulicy Kasztanowej składa się z trzykondygnacyjnych domów sześciorodzinnych z 2- i 3-pokojowymi mieszkaniami z ogródkami (dotyczy mieszkań na parterze), tarasami (w przypadku mieszkań na piętrze) i antresolami (przynależnymi do mieszkań na poddaszach). Docelowo ma tu powstać osiemnaście budynków tego typu. Obecnie ceny ostatnich mieszkań z gotowego etapu na Osiedlu Natura zaczynają się od 2 550 zł/m2.


Z kolei w ramach Osiedla Rodzinnego w miejscowości Psarskie przy ulicy Jodłowej powstają dwupiętrowe budynki czterorodzinne. Mieszkania na piętrze o powierzchni od 50 do ponad 90 m2 posiadają duże, 20-metrowe tarasy. Mieszkania na parterze o powierzchni około 55 m2 posiadają ogródki i garaże. Cena nowych mieszkań na Osiedlu Rodzinnym zaczyna się już od 2 200 zł/m2.

 


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.04.2016

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-rozalin-dom-b-3-yt-play-300x169