RAPORT: Działka wśród lasów i jezior – 8 klimatycznych miejsc blisko Poznania

Gdzie kupić działkę budowlaną - okolice Poznania

Zobacz klimatyczne działki budowlane blisko Poznania, w otoczeniu lasów i jezior. Odkryj 8. miejsc zatopionych w naturze:


Miejsce 8. Radzyny – działka nad zalewem

Zieleń i błękit – te dwa kolory dominują w Radzynach, gdzie z wykorzystaniem naturalnej doliny rzeki Samy powstał ogromny zbiornik retencyjny. Ale duża działka nad Zalewem w Radzynach koło Kaźmierza to nie tylko otoczenie przyrody i sąsiedztwo terenów rekreacyjnych. To również spokój i cisza wynikające z niskiego nasycenia zabudową w tej okolicy. Z tego powodu, kupując działkę budowlaną w Radzynach można zrealizować marzenia o jasnych wnętrzach z dużymi oknami – z każdej strony wychodzącymi na otwartą przestrzeń. Miejscowość jest oddalona o 24 km od zachodniej granicy Poznania, więc osoby, które wybudują tu dom, będą w stanie pogodzić mieszkanie w cichym otoczeniu z codziennymi dojazdami do miasta. Obecnie działki z trzech stron otoczone przez las, o powierzchni 2 000 m2 każda są dostępne w cenie 100 zł/m2. Co ważne, media – gaz, prąd i woda – są poprowadzone w ulicy, tuż przy parcelach. Minusem lokalizacji jest braku dostępu działek w Radzynach do kanalizacji oraz z relatywnie niskiej jakości drogi w gminie Kaźmierz.


Miejsce 7. Chludowo – mała wieś z potencjałem

Dom z widokiem na las. Szkoła i przedszkole kilka kroków od domu. Łatwy dostęp do miejskich udogodnień. Tak się mieszka w Chludowie, w gminie Suchy Las. Niepozorna wieś stała się wymarzonym miejscem pod budowę domu zaraz przy lesie. To zasługa przebiegającej w odległości kilku minut drogi od Chludowa Zachodniej Obwodnicy Poznania, którą w 5 minut można dojechać do centrum Suchego Lasu, a w 15 na przykład do Tarnowa Podgórnego. Pozytywny wizerunek wsi budują nowe place zabaw oraz zadbane boiska sportowe.  Wyjątkową atrakcją okolicy jest sąsiadujący z Chludowem Poligon Biedrusko. Amatorzy motocrossu oraz quadów, a także biegacze i rowerzyści na pewno nie będą się tutaj nudzić. Do odkrycia jest ponad 7 000 hektarów zróżnicowanej krajobrazowo i przyrodniczo powierzchni. Cena ziemi w Chludowie oscyluje w granicach około 140 – 160 zł/m2.


Miejsce 6. Kicin – tu życie płynie wolniej

Kicin w gminie Czerwonak to miejscowość, której nie można odmówić uroku. Położona na skraju Puszczy Zielonki zapewnia malownicze widoki i trasy pieszo-rowerowe. Amatorzy jazdy konnej docenią tutejsze ośrodki i szkółki jeździeckie. Ciekawostką jest miejscowy XVIII-wieczny drewniany kościół oraz zabytkowa aleja lipowa, przy której powstał ładny Zieliniec. Dzięki zakończonej w ubiegłym roku przebudowie ulicy Gdyńskiej, lokalizacja zyskała szybsze połączenie z Poznaniem. Alternatywnie do centrum można podróżować szynobusem. Kolejnym, ważnym z punktu widzenia młodych rodzin, atutem Kicina jest miejscowa szkoła podstawowa i przedszkole oraz zachęcająca do zakupu cena ziemi. Obecnie za uzbrojoną działkę budowlaną w Kicinie o powierzchni około 1 000 m2 zapłacimy w przybliżeniu od 110 do 180 tys. zł.


Miejsce 5. Mosina – park narodowy i plaża po sąsiedzku

Wielkopolski Park Narodowy to bogactwo tras pieszych, rowerowych i nordic walking przebiegających wzdłuż rzeki Warty oraz wśród rozległych lasów i jezior. Gdzie w pobliżu warto kupić działkę budowlaną? Puszczykowo to wprawdzie miasteczko z klimatem, ale ceny nieruchomości biją tu rekordy. Inaczej jest jednak w sąsiedniej Mosinie, która – oprócz ładnych widoków – w tym popularnej, piaszczystej plaży na Przystanku Glinianki – zapewnia konkurencyjne ceny gruntu. W zależności od wielkości i lokalizacji, działkę budowlaną w Mosinie z zapewnionym dostępem do mediów można kupić w cenie od około 120 do 200 zł/m2. Miejscowość zapewnia też wygodę na co dzień. Na miejscu działa stacja kolejowa (podróż do stacji Poznań Główny zajmuje 30 minut), szkoła i przedszkole, przychodnia zdrowia, apteki oraz liczne sklepy.


Miejsce 4. Lusówko – spacerem nad jezioro

Położone w gminie Tarnowo Podgórne Lusówko to miejsce z potencjałem dla osób chcących mieszkać wygodnie blisko Poznania i jednocześnie szukających spokoju, czystego powietrza oraz dobrych warunków do aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców Lusówka jest piaszczysta plaża nad Jeziorem Lusowskim, do której można dotrzeć bezpieczną drogą rowerową, a także liczne trasy pieszo-rowerowe w lasach otaczających miejscowość. Na korzyść Lusówka przemawia również konkurencyjna, zaczynająca się od około 100 zł/m2 cena ziemi oraz dobrej jakości infrastruktura, w tym nowe szkoły i przedszkola. Co niezmiernie ważne, dojazd z Lusówka do Poznania odbywa się sprawnie i trwa jedynie 25 minut. Działki budowlane w Lusówku najczęściej posiadają dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji, a drogi dojazdowe do posesji są systematycznie budowane przez gminę.


Miejsce 3. Osada Pąchy – oaza spokoju

Osada Pąchy to wyjątkowa pozycja w zestawieniu, którą polecam zwłaszcza osobom chcącym wybudować dom za miastem na weekendy. Dlaczego? Widok z okien na las. Cisza. Pasmo czystych jezior kilka minut od domu. Te słowa najlepiej oddają klimat panujący w Osadzie Pąchy. Miejsce jest jednak oddalone godzinę jazdy samochodem od Poznania. Mimo to, nieważne czy planujesz budowę domu na wakacje, na weekendy czy na przykład na emeryturę – w Osadzie Pąchy wreszcie naprawdę odpoczniesz. To zasługa dużej powierzchni działek oraz ich lokalizacji w otulinie parku krajobrazowego. Mimo, że osada znajduje się w lesie, to działki są zelektryfikowane i przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe i rekreacyjne. Spośród działek na sprzedaż w Pąchach są dostępne parcele o powierzchni wynoszącej od 3 000 m2 do 11 hektarów. Ziemia jest sprzedawana w atrakcyjnej cenie wynoszącej od 13 do 20 zł za m2. Konkurencyjna cena gruntu, dojazd do Poznania szybką trasą, a przede wszystkim.


Miejsce 2. Biedrusko – raj dla biegaczy i fanów motocrossu

Obszar NATURA 2000 obejmujący rozległe tereny Poligonu Wojskowego Biedrusko to nie lada gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku. Wśród licznych jezior i lasów nietrudno o wyjątkowe trasy spacerowe i rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Fani mocniejszych wrażeń mogą spróbować swoich sił np. podczas przejażdżki quadem. Rodziny – oprócz unikalnych walorów krajobrazu – docenią sprawne połączenie drogowe z Poznaniem oraz miejscowe zaplecze edukacyjne. W Biedrusku działa przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz renomowana szkoła prywatna. Do dyspozycji mieszkańców jest też ośrodek zdrowia oraz strefa handlowa. W Biedrusku można kupić uzbrojoną działkę budowlaną np. na Osiedlu Błękitny Staw. Inwestycja od konkurencji różni się między innymi tym, że jest całkowicie zagospodarowana – posiada wybrukowane drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Cena dostępnych działek wynosi 250 zł/m2. Kompleks usytuowany nad zarybionym stawem, w otoczeniu lasu uchwyciliśmy na filmie:


Miejsce 1. Osiedle Villa Morena w Mielnie – działka z widokiem na puszczę

Kompleks ponad 40 działek rezydencjonalnych zlokalizowany bezpośrednio przy Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Swój wyjątkowy charakter Villa Morena zawdzięcza oryginalnemu położeniu na zboczach wzgórz morenowych z ekspozycją w kierunku puszczy. Takie ukształtowanie terenu zapewnia piękne widoki na okoliczne lasy i wzniesienia. Jeżeli dodamy do tego, że działki są już uzbrojone w sieć wodociągową, elektryczną, teleinformatyczną, a także – co rzadko spotykane na obszarach przyrody chronionej – w kanalizacyjną oraz, że na terenie kompleksu wybudowano drogi i chodniki z kostki brukowej wraz z oświetleniem, to otrzymujemy propozycję odpowiednią nawet dla wymagającego klienta. Co ważne, żeby móc cieszyć oczy takimi widokami, wcale nie trzeba mieszkać daleko od miasta. Z Mielna do Poznania można dojechać w 20 minut. Cena ziemi na Osiedlu Villa Morena zaczyna się od 180 zł/m2. Zobacz film:


Czytaj także:
RANKING: 7 najlepszych plaż w okolicy Poznania
RAPORT: 100 najładniejszych domów w okolicy Poznania


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.02.2017 r.