Osiedle Radosne w Czmoniu (gm. Kórnik) – najtańsze szeregowce pod Poznaniem

Osiedle Radosne w Czmoniu (gm. Kórnik)Osiedle Radosne w Czmoniu (Oceanic Invest) koło Kórnika to obecnie jedna z najbardziej konkurencyjnych cenowo ofert sprzedaży mieszkań w szeregowcach w okolicy Poznania. Jak wyglądają jedne z najtańszych szeregowców pod Poznaniem na Osiedlu Radosnym? Jak wygląda miejsce, w którym powstają? I wreszcie – jakie udogodnienia zapewnia mieszkańcom deweloper?

W ramach Osiedla Radosnego w Czmoniu powstały już cztery szeregi segmentów, które różnią się od siebie kolorowymi detalami widocznymi w elewacji. Drogi wewnętrzne na osiedlu są wybudowane. Obecnie na Osiedlu Radosnym w Czmoniu koło Kórnika można kupić gotowe, dwupoziomowe mieszkania o powierzchni 65 lub 75 m2 plus ogród.


Osiedle Radosne w Czmoniu – układ pomieszczeń:

Na parterze każdego segmentu znajduje się pokój dzienny z aneksem kuchennym plus toaleta. Na piętrze – łazienka oraz dwie lub trzy sypialnie. Do mieszkań przynależą ogródki o powierzchni od 75 do 124 m2, jak również miejsca parkingowe przy budynku.


Docelowo, Osiedle Radosne ma się składać z czterech etapów, w których powstanie 150 dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej oraz część handlowo-usługowa, przedszkole, park i plac zabaw. Deweloper gwarantuje dostęp do takich mediów jak gaz, woda i prąd. Mieszkania nie będą jednak podłączone do sieci kanalizacyjnej.

Szeregowiec numer 1!

Zobacz zwycięzcę Rankingu! – najwygodniejszy szeregowiec pod Poznaniem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-krolewskie-yt-play-300x169

Osiedle Radosne w Czmoniu dewelopera Oceanic Invest zapewnia sprawny i wygodny dojazd do stolicy Wielkopolski. Na podróż w jedną stronę trzeba jednak poświęcić pół godziny.

Miejscowość Czmoń w gminie Kórnik znajduje się dokładnie 28 km od Poznania, czyli około 9 km za Kórnikiem. Dojazd do stolicy Wielkopolski odbywa się sprawnie. Dzięki przebiegającej niedaleko autostradzie A-2 oraz drodze krajowej S11 trasę Czmoń – Poznań można pokonać samochodem w około 30 minut. Alternatywą jest autobus (który kursuje jednak rzadko, a przejazd trwa relatywnie długo), jak również kolej. Pociągiem z Kórnika na Starołękę w Poznaniu można dojechać w 20 minut.

Mapa - dojazd z Czmonia do Poznania

Miejscowość Czmoń, oprócz bezpośredniego dostępu do okolicznych lasów i dobrego połączenia drogowego z Kórnikiem i Poznaniem, nie oferuje mieszkańcom wielu udogodnień. 

Na miejscu brakuje rozwiniętego zaplecza handlowo-usługowego czy edukacyjnego oraz dostępu do gminnej sieci kanalizacji sanitarnej. Przyszli mieszkańcy Osiedla Radosnego będą musieli jeździć po zakupy, czy na basen do sąsiedniego Kórnika. Co najistotniejsze – zwłaszcza z perspektywy młodych rodzin – w miejscowości nie funkcjonują w tej chwili szkoły ani przedszkola. Inwestor Osiedla Radosnego, spółka Oceanic Invest, zapowiada, że w przyszłości na terenie osiedla będzie funkcjonować nowe przedszkole, a oprócz tego także sklepy, park i plac zabaw. Na te udogodnienia przyszli mieszkańcy będą musieli jednak poczekać.

Ceny mieszkań na Osiedlu Radosnym pod Kórnikiem są konkurencyjne w stosunku do innych nowych mieszkań na sprzedaż pod Poznaniem.

Już około 200 tys. zł wystarczy na zakup mniejszego mieszkania o powierzchni 65 m2 + ogródek, a większego, 75-metrowego – 229 tys. zł. Relatywnie niska cena – obok ciszy i dostępu do rozległych terenów rekreacyjnych – to najważniejszy atut oferty Oceanic Invest.


Gdzie jeszcze pod Poznaniem można kupić mieszkanie w szeregowcu w konkurencyjnej cenie?

Po sąsiedzku, w Czmoniu nowe segmenty powstają przy ulicy Nowej. Osiedle Nova w Czmoniu (Danske Project) oferuje bliźniaki z garażami na sprzedaż w cenie od 250 do 285 tys. zł. Również domy w zabudowie bliźniaczej, ale z wiatą garażową – powstają przy ulicy Polnej w Czmoniu – ich cena kształtuje się na poziomie około 280 tys. zł.

W innych lokalizacjach w okolicy Kórnika można kupić podobne nieruchomości, o czym szczegółowo piszę w RAPORCIE – Wszystko o nowych osiedlach w okolicy Kórnika, do którego odsyłam. Zapewniające wysoki komfort mieszkania szeregowce pod Poznaniem można z kolei znaleźć na przykład na nowych osiedlach w Mosinie, Skórzewie czy Lusówku.


Sprawdź też:

 


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 2.12.2016 r.