Osiedle Marianowskie w Tarnowie Podgórnym – duże bliźniaki w wygodnej lokalizacji

Osiedle Marianowskie – Tarnowo Podgórne. Nowe domy w zabudowie bliźniaczej (deweloper Jakon)Osiedle Marianowskie w Tarnowie Podgórnym to duże, rodzinne bliźniaki w wygodnej lokalizacji blisko Poznania, z dostępem do wszystkich potrzebnych na co dzień udogodnień.

Tarnowo Podgórne to optymalna lokalizacja, zarówno dla osób, które codziennie dojeżdżają do pracy do Poznania, jak i dla tych, które pracują w jednej z licznych firm zlokalizowanych na terenie gminy.

Inwestor Osiedla Marianowskiego – deweloper Jakon – wznosi przy jednej z bocznych ulic – przy ulicy Rolnej duże bliźniaki z garażami i ogrodami. Do tej pory firma Jakon oddała do użytku 9 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli 18 dwupiętrowych segmentów o powierzchni około 150 m2 każdy, z czego 18 m2 zajmuje garaż. Do każdego domu należy ponad 300 – metrowa działka. Docelowo osiedle zostanie rozbudowane o kolejne 22 domy bliźniacze. Obecnie trwa budowa 6 nowych segmentów.

Bliźniak z garażem o powierzchni 150 m2 na Osiedlu Marianowskim to projekt dedykowany rodzinie z dziećmi.

Na piętrze – oprócz łazienki – do dyspozycji mieszkańców są aż cztery pokoje, z czego dwie sypialnie o dużej powierzchni wynoszącej 14 m2. Pozostałe zajmują 10 i 11 m2. Na parterze również znajdują się pomieszczenia o optymalnej dla tego typu zabudowy powierzchni, czyli prawie 30-metrowy salon, 11-metrowa kuchnia oraz dodatkowa toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Wartością dodaną są przynależne garaże, do których można przejść bezpośrednio z domu. Bliźniaki są więc wygodne i ustawne, choć sam projekt domów o dość prostej bryle moim zdaniem mógłby być lepiej dopracowany pod kątem wizualnym.

Działki są oczywiście ogrodzone, wewnętrzne drogi osiedlowe przy gotowych segmentach są wybudowane, a oszczędne elementy dekoracyjne elewacji i stolarka okienna współgrają z nowoczesnymi detalami.

Oprócz funkcjonalnej przestrzeni w budynkach, atutem Osiedla Marianowskiego jest lokalizacja – w pobliżu międzynarodowej trasy nr 92. Samochodem z Tarnowa Podgórnego w 15 minut można dojechać do Poznania – bez korków, szybko i sprawnie. Warto dodać, że korzystający z transportu publicznego, mogą dotrzeć na poznańskie Ogrody autobusem. Przystanek jest zlokalizowany niedaleko – przy pobliskiej ulicy Poznańskiej.

Dzięki integracji gminnej komunikacji autobusowej z tą miejską, podróżować można łatwiej i taniej, bo na jednym bilecie.

Póki co, po zjeździe z głównej trasy, do bliźniaków trzeba jednak dojść lub dojechać polną drogą. Dobra wiadomość jest taka, że w planach gminy na najbliższe lata jest utwardzenie ulicy Rolnej. Według informacji, jakie uzyskaliśmy w gminie, asfaltowa droga ma być gotowa do 2020 roku. 

Lokalizacja Osiedla Marianowskiego nie zapewnia wprawdzie bezpośredniego dostępu do terenów zielonych, ale atrakcyjne tereny rekreacyjne – na przykład pobliskie Jezioro Lusowskie – znajdują się w niedużej odległości. Mieszkańcy mogą tam bezpiecznie dotrzeć samochodem lub na przykład rowerem.

Na miejscu jest dostępne rozbudowane zaplecze handlowo – usługowe (m.in. drogerie, market Biedronka, Lidl, Polo, a także banki, restauracje, Poczta i centrum fitness) oraz szkoły wszystkich szczebli – od przedszkola, na liceum kończąc. Tarnowskie Termy, czyli nowoczesny kompleks basenów z wodą termalną jeszcze podnosi komfort mieszkania w Tarnowie Podgórnym. O tym, jak się mieszka w Tarnowie Podgórnym można przeczytać w wyczerpującym artykule pod tytułem: Gdzie warto mieszkać – Tarnowo Podgórne.

Pod względem ceny domów, Osiedle Marianowskie wygrywa z innymi nowo powstającymi inwestycjami blisko Poznania, jak choćby z osiedlami w popularnej miejscowości Komorniki. Metr kwadratowy domu na Osiedlu Marianowskim kosztuje od 2 999 zł. Jeśli połączyć ten fakt z szybkim i wygodnym dojazdem do Poznania oraz licznymi udogodnieniami dostępnymi na miejscu, zyskujemy ofertę wartą rozważenia.

Tarnowo Podgórne – gdzie jeszcze powstają nowe domy i mieszkania?

  • Osiedle Tarnowo Centrum to kolejna inwestycja firmy Jakon, która swoją siedzibę ma właśnie w Tarnowie Podgórnym. W ramach Tarnowa Centrum powstają niskie, kameralne budynki wielorodzinne. Realizowane przy ulicy Szkolnej osiedle docelowo obejmie 32 budynki z mieszkaniami o powierzchni od 40 do 80 m2.
  • Osiedle Nowe Tarnowo realizowane tak samo jak poprzednie – przez firmę Jakon, również przy ulicy Szkolnej, obejmie w tej chwili 10 domów w zabudowie szeregowej o powierzchni 90 i 95 m2 z ogródkami i garażami. Ceny nowych szeregowców w Tarnowie Podgórnym wynoszą od 419 tys. zł do 454 tys. zł. W planach inwestora jest rozbudowa osiedla o nowe, niskie budynki wielorodzinne.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.03.2017 r.


Dodaj komentarz