Lusówko – gmina Tarnowo Podgórne – Nowe domy i mieszkania na sprzedaż nad Jeziorem Lusowskim

Osiedle Rozalin w Lusówku – nowe domy i mieszkania w pobliżu PoznaniaLusówko w gm. Tarnowo Podgórne to malownicza miejscowość nad Jeziorem Lusowskim, z dostępem do terenów leśnych oraz rozwiniętej infrastruktury. Nowych mieszkańców do Lusówka przyciąga nie tylko lokalizacja wśród zieleni i tylko 20 minut drogi od Poznania oraz kilka minut od Tarnowa Podgórnego, ale również szeroka oferta nowych domów i mieszkań na sprzedaż od deweloperów.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba mieszkańców Lusówka podwoiła się. Tak znaczny wzrost to efekt szybkiego rozwoju budownictwa indywidualnego, jak również inwestycji deweloperskich. Nowe osiedla zmieniły wygląd wsi i jej strukturę społeczną.

Gmina Tarnowo Podgórne należy do najbogatszych w kraju i dba o zrównoważony rozwój wszystkich jej miejscowości. Dlatego napływowi nowych mieszkańców do Lusówka towarzyszy dynamiczna rozbudowa zaplecza edukacyjnego, sportowego oraz dróg. W ostatnich latach Lusówko zyskało nowe przedszkole, boisko sportowe i salę gimnastyczną, a także dostęp do nowych ścieżek rowerowych. Rozbudowano i zmodernizowano również szkołę podstawową. Trwają prace nad budową kolejnych dróg, chodników i oświetlenia ulicznego. Mieszkańcy Lusówka mają zapewniony dostęp do wszystkich mediów, do miejscowego zaplecza handlowo-usługowego i pobliskich dużych obiektów sportowo rekreacyjnych, takich jak np.Tarnowskie Termy. W połączeniu z malowniczym położeniem wśród lasów, nad Jeziorem Lusowskim z piaszczystą plażą i rewelacyjnymi trasami spacerowo – biegowymi, miejscowość tworzy komfortowe warunki do życia dla każdej rodziny.

Lusówko to miejsce z potencjałem dla osób chcących mieszkać wygodnie blisko Poznania i lubiących wypoczywać w otoczeniu prawdziwej przyrody i czystego powietrza.


Zobacz nowe osiedla deweloperskie w Lusówku koło Poznania, gm. Tarnowo Podgórne:

Osiedle Rozalin

Osiedle Rozalin w Lusówku to przemyślany projekt, solidne domy i mieszkania oraz pełna infrastruktura, czyste powietrze i otoczenie lasu. Osiedle budowane jest bezpośrednio przy lesie, a nieopodal – 1 km dalej – znajduje się jezioro. Wszystkie drogi wewnętrzne są wybudowane. Plac zabaw, mała strefa handlowo-usługowa na osiedlu oraz cykliczne imprezy, np. Rozalińska 13-stka to kolejne atuty mieszkania na tym osiedlu. Zakup domu lub mieszkania na Osiedlu Rozalin staje się trafionym wyborem dla osób szukających pod Poznaniem wygody i ciszy. Aktualnie w ofercie dewelopera Novum Plus jest szeroki wybór domów jednorodzinnych z dużymi ogrodami, w tym w ciekawym parterowym układzie, jak również bliźniaków oraz nowych mieszkań w zabudowie szeregowej.


Osiedle Zielone Lusówko

Osiedle Zielone Lusówko, czyli kompleks 16 budynków z 12 niedużymi mieszkaniami każdy powstaje w atrakcyjnej części Lusówka, w niedużej odległości od Jeziora Lusowskiego. Minusem jest natomiast projekt budynków ze schodami zewnętrznymi oraz – co za tym idzie – relatywnie niskie poczucie prywatności. Z uwagi na położenie osiedla na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjne, klienci muszą płacić wyższą niż zazwyczaj stawkę podatku od nieruchomości. Czytaj całą recenzję.


Tarasy Lusowskie

Tarasy Lusowskie to nowe mieszkania w Lusówku przy ul. Sierosławskiej. Zamiast tradycyjnych ogrodów, przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z tarasów na dachu. Łącznie Tarasy Lusowskie obejmą osiem domów dwulokalowych w zabudowie bliźniaczej.


Osiedle Familijne Lusówko

Osiedle Familijne Lusówko jest w budowie i zakłada powstanie łącznie 24 mieszkań na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 103,8 m2 plus poddasze. Bliźniaki o prostym, oszczędnym projekcie są dostępne w cenie od około 395 tys. zł do 493 tys. zł. Poznaj układ mieszkań oraz standard wykończenia.


Z uwagi na konkurencyjne ceny ziemi, Lusowo to ciekawe miejsce dla osób chcących samodzielnie wybudować dom. Tym bardziej, że  w sąsiednim Lusowie trudno o działkę w ciekawym otoczeniu (czyli coś więcej niż lokalizacja na środku pola). W Lusówku takich miejsc jest sporo. Ich odszukanie pochłania jednak trochę czasu, gdyż większość dostępnych ofert sprzedaży działek budowlanych lub domów obejmuje teren północnej części Lusówka – np. Osiedle Morskie. O wiele bardziej interesujące są w mojej opinii tereny leżące po południowej stronie Jeziora Lusowskiego – tzw. stara część Lusówka, gdzie znajduje się szkoła i przedszkole. Poszczególne strefy opisuję poniżej.

Osiedle Rozalin w Lusówku – nowe domy i mieszkania w pobliżu PoznaniaNowe domy i mieszkania blisko lasu i jeziora. Sprawdź dlaczego w Lusówku zyskało naszą rekomendację.

Osiedle Morskie. Na Osiedlu Morskim (zaznaczone na poniższej mapie jako strefa 2) tylko część osób posiada działkę bezpośrednio np. przy wybudowanej ul. Tarnowskiej (Ulica Tarnowska zyskała asfaltową nawierzchnię i chodniki z kostki brukowej w 2013 roku.) Wiele pozostałych ulic na Osiedlu Morskim zostało przejętych przez gminę dopiero w ostatnich latach. Plany wybudowania nawierzchni dróg są systematycznie realizowane, ale warto mieć świadomość, że jeszcze nie tak dawno temu kupowano tu działki budowlane usytuowane dosłownie na środku pola, bez żadnych utwardzonych dróg dojazdowych. Od czasu przejęcia dróg przez gminę warunki się poprawiły – częściowo wyłożono płyty betonowe i utwardzono niektóre drogi, ale część mieszkańców Osiedla Morskiego narzeka na błotniste drogi. Zakup taniej działki budowlanej w tym miejscu może być jednak kuszący ze względu na cenę (od około 110 zł za m2).

Mapa stref zamieszkania w Lusówku (gm. Tarnowo Podgórne)

Mapa stref zamieszkania w Lusówku (gm. Tarnowo Podgórne)

Zdecydowanie ciekawsze są tereny położone na południe od Jeziora Lusowskiego. Stara część wsi (strefa 1), przez którą przebiega ulica Otowska to rejon kapitalnie położony pod kątem dostępu do terenów zielonych – blisko jeziora i lasu ze szlakami rowerowo-pieszymi. Atutem są pobliskie kameralne plaże, z których w sezonie letnim korzystają głównie okoliczni mieszkańcy.

Strefa 3. to natomiast rejon Osiedla Rozalin, gdzie można kupić domy i mieszkania budowane przez dewelopera Novum Plus. Osiedle Rozalin to inwestycja, którą wyróżnia ciekawy styl, przemyślany projekt i solidne wykonanie domów. Odległość od jeziora wynosi tylko 1 km. Do Poznania można stąd dojechać w 20 minut. Kameralny charakter osiedla oraz – co bardzo istotne – pełna infrastruktura zapewniona przez dewelopera sprawiają, że osoby poszukujące miejsca do zamieszkania blisko Poznania powinny przyjrzeć się ofercie tego dewelopera. Na temat Osiedla Rozalin został napisany osobny artykuł.

Lusówko to zapewniająca dogodny dojazd do Poznania i jednocześnie ładnie położona wieś – blisko jeziora i lasu. Mieszkańcy mogą cieszyć się ciszą i spokojem oraz coraz bogatszą infrastrukturą. Wieś jest idealnym miejscem dla osób szukających swojej zielonej enklawy pod Poznaniem. Dobre warunki do aktywnego wypoczynku w okolicy Poznania zapewnia także na przykład Osiedle Puszcza Zielonka.

Plusy i minusy mieszkania w Lusówku:

  • + dostęp do lasów i jeziora z zagospodarowaną plażą
  • + dogodny dojazd do Poznania (dobry dojazd do ulicy Bukowskiej oraz trasy numer 92)
  • + szkoła podstawowa i przedszkole publiczne na terenie wsi
  • + ładny park przy jeziorze oraz zrewitalizowany dworek
  • + nowe domy oraz działki budowlane dostępne w atrakcyjnych cenach
  •  nieutwardzone drogi na terenie Osiedla Morskiego

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.10.2018

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-rozalin-dom-b-3-yt-play-300x169

One thought on “Lusówko – gmina Tarnowo Podgórne – Nowe domy i mieszkania na sprzedaż nad Jeziorem Lusowskim

  1. Pingback: Nowe mieszkania w Lusówku (gm. Tarnowo Podgórne) – osiedle “Zielone Lusówko” | Blisko Poznania

Dodaj komentarz