Kameralne osiedle gdzie las spotyka się z miastem – Osiedle Morasko Park / Poznań

Osiedle Morasko ParkOsiedle Morasko Park to nowe domy na sprzedaż w Poznaniu na Morasku, realizowane przez Duda Development. Deweloper znany z budowy Osiedla Nowe Złotniki tym razem też stawia na ciekawą lokalizację i wysoki standard wykonania i wykończenia. Wygodne domy w zabudowie bliźniaczej na Osiedlu Morasko Park z dużymi ogrodami i garażami powstają na malowniczym, północnym krańcu Poznania, w bliskim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody Meteoryt Morasko. Aktualnie na ukończeniu jest budowa pierwszego etapu osiedla. Jednocześnie trwa sprzedaż nowych domów z drugiego etapu.

ZŁOTY DOM ZŁOTY DOM dla Osiedla Morasko Park przyznajemy za:

 • Prestiżowy projekt przemyślany w najmniejszym szczególe
 • Malowniczą lokalizację w bezpośrednim sąsiedztwie tras biegowo-spacerowych, Rezerwatu Przyrody Meteoryt Morasko i jednocześnie – blisko miejskich udogodnień – w sam raz dla aktywnych osób stawiających na zdrowy tryb życia
 • Układ domu skrojony na miarę potrzeb wymagającego klienta – przestronna część dzienna z aneksem kuchennym i jadalnią o powierzchni aż 44 m2 oraz 4 sypialnie na piętrze o pow. od 14 do 18 m2
 • Wysoki poziom prywatności dzięki kameralnej zabudowie oraz wyjątkowo dużej powierzchni działek wynoszącej od 523 aż do 930 m2, w tym możliwość posiadania częściowo zadrzewionego ogrodu
 • Podwójne ściany między domami zapewniające komfort akustyczny oraz pełne zaplecze techniczne na zamkniętym osiedlu
 • Wysoką jakość wykonania i wykończenia budynków, w tym aż 20-metrowy taras, rolety okienne, instalacja pod kominek w salonie i inne

Osiedle Morasko Park Duda Development to kameralne, zamknięte osiedle zatopione w zieleni, realizowane przy ulicy Morasko w Poznaniu – w sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody Meteoryt Morasko oraz blisko nowoczesnej szkoły i przedszkola na Umultowie.

W ramach Osiedla Morasko Park powstanie łącznie jedynie 12 domów wolnostojących dwulokalowych, czyli 24 segmenty o powierzchni wynoszącej niemal 160 m2 każdy.
Wszystkie domy będą posiadały wyjątkowo duże działki – o powierzchni od 523 do 930 m2. Budowa pierwszego etapu osiedla z ośmioma segmentami jest na ukończeniu. Znaczna część domów znalazła już swoich właścicieli. Oddanie do użytkowania lokali z I etapu już nastąpiło. Jednocześnie trwa sprzedaż kolejnych domów z drugiego etapu, którego zakończenie zaplanowano na II kwartał 2020 roku.


Osiedle Morasko Park w liczbach:

Liczba planowanych budynków: 12 budynków wolnostojących dwulokalowych (24 segmenty)
Powierzchnia segmentu: 159,6 m2
Powierzchnia działki: od 523 do 930 m2 ogrodu
Ceny domów: od 4,9 tys. zł/m2 
Rozpoczęcie budowy pierwszego etapu: przełom 2017 i 2018 roku
Termin oddania pierwszych domów do użytkowania: sierpień 2019 roku


Oprócz kameralnej atmosfery, wygodnie rozplanowanych, przestronnych wnętrz oraz dostępu do licznych tras rowerowych i spacerowych, atutem osiedla jest bliskie sąsiedztwo Suchego Lasu z jego bogatą infrastrukturą i rozbudowanym zapleczem sportowo-rekreacyjnym oraz handlowo-usługowym. Kolejnym istotnym plusem jest fakt, że najmłodsi mieszkańcy Moraska od września 2018 roku mogą uczęszczać do nowoczesnej szkoły i przedszkola na Umultowie, przy ul. Zagajnikowej. Jednocześnie, w pobliżu przebiega linia autobusowa łącząca osiedle z pętlą tramwajową na poznańskim Piątkowie i dalej – z centrum Poznania.

Na wygodę najmłodszych mieszkańców Osiedla Morasko Park pozytywnie wpływa przyjazna okolica z placami zabaw, boiskami sportowymi i rekreacyjnymi stadninami koni. Basen znajduje się w pobliskim Suchym Lesie. 

Nowy dom na Osiedlu Morasko Park to wyjątkowo przestronne wnętrza. Salon z kuchnią i jadalnią zajmuje tu powierzchnię niemal 44 m2. Obok znajduje się łazienka, wiatrołap i osobne pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze zaplanowano 4 pokoje o powierzchni wynoszącej od 14,4 do 18 m2, w tym jeden pokój z loggią, plus oczywiście druga łazienka.

W pierwszym etapie powstaną 4 budynki dwulokalowe. W sumie, w ramach Osiedla Morasko Park powstanie 12 budynków wolnostojących dwulokalowych z dostępem do pełnej infrastruktury – osiedlowych dróg, oświetlenia i wszystkich mediów. Teren osiedla będzie zamknięty z bramą wjazdową od strony ulicy Morasko. Na terenie osiedla, do każdego segmentu, oprócz garażu, będzie należeć jedno miejsce postojowe plus miejsca parkingowe dla gości.

Inwestycja jest adresowana do wymagających klientów, którzy – oprócz wysokiego poczucia prywatności – cenią sobie wysoką jakość wykonania i wykończenia domu. Każdy dom na Osiedlu Morasko Park będzie posiadał jednostanowiskowy garaż w bryle budynku (plus miejsce postojowe przed domem) i będzie oddawany w podwyższonym standardzie obejmującym między innymi takie elementy jak:

 • Ogrzewanie podłogowe
 • Instalacja pod kominek
 • Drzwi antywłamaniowe
 • Zewnętrzne rolety okienne
 • Schody żelbetowe
 • Brama garażowa
 • Taras o powierzchni ponad 20 m2

Na parterze segmenty „łączą się” garażami, co przemawia na plus inwestycji. Poczucie prywatności wzmacniają duże ogrody, w tym częściowo zadrzewione, co dodaje miejscu niezwykłego uroku.

Ceny nowych domów na Osiedlu Morasko Park w Poznaniu są konkurencyjne, biorąc pod uwagę ich lokalizację tylko 10 km od centrum, duże ogrody oraz podwyższony standard wykończenia domów. Ceny domów na Morasku zaczynają się od 4,9 tys. zł/m2.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 29.11.2019 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz dom szeregowy na nowym osiedlu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Osiedle Nowe Złotniki - dom szeregowy