Osiedle Horyzont – Nowe szeregowce z ogrodem – Dąbrowa / Zakrzewo

Osiedle Horyzont - nowe szeregowce, Dąbrowa koło Poznania, deweloper Amber HausOsiedle Horyzont to nowe mieszkania w zabudowie szeregowej powstające na granicy Dąbrowy (gmina Dopiewo) i Zakrzewa, przy ul. Granicznej. Powierzchnia każdego szeregowca dewelopera Amber Haus wynosi 91 m2. Łącznie powstaną tu trzy szeregi domów, w których w sumie znajdzie się 21 mieszkań z ogródkami. W artykule znajdziesz moją opinię o inwestycji, ceny oraz informacje o projekcie.

Najważniejszą zaletą inwestycji dewelopera Amber Haus jest oczywiście dostęp do tras szybkiego ruchu łączących Poznań i całą Aglomerację Poznańską. Dąbrowa sąsiaduje z popularną w okolicy Poznania Dąbrówką, gdzie powstaje m.in. Osiedle Leśna Polana i Osada Leśna, oraz gdzie mieści się rozwinięte zaplecze handlowo – usługowe oraz edukacyjne. Przyszli mieszkańcy Osiedla Horyzont będą mogli dojechać tam samochodem w kilka minut.


Osiedle Horyzont Dąbrowa / Zakrzewo – Najważniejsze informacje:

  • Planowana liczba mieszkań w zabudowie szeregowej – 21
  • Każde mieszkanie z ogrodem – aktualnie – od około 100 m2 do około 350 m2 oraz miejscem postojowym (brak garażu)
  • Liczba kondygnacji – 2
  • Powierzchnia salonu z aneksem na parterze – około 39 m2
  • Liczba sypialni (ze skosami) na piętrze – 3 pokoje (od około 8 do niemal 13 m2)
  • Liczba łazienek – 1 (plus toaleta na parterze)
  • Dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji sanitarnej
  • Standardowy poziom wykończenia mieszkania (m.in. brak ogrzewania podłogowego)
  • Termin ukończenia budowy – IV kwartał 2018 roku oraz II kwartał 2019 roku
  • Inwestor: Amber Haus Development znany z budowy mniejszych inwestycji np. mieszkań przy ul. Łąkowej w Tulcach koło Poznania

Osiedle Horyzont to możliwość zakupu mieszkania w budynku szeregowym o standardowym układzie, z relatywnie niewielkim ogródkiem, ale za to z dostępem do tras ekspresowych i zaplecza handlowo-usługowego w sąsiedztwie. Projekt mieszkań zwraca moją uwagę oddzieleniem klatki schodowej od salonu oraz dość małą powierzchnią sypialni w strefie prywatnej – najmniejszy pokój zajmuje zaledwie 8 m2. Sypialnie posiadają również skosy, co może ograniczyć aranżację tych wnętrz. Natomiast jasna część dzienna jest dość obszerna i łącznie z aneksem (z własnym oknem, co uważam za atut) zajmuje około 39 m2.

Parterowy dom bliźniak na sprzedaż - Borówiec / PoznańPOLECAM! Parterowy dom bliźniak w Borówcu, 100 metrów od lasu. Zobacz FILM!
Osiedle Nowy Bnin - nowe mieszkania na sprzedaż / KórnikPOLECAM! 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz FILM!
Dom szeregowy na sprzedaż - Komorniki / WiryPOLECAM! 4-pokojowe mieszkanie z ogrodem w nowym szeregowcu w Komornikach. Zobacz FILM!

Postęp budowy możesz zobaczyć na naszych zdjęciach. Natomiast warunki życia w gminie Dopiewo bardziej szczegółowo opisuję w oddzielnym artykule.

Osiedle Horyzont – ceny mieszkań wynoszą aktualnie od 320 do 375 tys. zł i są relatywnie wysokie. Przykładowo, w sąsiedniej Dąbrówce mieszkanie w szeregowcu typu FORMA kosztuje aktualnie od 299 tys. zł i zapewnia bezpośredni dostęp do rozwiniętej infrastruktury każdego rodzaju (miejscowa szkoła, dwie galerie handlowe, place zabaw, restauracje, stacja kolejowa skąd w 15 minut można dojechać do centrum Poznania). Podobne ceny mieszkań są oferowane w Zakrzewie, np. na Osiedlu Zielone Zakrzewo. 


ZOBACZ szeregowiec Largo w Dąbrówce w stylu industrialnym:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.10.2018 r.