Osiedle Platynowe – Baranowo – Mieszkania tuż za granicami Poznania

Blisko Poznania: Nowe osiedle w Baranowie, czyli Osiedle Platynowe koło Osiedla Białego już z gotowymi budynkami. Bliżniaki z ogrodami znajdują się naprzeciwko szkoły Akademia Pitagorasa.Osiedle Platynowe w Baranowie (gm. Tarnowo Podgórne) obejmuje nowe mieszkania w zabudowie bliźniaczej realizowane w bliskim sąsiedztwie Osiedla Białego, tuż przy szkole podstawowej Akademia Pitagorasa w Baranowie. Osiedle jest aktualnie w trakcie budowy. Planowany termin oddania do użytkowania mieszkań z pierwszego etapu to I kwartał 2019 roku. Kolejne bliźniaki mają być gotowe w lipcu 2019 roku. Jak wygląda projekt mieszkań oraz jak wypadają ich ceny w porównaniu do innych ofert w okolicy? Czytaj recenzję!

Osiedle Platynowe obejmie docelowo 10 mieszkań z garażami w zabudowie bliźniaczej. Kameralny charakter inwestycji to w mojej opinii jej atut. Sąsiedztwo Jeziora Kierskiego oraz położenie vis a vis niewielkiej szkoły jest jej kolejnym plusem.

Postęp prac na Osiedlu Platynowym firmy Salvus&House z Zalasewa oraz Financial One prezentujemy na zdjęciach z budowy.

Osiedle Platynowe Baranowo – Projekt mieszkań z garażami 110 m2 w zabudowie bliźniaczej:

Każde mieszkanie na Osiedlu Platynowym posiada trzy pokoje na piętrze ze skosami. Ich powierzchnia wynosi od niespełna 9 do 11 m2, przy czym z jednej, największej sypialni będzie można wyjść na balkon, stanowiący dodatkowe miejsce wypoczynku w ciepłe dni. Oczywiście do dyspozycji mieszkańców jest również łazienka, co ciekawe, z oknem. Parter tworzy salon z aneksem kuchennym o łącznej powierzchni 30 m2, a także toaleta i relatywnie duży korytarz z klatką schodową. Do każdego mieszkania należy ponadto garaż i ogród. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkania na Osiedlu Platynowym wynosi około 110 m2. Natomiast ogrody zajmują od około 350 do 500 m2.

 Gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Sprawdź nasze rekomendacje:
Osiedle Rozalin w Lusówku – nowe domy i mieszkania w pobliżu PoznaniaOsiedle Rozalin w Lusówku wyróżnione ZŁOTYM DOMEM. Sprawdź naszą rekomendację!
Nowy dom bliźniak na sprzedaż znajduje się w spokojnej okolicy, dokładnie na granicy między Tarnowem Podgórnym i Górą, w otoczeniu nowych domków jednorodzinnych. Osiedle wyróżniają małe, kameralne rozmiary blisko potrzebnych udogodnień typu szkoły, sklepy, basen - aquapark Tarnowskie Termy.Nowe domy bliźniaki w Tarnowie Podgórnym. Sprawdź naszą rekomendację!

Osiedle Platynowe oferuje zatem mieszkania o raczej typowym układzie dla budynków z dwuspadowym dachem. Jedynym elementem dodatkowym jest sypialnia z wyjściem na balkon. Natomiast moim zdaniem największym atutem inwestycji jest bliskie sąsiedztwo Poznania (dojazd w 10 minut na pętlę tramwajową Poznań Ogrody), a także szybki dojazd do Zachodniej Obwodnicy Poznania oraz generalnie – lokalizacja na terenie gminy Tarnowo Podgórne, będącej jedną z najbardziej rozwiniętych gmin w okolicy Poznania. Oznacza to, że mieszkańcy Baranowa mają dostęp do pełnej infrastruktury – edukacyjnej, sportowej, technicznej, w tym do wszystkich mediów. Więcej na temat lokalizacji piszę w osobnym artykule.


POLECAM: Nowe domy z rekuperacją i garażem


Na koniec warto przyjrzeć się cenom nowych bliźniaków w Baranowie. Za dwupoziomowe mieszkanie z garażem i ogrodem zapłacimy tu aktualnie od 520 do niemal 600 tys. zł za lokal w stanie deweloperskim, do wykończenia. To w mojej opinii relatywnie wysoka cena, ale z pewnością znajdą się amatorzy tego miejsca skłonni zapłacić nieco więcej za możliwość wypoczynku po pracy nad Jeziorem Kierskim, gdzie będą mogli dotrzeć z domu pieszo w około 15 minut. Dla porównania zobaczcie, ile kosztują podobne mieszkania w sąsiednich miejscowościach, również w samym Tarnowie Podgórnym. Mowa na przykład  o bliźniakach o powierzchni 95 m2 przy ul. Szkolnej, których wyróżnikiem jest niemal 40-metrowy salon oraz dodatkowy pokój na parterze. Ich ceny zaczynają się od 399 tys. zł. W niedużej odległości od Tarnowa, np. na Osiedlu Rozalin w Lusówku można kupić wygodny dom parterowy 107 m2 z garażem typu bliźniak w cenie od 469 tys. zł. Natomiast na Osiedlu Białym w Baranowie ceny aktualnie dostępnych lokali w zabudowie szeregowej zaczynają się od 360 tys. zł, zaś domów z garażami – od 699 tys. zł. Inne oferty z okolicy prezentujemy w RAPORCIE z gminy Tarnowo Podgórne. Jeśli szukacie nowych domów w sąsiedniej gminie Rokietnica, to również polecam RAPORT z gminy Rokietnica z zestawieniem wybranych nowych osiedli.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 28.11.2018 r.