Osiedle Rodzinny Zakątek – Błażejewko / Kórnik – Nowe szeregowce koło Kórnika

Osiedle Rodzinny Zakątek KM Building Kórnik Błażejewo to nowe szeregowce koło Poznania. Obecnie opinie o osiedlu są coraz lepsze, gdyż deweloper wybudował drogę dojazdową do osiedla.Osiedle Rodzinny Zakątek w Błażejewku koło Kórnika to jedno z największych osiedli szeregowców w okolicy Poznania. W ramach inwestycji dewelopera KM Building powstanie łącznie ponad 230 segmentów. Do tej pory powstały już trzy etapy osiedla. Domy szeregowe z najnowszego, czwartego etapu są w trakcie realizacji. Przewidywany termin zakończenia budowy to wiosna 2019 roku.

Osiedle Rodzinny Zakątek Kórnik Błażejewo – Najważniejsze informacje:

  • Liczba domów z IV etapu: 72 domy w zabudowie szeregowej
  • Powierzchnia dostępnych szeregowców: 70 m2 oraz 86 m2
  • Media: prąd, woda, gaz, szambo (brak dostępu do sieci kanalizacji sanitarnej)
  • Udogodnienia: wybudowana droga dojazdowa i drogi wewnętrzne, mały plac zabaw na osiedlu oraz nowy pawilon handlowo-usługowy, las w bezpośrednim sąsiedztwie, możliwość zakupu domu w standardzie pod klucz
  • Edukacja: Szkoła podstawowa, przedszkola oraz markety funkcjonują w sąsiednim Kórniku
  • Ceny: 285 tys. zł lub 330 tys. zł

W mojej opinii, Rodzinny Zakątek w Błażejewku koło Kórnika to osiedle, które nie zapewnia wysokiego poczucia prywatności (co wynika z relatywnie małej powierzchni przydomowych ogrodów oraz dużych rozmiarów osiedla) ani komfortu porównywanego do tego, na jaki mogą liczyć np. mieszkańcy Osiedla Rozalin w gminie Tarnowo Podgórne. Z czasem Rodzinny Zakątek staje się jednak coraz bardziej przyjaznym miejscem do życia. Deweloper wybudował drogę dojazdową do osiedla, znacznie ułatwiając przemieszczanie się zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Wcześniej w okresie deszczowym wszyscy grzęźli w błocie. Ponadto, osiedle niebawem wzbogaci się o pawilon handlowo-usługowy. Należy jednak wiedzieć, że przy osiedlu nie funkcjonuje ani przystanek autobusowy ani szkoła po sąsiedzku, co w praktyce oznacza konieczność codziennego korzystania z własnego samochodu. Więcej o tym, jak się mieszka na terenie gminy Kórnik piszę w oddzielnym artykule a także w zbiorczym RAPORCIE na temat gminy Kórnik.


ZOBACZ Gotowy dom w zabudowie szeregowej z przestronnym wnętrzem – Kórnik Bnin:


Mieszkańcy Osiedla Rodzinny Zakątek docenią zieloną okolicę, gdyż zabudowa sąsiaduje z lasem. Kórnik jest dobrze skomunikowany z Poznaniem, co sprawia, że w okolicy powstaje coraz więcej nowych osiedli deweloperskich. Szukając kameralnego miejsca do mieszkania w tej okolicy, warto zwrócić uwagę na Osiedle Nowy Bnin, zapewniające szereg udogodnień, w tym przestronne wnętrza, własny garaż oraz dodatkowy pokój na parterze.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.11.2018 r.