Osiedle Szafirowe – szeregowce i mieszkania w centrum Suchego Lasu

Osiedle Szafirowe - Suchy Las. Nowe mieszkania - deweloper Monday Osiedle Szafirowe jako jedno z nielicznych posiada w ofercie nowe mieszkania w Suchym Lesie i właśnie z tego powodu warto mu się przyjrzeć. Na jakie udogodnienia mogą liczyć mieszkańcy Osiedla Szafirowego?

Krótki spacer do galerii handlowej, szkoły, restauracji, do lekarza czy na basen – Osiedle Szafirowe zapewnia bezpośredni dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych, kulturalnych, edukacyjnych i handlowych – rzecz nieosiągalną dla mieszkańców wielu innych nowych osiedli pod Poznaniem. W ramach pierwszego etapu Osiedla Szafirowego powstało 28 mieszkań jedno- i dwupoziomowych z ogródkami, tarasami i – co istotne – z garażami.

Obecnie powstający, drugi etap Osiedla Szafirowego to mieszkania jedno- i dwupoziomowe z garażami. Aktualnie w ramach tego etapu inwestycji są dostępne mieszkania o powierzchni od 41 do 75 m2. Jest też dostępne jedno około 100-metrowe mieszkanie dwupoziomowe. Lokale mają być oddane do użytku z końcem 2017 roku.

Osiedle Szafirowe – ceny mieszkań wahają się od 4,7 do 5,4 tys. zł/m2, czyli od około 220 do ponad 470 tys. zł. Na relatywnie wysoki poziom cen wpływa dobra lokalizacja. Inwestycja powstaje przy skrzyżowaniu ul. Sucholeskiej i Diamentowej – bocznych ulicach odchodzących od przelotowej ulicy Obornickiej. Takie położenie gwarantuje, że pod oknami budynków Osiedla Szafirowego nie będzie ciągnął się długi sznur samochodów. Za to kilkuminutowy spacer pozwoli mieszkańcom dotrzeć do centrum miejscowości z bogatą ofertą handlowo-usługową i rekreacyjną.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie pokazowe w bliźniaku na nowym osiedlu koło Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-zlotniki-yt-play-300x169

Aquapark Octopus z basenem sportowym i rekreacyjnym, hala sportowa, nowe Centrum Kultury z ciekawą ofertą warsztatów, jedno z największych w regionie lodowisko – Iglo Park – te wszystkie obiekty znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Szafirowego. Wszędzie można dojść pieszo.

Pieszo można dotrzeć również do znajdującej się niemal vis a vis Osiedla Szafirowego – Galerii Sucholeskiej, między innymi z marketem Piotr i Paweł oraz drogerią. Zakupy można też robić w miejscowych marketach Lidl, Biedronka, Chata Polska i innych.

Bliskość sklepów i miejsc rozrywki to jedno. Codzienne sprawne funkcjonowanie rodzin z dziećmi umożliwia przede wszystkim szybki dojazd do nowoczesnych szkół i przedszkoli. Suchy Las zapewnia mieszkańcom kształcenie na poziomie podstawowym, gimnazjum oraz dostęp do przedszkoli. Szkoły znajdują się w bliskiej odległości od Osiedla Szafirowego. Miejscowość chętnie wybierana przez młodych rodziców boryka się z lawinowo rosnącą liczbą uczniów i w ślad za tym – przepełnieniem w szkołach. Suchy Las stara się nadążyć z rozbudową szkół. W 2014 roku przy ulicy Konwaliowej otwarto nowoczesną filię szkoły podstawowej. Placówka, podobnie jak szkoła przy ul. Szkolnej – posiada dobre zaplecze sportowe.

Optymalne warunki do aktywnej rekreacji to zresztą jedna z głównych zalet mieszkania na terenie gminy Suchy Las, w dużej części porośniętej lasami. Przez Obszar Chronionego Krajobrazu Biedrusko przebiegają liczne trasy rowerowe. Wśród biegaczy i rowerzystów równie popularne co poligon są okolice Góry Morasko wraz z tamtejszym Rezerwatem Przyrody Morasko. Mieszkańcy Osiedla Szafirowego będą mogli wszędzie dotrzeć na rowerze.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Dla części klientów, łyżką dziegciu w beczce miodu może okazać się relatywnie wysoka cena nowych mieszkań na Osiedlu Szafirowym. Dla porównania, mieszkania w zabudowie szeregowej i bliźniaczej na Osiedlu Nowe Złotniki w sąsiednich Złotnikach kosztują 3,7 tys. zł/m2. Powstające w tej samej miejscowości Osiedle Złotniki Park to oferta sprzedaży nowych mieszkań w cenie od 3,9 do 5,2 tys. zł/m2. W innych podpoznańskich gminach nowy dom lub mieszkanie można kupić w cenie relatywnie niższej, np. domy szeregowe 110 m2 z garażem i ogródkiem na Osiedlu Królewskim w Mosinie są dostępne w cenie już 290 tys. zł.

Jakie inne nowe inwestycje powstają w okolicy Suchego Lasu?

Szukasz nowego mieszkania pod Poznaniem? Sprawdź nasz najnowszy Ranking mieszkań w budynkach wielorodzinnych.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.04.2017 r.

POLECAM! Dom nad stawem blisko Poznania

Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku to jedno z najładniejszych miejsc pod Poznaniem, gdzie można kupić dom jednorodzinny lub działkę budowlaną.

osiedle-blekitny-staw-yt-play-300x169