RAPORT: 14 najlepszych osiedli z budynkami wielorodzinnymi w okolicy Poznania

RAPORT - Najlepsze nowe osiedla w okolicy Poznania

Który deweloper sprzedaje nowe mieszkania w okolicy Poznania w najlepszej relacji ceny do jakości? Zobacz RAPORT! Sprawdź, gdzie blisko Poznania mieszka się najwygodniej! Gdzie kupisz garaż w podziemnej hali? Które lokalizacje gwarantują naprawdę szybki dojazd do Poznania? Gdzie unikniesz kłopotliwych korków i problemów z nierzetelnym deweloperem? Gdzie znajdziesz mieszkanie na sprzedaż wykończone pod klucz? Porównaj nowe mieszkania na sprzedaż w budynkach wielorodzinnych w okolicy Poznania.


Osiedle ChełmońskiegoMosina

Osiedle Chełmońskiego wygrywa z konkurencją dzięki podziemnej hali garażowej, nowoczesnej architekturze oraz lokalizacji zapewniającej wygodę, brak uciążliwych korków i jednocześnie – dostęp do wyjątkowych terenów zielonych. Mosina to przyjazne miejsce do życia. Nowe szkoły, markety, ładne place zabaw, obiekty sportowe i tereny rekreacyjne są dostępne na miejscu, dosłownie na wyciągnięcie ręki.  Atrakcją okolicy są lasy i jeziora Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz piaszczysta plaża – Przystanek Glinianki. Wszędzie można bezpiecznie dotrzeć pieszo lub na rowerze. Warto pamiętać, że Mosina posiada alternatywne połączenie kolejowe z centrum Poznania. W najbliższych latach gmina zyska nowe zintegrowane węzły przesiadkowe, co ułatwi korzystanie właśnie z transportu publicznego. W ramach osiedla powstały mieszkania o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 34 do 71 m2, w tym lokale z dużymi balkonami (nawet do 15 m2) lub nawet ze 113-metrowymi tarasami na parterze. Kompleks składa się z czterech niskich budynków wielorodzinnych, co nadaje inwestycji kameralny charakter. Mieszkania na Osiedlu Chełmońskiego są gotowe i większość już znalazła swoich nabywców. Jednocześnie po sąsiedzku ruszyła budowa Nowego Osiedla Chełmońskiego. Koszt zakupu mieszkania na Osiedlu Chełmońskiego w Mosinie jest konkurencyjny i wynosi już od 129 tys. zł do 308 tys. zł za największe mieszkania.


Osiedle Leśna Polana, Dąbrówka

Połączenie bliskości Poznania z dostępem do Zachodniej Obwodnicy Poznania, szynobusu (niespełna 15 minut do centrum) oraz lasu i gotowej infrastruktury każdego rodzaju sprawiło, że liderem Raportu zostało Osiedle Leśna Polana w Dąbrówce. Właśnie ta lokalizacja, naszym zdaniem, zapewnia najwięcej wygód, a więc szybki dojazd do miasta, las na wyciągnięcie ręki, miejscowe galerie handlowe, nowe szkoły, przedszkola oraz ładne osiedlowe place zabaw i zadbaną zieleń. W praktyce, Osiedle Leśna Polana umożliwia zakup funkcjonalnego mieszkania w kameralnej willi, skąd dosłownie w kilka minut można dojść pieszo do marketu, na nowy plac zabaw czy do restauracji i skąd w 20 minut można dojechać samochodem do centrum miasta. Jednocześnie, niska zabudowa sąsiaduje z Lasem Zakrzewskim, który docenią miłośnicy wycieczek pieszych czy rowerowych oraz biegacze. W budynkach typu Villa są dostępne mieszkania o powierzchni wynoszącej od 36 do 69 m2. W 2-piętrowym budynku mieści się tylko 12 mieszkań, co zapewnia mieszkańcom poczucie prywatności. Do jasnych, ustawnych mieszkań przynależą duże ogródki lub wygodne tarasy. Ceny mieszkań są adekwatne do atrakcyjnej lokalizacji i aktualnie wynoszą od około 4 do 4,8 tys. zł/m2, co uważam za dobrą ofertę. Deweloper oferuje także usługę wykończenia mieszkania pod klucz. Taki sam typ zabudowy Linea realizuje w ramach Osiedla Pogodna w Murowanej Goślinie.


Złotniki Park – Złotniki koło Suchego Lasu

Złotniki Park to niskie budynki wielorodzinne typu willa powstające przy ulicy Łagiewnickiej w Złotnikach koło Suchego Lasu. Plusem inwestycji jest dobra lokalizacja w jednej z najbogatszych gmin w Polsce, blisko Zachodniej Obwodnicy Poznania, oraz kameralna zabudowa – w pierwszym etapie powstaje 12 dwupiętrowych budynków. Każdy pomieści 6 mieszkań, czyli jedynie po dwa na każdej kondygnacji. Dostępne metraże wynoszą od 46 do 77 m2. Dużym plusem Osiedla Złotniki Park jest możliwość zakupu garażu w budynku. Takie rozwiązanie jest wygodne, ale z uwagi na wyższe koszty budowy, wciąż rzadko spotykane na osiedlach w okolicy Poznania. W ramach osiedla powstanie ponadto przedszkole, co docenią młode rodziny z dziećmi. Ceny nowych mieszkań na Osiedlu Złotniki Park wynoszą obecnie od 3,9 do 5,6 tys. zł/m2. Pierwszy etap osiedla będzie gotowy w trzecim kwartale 2018 roku.


Osiedle przy Trakcie w Rokietnicy

Nowoczesny projekt, bogaty pakiet wyposażenia dodatkowego, szkoły w sąsiedztwie oraz szybki dojazd do Poznania bezkolizyjną trasą – to najważniejsze atuty Osiedla Przy Trakcie w Rokietnicy. Aktualnie można tu kupić mieszkania w kameralnych willach miejskich o powierzchni wynoszącej od 37 do 54 m2. Co ciekawe, mieszkania na najwyższych kondygnacjach można powiększyć, adaptując nieużytkowe poddasze.Wszystkie mieszkania posiadają własne balkony lub ogródki. W zależności od indywidualnych preferencji, można wybrać mieszkanie z oddzielną kuchnią albo z aneksem. W salonie ogrzewanie podłogowe wyeliminowało konieczność montażu tradycyjnych grzejników, dzięki czemu mamy większą dowolność aranżacji wnętrza. Na Osiedlu Przy Trakcie można znaleźć nowe mieszkania na sprzedaż w dobrej cenie wynoszącej 4,1 tys. zł/m2. Podana cena obejmuje bogaty pakiet wyposażenia dodatkowego – między innymi wspomniane ogrzewanie podłogowe, rolety okienne oraz parapety wewnętrzne z konglomeratu.


Osiedle Widokowe, Bogdanowo koło Obornik

5-kondygnacyjne budynki na Osiedlu Widokowym wyróżnia czytelna, nowoczesna architektura. Obok zaplanowano duży parking. Na Osiedlu Widokowym są dostępne mieszkania dwu-, trzy- oraz czteropokojowe, w tym mieszkania z dużymi balkonami. W porównaniu do innych nowych osiedli pod Poznaniem, tę inwestycję wyróżniają windy w budynkach i jasne klatki schodowe, a także – co zaplanowano w najnowszym, piątym etapie – podziemna hala garażowa. Plusem lokalizacji jest też dostęp do Zachodniej Obwodnicy Poznania, do której z osiedla dojedziemy w 10 minut. Z Bogdanowa na Dworzec Jana III Sobieskiego w Poznaniu kursuje także autobus linii 951. W perspektywie najbliższych lat – w 2020 roku  – w Bogdanowie powstanie nowy przystanek kolejowy. Zmodernizowane połączenie pozwoli na dojazd do centrum pociągiem w zaledwie 22 minuty. Zaplecze handlowo-usługowe oraz szkoły i rozwinięte zaplecze sportowo-rekreacyjne, w tym basen, znajdują się w sąsiednich Obornikach, 5 minut jazdy samochodem od osiedla. Mieszkania na Osiedlu Widokowym można kupić w dobrej cenie – od 3,7 tys. zł/m2.


Osiedle Księżnej Dąbrówki, Dąbrówka

W Dąbrówce koło Poznania można znaleźć nowe mieszkania powstające w ramach kolejnego etapu osiedla Księżnej Dąbrówki – Fosowa. Nowe lokale dewelopera Nickel będą zajmować powierzchnię od 50 do 75 m2 i będą posiadać balkony, tarasy lub ogródki oraz przynależne komórki lokatorskie i miejsca postojowe (płatne dodatkowo). Na każdej kondygnacji dwupiętrowego budynku znajdą się cztery mieszkania. Ich ceny są nieco wyższe niż na osiedlach wymienionych wcześniej i wynoszą od około 4,6 do 4,9 tys. zł/m2. Oprócz gotowej infrastruktury osiedlowej i dogodnego położenia – około 20 minut jazdy samochodem do centrum Poznania lub niespełna 15 minut szynobusem – osiedle wyróżnia klimat sprzyjający integracji mieszkańców, którzy mogą korzystać z placów zabaw, ze stołu do gry w szachy i ping ponga, a także – z bulodromu. Deweloper Nickel zapewnia też możliwość zakupu mieszkania w tak zwanym standardzie pod klucz. Brak mniejszych metraży w ofercie sprawił, że osiedle nie znalazło się na wyższym miejscu w Raporcie.


Osiedle Szafirowe, Suchy Las

Osiedle Szafirowe jako jedno z nielicznych posiada w ofercie nowe mieszkania w zabudowie wielorodzinnej w Suchym Lesie. W ramach drugiego etapu osiedla powstają 44 mieszkania jedno- i dwupoziomowe z ogródkami lub balkonami czy loggiami o powierzchni od 41 m2 do 101 m2. Ceny dostępnych mieszkań z drugiego etapu wynoszą w tej chwili 4,9 tys. zł/m2. Jak na wygodną lokalizację – inwestycja powstaje w jednej z najbogatszych gmin w Polsce, przy skrzyżowaniu ul. Sucholeskiej i Diamentowej, a więc w ścisłym centrum Suchego Lasu – ceny uważam za konkurencyjne. Kilkuminutowy spacer pozwoli mieszkańcom na dotarcie do szkoły, galerii handlowej, restauracji, do banku czy aquaparku oraz innych obiektów sportowych. Jedynym minusem lokalizacji jest zatłoczona niekiedy w godzinach szczytu ulica Obornicka stanowiąca najkrótszy dojazd do centrum Poznania. Mieszkania z drugiego etapu Osiedla Szafirowego mają być gotowe pod koniec pierwszego kwartału 2018 roku. Jednocześnie trwa budowa trzeciego etapu osiedla.


Osiedle Parkowe w Biedrusku

Osiedle Parkowe w Biedrusku w gminie Suchy Las zwraca uwagę sąsiedztwem Pałacu Biedrusko oraz oryginalnym wyglądem budynków. Część elewacji będzie przypominać mur pruski. Całe osiedle obejmie 6 niskich, trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z mieszkaniami o powierzchni wynoszącej od 57 do 90 m2. Plusem największych mieszkań 4-pokojowych jest możliwość korzystania ze skrytki na strychu. Mieszkańcy parteru będą mogli wypoczywać we własnych ogródkach. Oprócz tego, na osiedlu zaplanowano strefę handlowo-biurową na parterach dwóch budynków oraz osiedlowy plac zabaw. W sumie na Osiedlu Parkowym w Biedrusku powstaną 44 mieszkania. Planowany termin zakończenia inwestycji to pierwszy kwartał 2019 roku. Ceny nowych mieszkań w Biedrusku kształtują się na poziomie od 4,5 do 5,2 tys. zł/m2. Dodatkowo trzeba niestety zapłacić za komórkę lokatorską. Plusem lokalizacji jest – między innymi – sąsiedztwo Obszaru Chronionego Krajobrazu Biedrusko. Pod względem komunikacyjnym, również nastąpiła poprawa, o czym szerzej piszę w artykule o miejscowości.


Osiedle Zacisze, Swarzędz – Zalasewo

Osiedle Zacisze to relatywnie duże osiedle pod Poznaniem. W sumie to aż siedem 4-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z mieszkaniami o powierzchni wynoszącej od 35 do 72 m2. Odległość dzieląca osiedle od poznańskiego Ronda Śródka wynosi jedynie 10 km i dojazd z Zalasewa do Poznania samochodem zajmuje tylko 15 minut. Alternatywą jest pociąg kursujący ze Swarzędza do stacji Poznań-Główny. Bliskość Poznania to nie jedyny atut osiedla. Kolejnym jest dostęp do nowych szkół w Zalasewie oraz rozwiniętej infrastruktury – drogowej, turystycznej, handlowo-usługowej i sportowej – w sąsiednim Swarzędzu. Na miejscu brakuje jeszcze rozwiniętej strefy handlowej i rekreacyjnej na wzór tej funkcjonującej np. w Dąbrówce. Jedynie z tego powodu osiedle znalazło się na odległym miejscu w Raporcie. Koszt zakupu mieszkania na Osiedlu Zacisze wynosi obecnie od 4,2 do 4,3 tys. zł/m2, co – jak na bliskie sąsiedztwo Swarzędza i Poznania oraz dobry stan lokalnej infrastruktury – jest dobrą ofertą.


Osiedle Tarnowo Centrum i Nowe Tarnowo

Osiedla położone na terenie jednej z najbogatszych gmin w Polscegminy Tarnowo Podgórne – gwarantują dostęp do licznych nowych obiektów sportowych, dobrze wyposażonych szkół, rozwiniętej strefy handlowej, dobrej jakości dróg i tras rowerowych oraz – szybki dojazd do Poznania. W zasadzie jedynym minusem lokalizacji jest brak dużych terenów spacerowych w bezpośredniej okolicy. Za to w kilka minut można stąd dojechać do nowoczesnego aquaparku Tarnowskie Termy lub nad Jezioro Lusowskie. W ofercie dewelopera Jakon znajdziemy mieszkania na dwóch osiedlach wielorodzinnych. Osiedle Tarnowo Centrum to mieszkania i zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 43 do 80 m2, w cenie około 5 tys. zł/m2. Relatywnie wysoka cena mieszkań na Osiedlu Tarnowo Centrum wynika z wysokiego standardu budynków i dużej dbałości o części wspólne oraz lokalizacji w odległości 15 minut jazdy od Poznania. W tej samej miejscowości deweloper Jakon wznosi budynki wielorodzinne również w ramach Osiedla Nowe Tarnowo – pierwszy etap osiedla będzie gotowy w drugim kwartale 2019 roku. W ofercie są relatywnie nieduże mieszkania – o powierzchni wynoszącej od 34 do 69 m2. Na tym osiedlu również powstanie strefa rekreacyjna. Oprócz tego – hala garażowa. Łącznie Nowe Tarnowo obejmie 56 mieszkań w budynkach wielorodzinnych oraz zabudowę szeregową (budynki szeregowe są już gotowe).


Osiedle Zielone Wzgórza, Murowana Goślina

Osiedle posiada pełną infrastrukturę, w tym plac zabaw i siłownię zewnętrzną. Sąsiedztwo terenów spacerowych i spokojna okolica umożliwiają spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu, a położony kilka kroków dalej Nowy Rynek – zrobienie szybkich i wygodnych zakupów po sąsiedzku. Na osiedlu w Murowanej Goślinie szczególnie dba się o ekologię oraz o… czworonogi, o czym świadczy specjalny okazały wybieg dla psów. W Murowanej Goślinie działa stacja kolejowa, skąd w 30 minut, bez korków i stresu, można dotrzeć do ścisłego centrum Poznania. Dzięki remontowi ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej, plusem lokalizacji stało się również sprawne połączenie drogowe z centrum. Obecnie na Osiedlu Zielone Wzgórza można kupić ostatnie dostępne mieszkania dwupoziomowe w cenie od 3,6 lub 4,5 tys. zł/m2 oraz w wariancie – wykończone pod klucz. Jedno z mieszkań z dużym tarasem możesz zobaczyć na filmie.


Osiedle Grafitowe, Skórzewo

W ramach trzeciego etapu Osiedla Grafitowego można znaleźć mieszkania na sprzedaż blisko Poznania o powierzchni od 45 do 79 m2, które będą gotowe pod koniec 2018 roku. Mieszkania w niskich willach przyciągają dogodną lokalizacją, skąd wszędzie jest blisko. Dojazd samochodem ze Skórzewa do Poznania zajmuje dosłownie kilka minut. Szynobusu brak. Bezpośrednio przy osiedlu funkcjonuje przystanek autobusowy. Na Osiedlu Grafitowym można kupić mieszkanie z  ogródkiem lub do wyboru – z jednym lub dwoma balkonami albo loggią. Wśród udogodnień dla mieszkańców są też m.in. rowerownie, wózkarnie, plac zabaw i przedszkole na terenie osiedla. Gimnazjum, szkoła podstawowa, galeria handlowa i markety znajdują się w Skórzewie, kilka minut jazdy samochodem od osiedla. Deweloper zadbał o nowoczesny design budynków, efektowne klatki schodowe, zadbaną zieleń na osiedlu oraz o dużą liczbę miejsc postojowych. Ceny mieszkań na Osiedlu Grafitowym wynoszą od 4,4 do 5,2 tys. zł/m2 i nie należą do najniższych w okolicy Poznania. Mimo wygody mieszkania blisko Poznania, dla części klientów minusem osiedla jest brak terenów zielonych, na przykład lasu, w bezpośrednim sąsiedztwie. Kolejnym mankamentem jest rosnące nasilenie ruchu drogowego w obrębie Skórzewa.


Inwestycja Wschodnia 19 w Luboniu

Wschodnia 19 w Luboniu to propozycja zakupu nowego mieszkania blisko Poznania dla osób żyjących w szybkim tempie, które docenią bliskie sąsiedztwo autostrady A-2, a także – niezbędnej na co dzień infrastruktury, w tym przedszkoli i szkół oraz rozwiniętego zaplecza handlowo-usługowego. Gorzej prezentuje się dostęp do terenów rekreacyjnych, których w Luboniu jest relatywnie niewiele. Być może z tego powodu inwestor osiedla Wschodnia 19 postanowił wzbogacić budynek o oryginalne zielone tarasy, które częściowo będą przynależeć do wybranych mieszkań. A tych przy Wschodniej 19 powstanie w sumie niemal 150. Wybór jest szeroki – dostępne lokale będą zajmowały zróżnicowaną powierzchnię – od 38 do 88 m2. Uwagę zwracają zwłaszcza ciekawe – dwupoziomowe mieszkania z tarasami. Kolejnym atutem są windy oraz podziemna hala garażowa. Na parterze powstaną lokale handlowo-usługowe. O tym, jak się mieszka w Luboniu i z jakimi wyzwaniami mierzą się tu mieszkańcy można przeczytać w artykule o miejscowości. Ceny dostępnych mieszkań wynoszą aktualnie od około 4,6 do 5,3 tys. zł/m2. Nowe mieszkania w Luboniu mają być gotowe pod koniec 2018 roku. Powodem przesunięcia terminu realizacji inwestycji są problemy z generalnym wykonawcą, z którym inwestor ostatecznie zerwał umowę.


Wszystkie osiedla, które znalazły się w Raporcie, mają swoje istotne atuty, które warto rozpatrywać indywidualnie, pod kątem własnych potrzeb.

Jeśli szukacie miejsca bez korków ulicznych, gdzie wygodnie mieszka się z dziećmi oraz gdzie prosto z domu można wybrać się na zakupy, jak również na spacer do parku narodowego!, to trafionym wyborem będzie Osiedle Chełmońskiego w Mosinie. Atutem osiedla są wysokiej jakości materiały wykończeniowe, jak też konkurencyjne ceny i planowane usprawnienia w zakresie transportu kolejowego (budowa zintegrowanych węzłów przesiadkowych pozwoli szybciej dotrzeć do Poznania koleją). Prawie wszystkie mieszkania na tym osiedlu znalazły już nabywców. Ale nic straconego. Inwestor – firma Lechbud – rusza właśnie z budową bliźniaczo podobnego kompleksu, tuż obok.

Plusem osiedli w podpoznańskiej Dąbrówce jest rozwinięta infrastruktura, możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz oraz jednocześnie – dostęp do terenów zielonych (las przy domu) i szybkiego szynobusu (niecałe 15 minut do centrum) oraz do obwodnicy.

Nową inwestycją z zabudową wielorodzinną jest Wschodnia 19 w Luboniu, gdzie zastosowano ciekawe rozwiązania architektoniczne oraz zielone tarasy. Gdy tylko będą gotowe – pokażemy Wam nowe zdjęcia.

W innych lokalizacjach pod Poznaniem też nie brakuje innych ciekawych osiedli. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest  Osiedle Przy Trakcie w Rokietnicy, gdzie w korzystnej cenie można kupić  mieszkanie z ogrzewaniem podłogowym i roletami okiennymi w standardzie, a nawet – z dodatkową przestrzenią na poddaszu.

Nowym interesującym osiedlem na mapie Aglomeracji Poznańskiej jest Osiedle Złotniki Park, powstające na terenie gminy Suchy Las. Jego wyróżnikiem jest nie tylko dobra lokalizacja, lecz także – możliwość zakupu własnego garażu.

Z kolei Osiedle Grafitowe z Skórzewie, oprócz możliwości szybkiego dojazdu do Poznania samochodem, kusi ładnym designem. Miejsce odnotowuje stały wzrost liczby mieszkańców, a co za tym idzie – wzmożony ruch na drogach, który z czasem może być kłopotliwy.

Dogodna lokalizacja i dbałość o teren wspólny przy budynkach to cecha szczególna osiedli Jakonu, w tym Osiedla Tarnowo Centrum. Ten sam deweloper wznosi budynki wielorodzinne w Tarnowie Podgórnym w ramach kompleksu mieszkalnego, który dopiero powstaje i będzie gotowy w drugim kwartale 2019 roku – mowa o nowej części osiedla Nowe Tarnowo


Jeżeli interesuje Cię szeregowy typ zabudowy, zobacz Ranking – 10 najwygodniejszych osiedli szeregowców.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.12.2017 r.