Gdzie warto mieszkać? Gruszczyn – kameralne osiedla koło Swarzędza

Gruszczyn - osiedle domów jednorodzinnychBardzo blisko Swarzędza i jeszcze bliżej lasu. W Gruszczynie powstaje coraz więcej kameralnych osiedli deweloperskich. Bliźniaki i domy wolnostojące w Gruszczynie wyróżnia bezpośredni dostęp do lasu, wysoki standard wykonania oraz dojazd do Swarzędza w 5 minut. Póki co, mieszkańcy nowych osiedli nie mogą jednak dojechać do domu utwardzoną drogą.

Okolice Swarzędza cieszą się niesłabnącą popularnością wśród deweloperów. Najwięcej nowych osiedli powstaje w Zalasewie, jednak w mniejszych wsiach – Rabowicach, Gortatowie i właśnie w Gruszczynie – oprócz działek budowlanych blisko Poznania – można kupić również domy w standardzie deweloperskim lub gotowe do zamieszkania.

Osiedla posiadają gotowe drogi wewnętrzne (niekiedy również gotowe ogrodzenie posesji i podjazdy) oraz dostęp do mediów (nie wszystkie domy są podłączone do kanalizacji). Niestety, póki co, dojazd do nowych osiedli odbywa się głównie nieutwardzonymi, gruntowymi drogami gminnymi. Plus za dobre oświetlenie nawet bocznych uliczek.

Gruszczyn to jedna z najciekawszych dostępnych propozycji dla osób chcących zamieszkać w dużym bliźniaku lub domu wolnostojącym z szybkim dojazdem do Swarzędza. Dzięki otaczającej miejscowość zieleni, oferta powinna zaciekawić miłośników spacerów i wycieczek rowerowych oraz jazdy konnej – w miejscowości działają dwa ośrodki jeździeckie.

Dom "bliźniak" na sprzedaż w GruszczyniePOLECAM! Nowy dom “bliźniak” na sprzedaż w Gruszczynie. Sprawdź ofertę!

Otoczone przez niską zabudowę jednorodzinną, posiadające dostęp do lasów i terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Swarzędzkim domy można kupić w cenie od 429 do 739 tys. zł. Nieczęsto spotykaną propozycją jest możliwość zakupu domu wykończonego pod klucz.

Osiedla deweloperskie realizowane w Gruszczynie koło Swarzędza: 

  • Niewielkie Osiedle Zacisze oferuje domy jednorodzinne i w zabudowie bliźniaczej na zamkniętym, ogrodzonym terenie przy ulicy Kraina. Przykładowo, dom bliźniaczy o powierzchni 100 m2 o podwyższonym standardzie deweloperskim (m.in. gotowe ogrodzenie i podjazdy) jest dostępny w cenie 429 tys. zł. Istnieje możliwość wykończenia domu pod klucz.
  • Firma Martin Domy Pod Klucz zrealizowała komfortowe osiedle 20 domów w zabudowie bliźniaczej – Osiedle Laurowe w Gruszczynie, bezpośrednio przy lesie. Domy o dużej powierzchni (150 lub 213 m2) posiadają garaż jedno- lub dwustanowiskowy, duże ogrody, gotowe ogrodzenia i podjazdy. Cechuje je funkcjonalny układ pomieszczeń gwarantujący maksymalne, praktyczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Ceny domów 150-metrowych z ogrodami wynoszą 545 tys. zł, zaś większych bliźniaków – 739 tys. zł. Co ciekawe, istnieje możliwość zakupu domu wykończonego pod klucz.
  • Wcześniej firma Martin zrealizowała zlokalizowane w pobliżu Osiedla Laurowego, Nowe Osiedle w Gruszczynie. W ramach malowniczo położonego na naturalnym wzniesieniu osiedla powstały duże domy jednorodzinne, niektóre wykończone pod klucz materiałami wysokiej klasy.
  • Domy bliźniacze o klasycznej bryle z garażami – Willa Julia w Gruszczynie przy ulicy Chopina oferuje deweloper Diamer. Cena 140-metrowego domu z dużym ogrodem wynosi 520 tys. zł. W cenę wliczone są m.in. ogrzewanie podłogowe, podjazdy i brama garażowa otwierana automatycznie. Wcześniejszą realizację firmy Diamer można zobaczyć przy ul. Jutrzenki.

Przedszkole na miejscu, szkoła 3 kilometry od domu. Dzieci mieszkające w Gruszczynie mogą uczęszczać albo do miejscowego, prywatnego przedszkola i żłobka Tygryski albo do jednego z przedszkoli publicznych w Swarzędzu. Zgodnie z naszym Raportem dotyczącym rekrutacji do przedszkoli w podpoznańskich gminach na rok 2015/2016, gmina Swarzędz zapewnia miejsca w przedszkolach wszystkim chętnym, także trzylatkom.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych dojeżdżają do oddalonego o niespełna 3 km Swarzędza. Pod względem dostępności placówek edukacyjnych, Gruszczyn prezentuje więc niższy poziom niż Zalasewo koło Swarzędza, gdzie szkoły są dostępne na miejscu – we wrześniu 2015 roku dzieci z Zalasewa poszły do nowo wybudowanej szkoły i przedszkola. W Gruszczynie brakuje też nowego, dużego placu zabaw.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Po większe zakupy najwygodniej jest wybrać się do pobliskiego Swarzędza. Na miejscu działa tylko kilka małych sklepików, na przykład Żabka, oraz mini delikatesy mięsne. Bogate zaplecze handlowo-usługowe jest dostępne w pobliskim Swarzędzu (m.in. centrum handlowe ETC, markety Intermarche, Kaufland, Lidl, Biedronka, Chata Polska, Piotr i Paweł). Co ważne, mieszkańcy nie muszą dojeżdżać do lekarza rodzinnego – przychodnia działa w Gruszczynie.

Dojazd z Gruszczyna do Ronda Śródka w Poznaniu to kwestia 20 minut. Komunikacja z Poznaniem jest możliwa na kilka sposobów – albo głównymi trasami przez Swarzędz lub Kobylnicę albo przez wąską, ale utwardzoną drogą w Zielińcu, skąd można bezpośrednio dotrzeć do poznańskiego Antoninka.

Co istotne, w pobliżu nowych osiedli znajduje się przystanek autobusowy. Chętni mogą szybko dojechać do Swarzędza rowerem, gdzie prowadzi bezpieczna ścieżka rowerowa. Ze Swarzędza w kierunku Poznania dość często kursują autobusy, jak również pociąg.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.06.2016

Oglądam nowe mieszkanie 75 m2 tuż obok lasu i blisko jeziora! Zobacz je ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →