Świerkowa Polana w Robakowie – osiedle szeregowców w okolicy Kórnika

Osiedle Świerkowa Polana – Robakowo (gmina Kórnik) – domy szeregoweZlokalizowane 15 km od centrum Poznania osiedle domów szeregowych Świerkowa Polana w Robakowie zapewnia wyższy standard niż większość nowych inwestycji realizowanych w okolicy Kórnika, o czym decydują gotowe drogi dojazdowe i wewnętrzne, plac zabaw, staranne wykonanie oraz dodatkowe elementy wyposażenia. Świerkowa Polana oferuje także relatywnie szybki i wygodny dojazd do Poznania. Z drugiej strony – w przeciwieństwie np. do Osiedla Rozalin w Lusówku (gm. Tarnowo Podgórne) – inwestycja nie ma bezpośredniego dostępu do lasu ani do jeziora. 

Jak dotąd, deweloper Skaland oddał do użytku ponad 100 mieszkań, do których przynależy ogródek z tarasem i dwa miejsca postojowe. W ramach najnowszego, trzeciego etapu inwestycji powstało 110 mieszkań o powierzchni 69 m2 + poddasze 21 m2, które można zaadaptować na cele mieszkalne samodzielnie lub też korzystając z usług inwestora. Ta druga opcja wiąże się z dodatkowym wydatkiem 34 tys. zł. Oprócz lokali mieszkalnych, w ramach tego etapu zaplanowano także małą strefę handlowo-usługową.

Jak wyglądają nowe 3-kondygnacyjne mieszkania w szeregowcach na Osiedlu Świerkowa Polana? Parter zajmuje 25-metrowy salon z aneksem kuchennym oraz toaleta, a na piętrze mieszczą się dwie sypialnie (11 oraz 9 m2) plus łazienka. Dodatkowy pokój dla dziecka, bawialnię lub domowe biuro można urządzić na poddaszu o powierzchni ponad 20 m2.

Uwagę zwraca także podwyższony standard wykończenia domów. Domy wyposażono między innymi w ogrzewanie podłogowe w łazienkach, estetyczne parapety wewnętrzne z konglomeratu oraz system Fibaro służący do zdalnego zarządzania urządzeniami w domu. W momencie zakupu szeregowca, przydomowy ogródek jest już częściowo zagospodarowany – posiada trawnik i małe nasadzenia, jak również taras z płyt betonowych i pergolę oddzielającą wyjście na ogródek od sąsiadów.

Plus dla dewelopera za budowę podwójnych ścian między mieszkaniami zapewniającą lepszą izolację cieplną i akustyczną.

Cena nowych mieszkań na Osiedlu Świerkowa Polana wynosi w tej chwili 284 lub 294 tys. zł za 3 pokoje z ogrodem i jest porównywalna z cenami innych mieszkań deweloperskich dostępnych na terenie gminy Kórnik. Niewątpliwie są to stosunkowo tanie mieszkania pod Poznaniem,  jeśli porównać je z ofertami deweloperów np. z gmin Komorniki, Tarnowo Podgórne lub Suchy Las.

Osoby zastanawiające się, gdzie kupić nowe, tanie mieszkanie na osiedlu w okolicy Poznania, powinny przyjrzeć się tej inwestycji. Usytuowane na uboczu, z dala od drogi przelotowej Osiedle Świerkowa Polana w Robakowie gwarantuje spokój i ciszę. Chociaż nad tym terenem odbywają się ćwiczenia samolotów wojskowych F–16 z pobliskiego lotniska Poznań – Krzesiny, to – jak twierdzą lokalni mieszkańcy – ćwiczenia nie trwają non stop, a do hałasu z czasem można przywyknąć. Podobne niedogodności dotyczą mieszkańców Przeźmierowa w gminie Tarnowo Podgórne.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie pokazowe w bliźniaku na nowym osiedlu koło Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-zlotniki-yt-play-300x169

Osiedle Świerkowa Polana zapewnia dobre połączenie komunikacyjne z Poznaniem i to jest jego największy atut. Do Autostrady A–2 można dojechać dobrej jakości drogą w kilka minut, a do samego Poznania – w kilkanaście, unikając przy tym kłopotliwych korków. Jednocześnie, nie ma problemu z zaparkowaniem samochodu, ponieważ – chociaż na osiedlu nie ma garaży –  to do każdego mieszkania przynależą dwa miejsca postojowe.

Mapa - czas dojazdu z Robakowa do Poznania

Mapa – czas dojazdu z Robakowa do Poznania

Co jeszcze można zaliczyć do plusów tej inwestycji? Na pewno relatywnie dobrą infrastrukturę. Deweloper zapewnia oświetlenie uliczne oraz utwardzony dojazd do posesji, którego wciąż brakuje choćby na osiedlach w Bninie-Błażejewie pod Kórnikiem. Rodzice docenią estetycznie wykonany plac zabaw. Opinie o deweloperze Skaland pochodzące od dotychczasowych mieszkańców Osiedla Świerkowa Polana są w przeważającej mierze pozytywne.

Życie rodzin z dziećmi ułatwią dostępne na miejscu, w Robakowie przedszkola oraz szkoły.  W promieniu do 2,5 km znajdują się ponadto: apteka i ośrodek zdrowia oraz kościół. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się jednak ponad 1 km od osiedla. Podróż autobusem do Ronda Rataje zajmuje około pół godziny. Minusem Robakowa jest też uboga oferta handlowo-usługowa. Działają tu tylko niewielkie sklepy spożywcze, fryzjer i kwiaciarnia. Większe zakupy można robić w oddalonym o 9 km Kórniku lub w Poznaniu.

W okolicy można znaleźć tereny spacerowe. Osiedle domów szeregowych w Robakowie nie ma jednak bezpośredniego dostępu do lasu, którym mogą się cieszyć np. mieszkańcy Osiedla Lawendowe Pola oraz Osiedla Rodzinny Zakątek w Bninie pod Kórnikiem. W dalszej okolicy przebiegają szlaki rowerowe i piesze, a w Kórniku – jezioro z nową promenadą, znane Arboretum, Zamek i pływalnia.

Mimo pewnych niedogodności, takich jak: samoloty F–16 i generowany przez nie okresowo hałas, relatywnie uboga oferta handlowo – usługowa oraz brak kanalizacji, nowe mieszkania i domy w Robakowie z reguły szybko znajdują nabywców. 

Kluczowym argumentem bywa cena nieruchomości – konkurencyjna w porównaniu z samym Poznaniem i z lepiej rozwiniętymi, ale droższymi podpoznańskimi gminami jak np. Tarnowo Podgórne czy Komorniki.

Pod względem komfortu mieszkania, Osiedle Świerkowa Polana nie może konkurować z inwestycjami prowadzonymi w znacznie bogatszych gminach Tarnowo Podgórne czy Suchy Las, lecz jest jedną z najlepszych ofert w okolicach Kórnika.

  • Więcej informacji o warunkach, jakie stwarza mieszkańcom gmina Kórnik można znaleźć we wpisie pod tytułem: Gdzie warto mieszkać? – Gmina Kórnik.
  • Wszystkie oferty deweloperów działających w okolicy Kórnika znajdziesz w specjalnym RAPORCIE.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 26.11.2016 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Dodaj komentarz