Osiedle Czubryj – Gotowe szeregowce i bliźniaki / Poznań – Komorniki

Osiedle Czubryj Komorniki to gotowe domy na sprzedaż od dewelopera Yard Development. W mojej opinii plusem osiedla są jego niewielkie rozmiary.Nowe domy w Komornikach na Osiedlu Czubryj dewelopera Yard Development to obecnie jedna z najciekawszych lokalizacji w tej okolicy Poznania, gdzie można kupić gotowe domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Co ważne, mieszkańcy osiedla mogą szybko dotrzeć do ważnych na co dzień miejsc, takich jak szkoły, sklepy, przystanek autobusowy czy zjazd na autostradę. A z drugiej strony – mogą wypoczywać wśród zieleni, w pobliskich lasach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jak wygląda układ domu na sprzedaż i jak osiedle wypada w porównaniu z konkurencją? Czytaj recenzję!

Kameralne osiedle przy ul. Czubryj w Komornikach obejmuje 16 domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej o powierzchni 87 m2. Każdy lokal posiada przynależny ogródek i miejsce postojowe, garażu brak. Osiedle posiada gotowe drogi wewnętrzne i oświetlenie. Inwestorem osiedla jest firma Yard Development z Poznania.

Układ pomieszczeń w domu na Osiedlu Czubryj

Rozkład domu został przystosowany do potrzeb 3 lub 4-osobowej rodziny.Przykładowo, na parterze segmentu znajduje się salon z jadalnią (25 m2), oddzielna kuchnia (ponad 6 m2), łazienka i pralnia. Piętro to druga łazienka i trzy pokoje zajmujące: ponad 12 m2 oraz dwa o powierzchni 10 m2.

Technologia budowy domów

Ważna z punktu widzenia przyszłych użytkowników jest technologia budowy domów. Na osiedlu Czubryj zastosowano styropian o podwyższonych parametrach izolacyjnych, a także okna o relatywnie niskim współczynniku przenikania ciepła wynoszącym jedynie 0,7. Ściany zewnętrzne powstały z cegły Porotherm.

Osiedle Czubryj to możliwość zakupu nowego segmentu z dwoma łazienkami i trzema pokojami na piętrze. Jest też opcja oddzielnej kuchni.

 

Bliżniaki i szeregowce na Osiedlu Czubryj w Komornikach posiadają przynależne ogródki oraz miejsca postojowe. Powierzchnia przydomowych ogródków wynosi od około 40 do niespełna 200 m2.


Zobacz RANKING – Bliźniak z dużym ogrodem 


Dom przy ul. Malwowej w WirachPOLECAMY! Nowy dom bliźniak 100 m2 + poddasze, na sprzedaż w Wirach. Zobacz ofertę sprzedaży.

Jak się mieszka w Komornikach pod Poznaniem?

W mojej opinii, plusem lokalizacji jest bliskie sąsiedztwo wyjątkowych terenów rekreacyjnych w Wielkopolskim Parku Narodowym. Miejscowe szkoły, nowe przedszkola i obiekty sportowo-rekreacyjne, jak również dostęp do autostrady ( wjazd znajduje się w odległości 3 km) oraz rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe ułatwiają codzienne funkcjonowanie, choć część mieszkańców narzeka na przepełnienie w miejscowych szkołach oraz korki uliczne w godzinach szczytu.

Pewnym minusem Osiedla Czubryj jest z kolei częściowy brak wybudowanej drogi dojazdowej. Inwestor zapewnia gotowe drogi wewnętrzne na zamkniętym osiedlu, ale gmina nie planuje w najbliższych latach wybudowania nawierzchni na ulicy Czubryj, która – na szczęście – jest jednak krótka, więc dotarcie do posesji nie będzie dla mieszkańców karkołomne.

Ceny dostępnych gotowych domów na Osiedlu Czubryj wynoszą w tej chwili od 345 do 365 tys. zł i są konkurencyjne w stosunku do innych nowych inwestycji realizowanych w Komornikach, o czym szerzej piszę w RAPORCIE: Komorniki – wszystko o nowych osiedlach. W okolicy realizowane są liczne nowe inwestycje, a wśród nich nowe bliźniaki na ulicy Malwowej w Wirach, zapewniające przyjazny układ pomieszczeń i spokojne sąsiedztwo, oraz duże osiedle Rodzinne Komorniki.


ZOBACZ Nowe mieszkania w Wirach przy ul. Malwowej:


Sprawdź też:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 15.11.2018 r.