RAPORT: Nowe mieszkania i domy w Luboniu [aktualne ceny, osiedla, zdjęcia]

Nowe osiedla w LuboniuLuboń gwarantuje szybki dojazd do autostrady A-2, szeroki wybór nowych domów i mieszkań oraz rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe, miejscowe szkoły i przedszkola. Z drugiej strony, miejscowość raczej nie przypadnie do gustu osobom, które od razu po wyjściu z domu chcą spacerować wśród zieleni, delektując się ciszą i kontaktem z przyrodą. Jakie nowe domy i mieszkania powstają w Luboniu? Zobacz zestawienie wybranych ofert:

Osiedle Wschodnia w Luboniu

Osiedle Wschodnia (Immo Invest) powstające w nowym centrum Lubonia, u zbiegu ul. Wschodniej i al. Jana Pawła II tworzą dwa budynki wielorodzinne z podziemną halą garażową i windami, z których pierwszy jest gotowy, a drugi w trakcie realizacji. Aktualna oferta obejmuje mieszkania o powierzchni od 35 do 92 m2. Na parterze budynków znajdują się lokale handlowo-usługowe. Termin zakończenia całej inwestycji zaplanowano na drugi kwartał 2017 roku. Ceny mieszkań na Osiedlu Wschodnia w Luboniu zaczynają się od 3,9 tys. zł/m2. Lokalizacja zapewnia bliskie sąsiedztwo licznych sklepów, marketów oraz placówek edukacyjnych. Dojazd do autostrady A-2 zajmuje do 10 minut.


Luboń – Wschodnia 19

Powstający po sąsiedzku budynek wielorodzinny Wschodnia 19 (NCS-Bud) to propozycja zakupu mieszkań oraz dwupoziomowych apartamentów z tarasami lub balkonami o powierzchni od 38 do 88 m2 w cenie od 4,6 do 5,3 tys. zł/m2. Co ważne, budynek będzie wyposażony w windy oraz będzie posiadać podziemną halę garażową. Ciekawostką są zielone tarasy zlokalizowane na najwyższej kondygnacji budynku. Inwestycja obejmująca 146 mieszkań i 2 lokale handlowo-usługowe ma być gotowa do użytkowania w czwartym kwartale 2017 roku.


Osiedle Warta Park w Luboniu

Docelowo w skład kompleksu dewelopera Pajo ma wejść 19 niskich bloków położonych w cichej okolicy, bezpośrednio nad Wartą. Inwestycja budzi jednak sporo kontrowersji ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo potencjalnych terenów zalewowych oraz opóźnienia w realizacji osiedla. Bloki są budowane z prefabrykatów, a całość ma prosty styl. Niektóre dwukondygnacyjne apartamenty zapewniają widok na rzekę. Każdy z budynków posiada windę i podziemną halę garażową. Deweloper Pajo obiecuje, że na terenie kompleksu powstanie przedszkole i sklep, a w przylegających do osiedla budynkach pofabrycznych zbuduje kompleks handlowo – biurowy, ale nie informuje – kiedy ma to nastąpić. Ceny mieszkań na Osiedlu Warta Park w Luboniu zaczynają się od 3,8 tys. zł/ m2.


Bliźniaki w Luboniu przy ulicy Poznańskiej

Firma Warlimeks proponuje dwupoziomowe mieszkania w zabudowie bliźniaczej w Luboniu, przy ulicy Poznańskiej 15-17. Mieszkania o powierzchni ponad 90 i 88 m2 posiadają przynależne ogródki, miejsca postojowe, niezależne wejścia oraz podwójne ściany z dylatacją gwarantujące dobrą izolację cieplną i akustyczną. Zarówno droga dojazdowa, jak i infrastruktura przy posesji (parking, chodniki, nasadzenia) jest gotowa. Ceny dostępnych mieszkań w Luboniu przy ulicy Poznańskiej wynoszą od 375 do 379 tys. zł. Dwupoziomowe mieszkanie obejmuje salon z aneksem kuchennym lub półotwartą kuchnią, toaletę i spiżarnię, trzy sypialnie, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Domy o oszczędnej, nowoczesnej bryle w kolorze białym i antracyt są gotowe do zamieszkania.


Mieszkania przy ulicy Polnej w Luboniu

Na obrzeżach Lubonia, przy ulicy Polnej, firma  Akropol Inwestycje buduje dwupoziomowe mieszkania w Luboniu w budynkach czterorodzinnych z ogródkami o powierzchni 60 m2. Mieszkania zapewniają wyższy poziom prywatności niż szeregowce oraz ekspozycję na dwie strony świata, ale lokale nie są duże. Na parterze znajduje się salon z aneksem o powierzchni 23,5 m2 oraz toaleta. Piętro to dwie sypialnie o powierzchni około 10 m2 każda i łazienka. Mieszkańcy będą mogli korzystać z miejsc postojowych oraz przydomowych ogródków, których powierzchnia jest zróżnicowana i waha się od 50 do 250 m2. Ceny dostępnych mieszkań przy ulicy Polnej są konkurencyjne – wynoszą w tej chwili od 259 do 279 tys. zł. Inwestycja jest w trakcie realizacji. Docelowo przy ulicy Polnej powstanie ponad 30 mieszkań.


Osiedle Stare Ogrody w Luboniu

Stare Ogrody to nowe szeregowce powstające w pobliżu nowego centrum Lubonia, a dokładnie przy ul. Cyklamenowej. Realizowane przez firmę Budo-Forma osiedle będzie powstawało etapami. W ramach pierwszego, którego zakończenie przewidziano na drugi kwartał 2017 roku, powstaje 12 dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej z ogródkami, miejscami postojowymi oraz gotowymi drogami dojazdowymi do posesji. Wynosząca 75 m2 powierzchnia mieszkań obejmuje: salon z aneksem kuchennym (27 m2), toaletę, pomieszczenie gospodarcze oraz na piętrze – trzy sypialnie (o powierzchni 11, 9 i 8 m2) i łazienkę. Ceny dostępnych segmentów na Osiedlu Stare Ogrody wynoszą około 330 tys. zł.


Domy przy ulicy Nowiny w Luboniu

Deweloper Sokołowski oferuje w Luboniu gotowe domy w zabudowie bliźniaczej z garażami i ogródkami o dużej powierzchni wynoszącej 125 i 133 m2 w cenie od około 450 tys. zł. Powierzchnia działek, na których posadowione są domy wynosi od 281 m² do 367 m². Na parterze każdego bliźniaka znajduje się oddzielna kuchnia (10 m2), łazienka oraz duży, około 30-metrowy pokój dzienny. Piętro to z kolei druga łazienka oraz trzy sypialnie, których powierzchnia maksymalna wynosi aż 21 m2. Wyposażenie domów obejmuje takie dodatkowe elementy jak: ogrzewanie podłogowe w kuchni, łazienkach i korytarzach, rolety zewnętrzne w oknach czy automatycznie otwieraną bramę garażową. Pod względem wizualnym domy – w mojej ocenie – prezentują nieco niższy poziom niż inne nowe inwestycje realizowane obecnie w Luboniu, na co wpływ ma m.in. zabrudzona elewacja.


Osiedle Lipowe Zacisze w Luboniu

Bliżniaki o powierzchni 75 m2 plus 35 m2 poddasza użytkowego przy ulicy Lipowej 35 w Luboniu wznosi deweloper Amber Haus. Bliźniaki dostępne w ramach Osiedla Lipowe Zacisze posiadają własne ogrody o powierzchni od 117 do 127 m2, a ich ceny kształtują się na poziomie od 340 do 345 tys. zł. Domy z przynależnymi miejscami parkingowymi będą gotowe w pierwszym kwartale 2017 roku.


Osiedle Nowoczesna Villa w Luboniu

Deweloper Invest Complex w ramach Osiedla Nowoczesna Villa w Luboniu oferuje domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni ponad 80 m2, na co składa się duży, 30-metrowy pokój dzienny z półotwartym aneksem kuchennym, łazienka i schowek oraz trzy nieduże sypialnie i kolejna łazienka na piętrze. Co ważne, bliźniaki posiadają dwa przynależne miejsca postojowe, relatywnie duże ogródki (330 m2) z tarasami z poz-bruku oraz podwójne ściany między lokalami. Odległości poszczególnych budynków od siebie są dość duże, co również przekłada się na wyższe poczucie prywatności mieszkańców. Ceny dostępnych bliźniaków z drugiego etapu Osiedla Nowoczesna Villa kształtują się na poziomie od 309 do 339 tys. zł, co – w porównaniu z innymi osiedlami realizowanymi w okolicy – trzeba uznać za konkurencyjną ofertę. Nowe domy przy ul. Nowiny mają być gotowe do użytkowania w czerwcu 2017 roku.


Szukasz nowego domu lub mieszkania blisko Poznania? Poniższe artykuły również mogą Cię zainteresować:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.12.2016 r.