Wschodnia 19 w Luboniu – dwupoziomowe mieszkanie z dwoma tarasami i balkonem

Wschodnia 19 - nowe mieszkania w Luboniu. Deweloper NCS-BudWschodnia 19 w Luboniu to nowe mieszkania koło Poznania, blisko autostrady A-2 oraz niezbędnej na co dzień infrastruktury. Wschodnia 19, czyli budynek wielorodzinny z niemal 150 mieszkaniami i dwoma lokalami usługowymi na parterze powstaje w nowym centrum Lubonia, a więc tuż obok przedszkoli, szkół, przychodni zdrowia czy sklepów i zaledwie kilka minut jazdy samochodem od autostrady A-2.

Moim zdaniem, Wschodnia 19 firmy NCS-Bud to ciekawa propozycja zakupu nowego M dla osób często podróżujących i żyjących w szybkim tempie, dla których każda minuta jest cenna.

Warto jednak wiedzieć, że wbrew wcześniejszym informacjom, nowe mieszkania w Luboniu mają być gotowe dopiero pod koniec 2018 roku. Powodem przesunięcia terminu realizacji inwestycji są problemy z generalnym wykonawcą, z którym inwestor ostatecznie zerwał umowę.


Lokalizacja – po ukończeniu budowy – będzie jednak sprzyjać osobom żyjącym w szybkim tempie – dotarcie samochodem do najbliższego przedszkola trwa około 3 minuty. Do szkoły podstawowej i gimnazjum można dojść pieszo w 5 – 10 minut. Dojazd do autostrady czy centrum handlowego Pajo w Luboniu to również kwestia kilku minut, poza godzinami szczytu.
Takie dystanse robią wrażenie, ale pewien niedosyt pozostawia brak bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych. Do lubońskiego Parku im. Jana Pawła II czy nad Wartę, gdzie osiedle buduje deweloper Pajo, trudno wybrać się pieszo np. z małym dzieckiem. Aby dotrzeć do lasów WPN-u, trzeba wsiąść do auta. Pod tym względem znacznie lepiej wypadają takie podpoznańskie osiedla mieszkaniowe jak Osiedle Rozalin w Lusówku, Osiedle Osada Leśna w Dąbrówce, Osiedle Chełmońskiego w Mosinie, czy inne opisane w naszym RANKINGU.

Wschodnia 19 oferuje mieszkania o powierzchni wynoszącej od 38 do 88 m2, w tym ciekawe mieszkania dwupoziomowe z zielonymi tarasami oraz tarasami tradycyjnymi.

Jak wygląda przykładowe mieszkanie dwupoziomowe? Pierwszy poziom obejmuje salon z aneksem kuchennym o powierzchni 24 m2, z którego można wyjść na balkon numer 1. Obok pokoju dziennego mieści się toaleta oraz 12-metrowy gabinet – co uważam za duży plus – jak również schody prowadzące na drugi poziom, gdzie do dyspozycji mieszkańców jest duży, 12-metrowy korytarz i przestronny pokój o powierzchni 14 m2, który dodatkowo posiada jeszcze garderobę (ponad 3 m2). Oczywiście na piętrze znajduje się wyjście na drugi taras, jak również zielony taras na dachu (10 i 13 m2).

Układ dwupoziomowego mieszkania w połączeniu z dużymi oknami otwiera wnętrze na otoczenie, co mieszkańcy docenią zwłaszcza w cieplejsze dni.

Zielone tarasy w inwestycji Wschodnia 19 częściowo przynależą do poszczególnych mieszkań, a częściowo stanowią wspólną przestrzeń wszystkich mieszkańców. Oprócz tego, pięciopiętrowy budynek będzie posiadać windy oraz podziemną halę garażową i komórki lokatorskie.

Wschodnia 19 – ceny nowych mieszkań wynoszą tu od 4,6 do 5,3 tys. zł/m2. Nieruchomość można kupić w ratach, w systemie 10/90, co oznacza, że po podpisaniu umowy klient wpłaca 10% wartości nieruchomości, a pozostałe 90% – już po zakończeniu budowy całego kompleksu. Identyczne rozwiązanie zastosował np. deweloper Budnex realizujący Osiedle Zacisze w Zalasewie koło Swarzędza, jak również Immo Invest realizujący konkurencyjne – Osiedle Wschodnia w Luboniu. Jak, pod względem finansowym, wypada Wschodnia 19 w porównaniu z innymi ofertami sprzedaży mieszkań z Lubonia?
Dostępne po sąsiedzku mieszkania na Osiedlu Wschodnia (Immo Invest) kosztują od 3,9 do około 4,5 tys. zł/m2. Jeszcze taniej nowe mieszkanie można kupić na Osiedlu Warta Park dewelopera Pajo, z tym że inwestycja budzi sporo kontrowersji, o czym szerzej w osobnym wpisie. Wszystkie inwestycje mieszkaniowe z Lubonia przedstawione są w RAPORCIE, do którego odsyłam.


Czytaj również:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.12.2017 r.