Osiedle Leśne w Palędziu (gm. Dopiewo) – rośnie konkurencja dla osiedli w Dąbrówce

Osiedle Leśne w Palędziu - deweloper GephouseOsiedle Leśne w Palędziu (Gephouse) obejmujące niemal 40 nowych domów jednorodzinnych wolnostojących, w tym domy z garażami, ma być gotowe już w 2017 roku. Jak wyglądają domy powstające tuż obok modnych osiedli realizowanych przez firmy Nickel i Linea w podpoznańskiej Dąbrówce?

Szeroki wybór nowych domów i mieszkań, dostęp do Zachodniej Obwodnicy Poznania i szybkiego szynobusu, a także do nowych szkół i rozwiniętego zaplecza handlowo-usługowego przyciąga do Dąbrówki licznych nowych mieszkańców, głównie młode rodziny z dziećmi. Dlatego z roku na rok oferta deweloperów w okolicy poszerza się. W szranki z głównymi graczami na rynku– czyli deweloperami Linea oraz Nickel – coraz śmielej stają także inne firmy, co widać po realizowanym po sąsiedzku Osiedlu Zielone Zakrzewo czy najnowszej inwestycji Gephouse Development w Palędziu.

Osiedle Leśne, bo o nim mowa, powstaje przy ulicy Leśnej oraz Jarzębinowej w Palędziu graniczącym z Dąbrówką. W ofercie są domy jednorodzinne z ogrodami o powierzchni około 100 m2, w tym również domy z garażami i wiatami garażowymi. Wcześniej ten sam deweloper zbudował m. in. bliźniaki w Palędziu przy ulicy Lubczykowej. Podobne domy powstają obecnie przy ulicy Kwiatowej.

Osiedle Leśne w Palędziu Gephouse Development – podstawowe informacje:

  • Dostępne dwupoziomowe domy jednorodzinne o powierzchni 104 lub 117 m2 (w tym drugim przypadku dom posiada garaż)
  • Do wyboru domy jednorodzinne z garażem lub bez albo opcjonalnie z wiatą garażową.
  • Powierzchnia działek wynosi od 340 do prawie 1 000 m2.
  • Pierwsze domy na Osiedlu Leśnym w Palędziu mają być gotowe na wiosnę 2017 roku.
  • Osiedle Leśne w Palędziu – ceny domów wynoszą od 395 do 458 tys. zł.
Osiedle Leśna Polana i Leśna Osada - Dąbrówka. Deweloper LineaPOLECAMY! Osiedle Leśna Polana i Leśna Osada w Dąbrówce zostały przez nas wyróżnione ZŁOTYM DOMEM. Sprawdź dlaczego!

Jak wygląda układ przykładowego domu na Osiedlu Leśnym?

Parter zarezerwowano na 30-metrową część dzienną oraz gabinet, a piętro – część prywatną z trzema sypialniami, w tym dużą, 16-metrową sypialnię rodziców oraz dwie mniejsze, około 10-metrowe. Co ważne, zarówno na piętrze, jak i na poziomie zerowym znalazła się łazienka – a to praktyczny dodatek w przypadku liczniejszej rodziny. Do części domów przynależy garaż na jeden samochód. Nie ma tu jednak przejścia bezpośrednio z domu do garażu (trzeba wyjść z domu, aby wyprowadzić auto). Praktyczne, zwłaszcza zimą, bezpośrednie przejście z domu do garażu można znaleźć np. na Osiedlu Rozalin w Lusówku oraz Osiedlu Nowe Złotniki.

Jak Osiedle Leśne wypada w porównaniu np. z konkurencyjnym Osiedlem Leśna Polana i Osada Leśna Linea w Dąbrówce?

Najważniejsza różnica między wspomnianymi inwestycjami w Palędziu i Dąbrówce dotyczy oczywiście ich rozmiarów. O ile bowiem deweloper Linea oferuje kilka różnych typów domów i mieszkań w różnych konfiguracjach i o różnych powierzchniach, o tyle Osiedle Leśne dewelopera Gephouse składa się wyłącznie z dwupoziomowych domów jednorodzinnych, których liczba jest niezmienna i wynosi 38 domów.

O aspektach wizualnych konkurencyjnych osiedli trudno dyskutować, każdy inaczej postrzega kwestie związane z estetyką budynków. Ogólnie można powiedzieć, że obie inwestycje wpisują się w obecnie obowiązujące trendy i nie różnią się znacznie pod tym względem. Obydwie lokalizacje zapewniają dostęp do wszystkich mediów, gotowej drogi dojazdowej i dróg wewnętrznych oraz oświetlenia. Inaczej wygląda natomiast kwestia bezpośredniego otoczenia, a mianowicie deweloper Linea tworzy nie tylko domy i infrastrukturę osiedlową, ale dba również o całą otoczkę tworzącą przestrzeń przyjazną do życia dla rodzin z dziećmi. Mowa między innymi o ładnych placach zabaw, galerii handlowej i nowoczesnej szkole. To wszystko jest dostępne dla mieszkańców Dąbrówki na wyciągnięcie ręki. Do tych miejsc przyszli mieszkańcy Osiedla Leśnego w Palędziu będą musieli podjechać, mijając pod drodze przejazd kolejowy. Na szczęście odległości są minimalne i wynoszą niespełna 2 km.

Czytaj również:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.12.2016 r.