RAPORT: Za ile kupisz nowy dom w Tarnowie Podgórnym i okolicy?

Nowe osiedla - domy w gminie Tarnowo Podgórne

Jakie domy z rynku pierwotnego oferują deweloperzy w gminie Tarnowo Podgórne? Ile kosztuje nowy dom na sprzedaż w Tarnowie Podgórnym i okolicy? Które nowe osiedla w tej okolicy Poznania warto wziąć pod uwagę przy wyborze nowego miejsca do życia? Sprawdź zestawienie:


Osiedle Rozalin w Lusówku

 • Powierzchnia domu: od 100 do 180 m2
 • Typ zabudowy: dom wolnostojący, w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej
 • Cena domu: od 395 tys. zł

Osiedle Rozalin w Lusówku to jedno z najładniej położonych osiedli deweloperskich w okolicy Poznania. W otoczeniu lasu i tylko kilometr od piaszczystej plaży nad Jeziorem Lusowskim można odnaleźć spokój i czyste powietrze. Jednocześnie miejscowość zapewnia komfortowe warunki do życia dla całej rodziny. Na miejscu funkcjonują szkoły i przedszkola, market i apteka. Dojazd do Poznania odbywa się sprawnie i trwa 20 minut. Na wysoki komfort życia wpływa również dobrej jakości infrastruktura dostępna zarówno na osiedlu, jak i w jego otoczeniu. Wszystkie domy na Osiedlu Rozalin są wykonywane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Mowa m.in. o gotowych podjazdach i ogrodzeniach. Inwestor Osiedla Rozalin – firma Novum Plus – oferuje szeroki wybór mieszkań w zabudowie szeregowej oraz domów w kilku konfiguracjach do wyboru, w tym domy parterowe lub z poddaszem użytkowym, w zabudowie wolnostojącej, bliźniaczej albo szeregowej. W ofercie znajdują się na przykład wygodne domy parterowe w zabudowie bliźniaczej z garażem i przestronnym ogrodem. Ten typ zabudowy zapewnia wysoki poziom prywatności, ponieważ domy sąsiadów łączą się jedynie garażami. Cena bliźniaka wynosi od 395 tys. zł. Istnieje też możliwość zakupu domu parterowego z garażem i dużym ogrodem w zabudowie jednorodzinnej. Zobacz dom w standardzie pod klucz na filmie:


Bliźniaki w Tarnowie Podgórnym – ul. Szkolna

 • Powierzchnia: 95 m2
 • Typ zabudowy: dom typu bliźniak dwulokalowy
 • Cena: od 399 tys. zł

Dużo miejsca w domu i na ogrodzie, spokojna okolica blisko Poznania (dojazd w 15 minut dwupasmową trasa) oraz podwyższony standard wykończenia. To najważniejsze cechy nowych bliźniaków powstających w Tarnowie Podgórnym. Kameralne osiedle w zacisznej części Tarnowa Podgórnego – przy ulicy Szkolnej, na granicy z Górą, obejmuje domy dwulokalowe o dużej powierzchni wynoszącej 95 m2, w tym prawie 40 – metrowy salon z aneksem kuchennym, dodatkowy pokój na parterze, dwie łazienki oraz trzy sypialnie. Wybrane domy są wyposażone w ogrzewanie podłogowe. Ściany w mieszkaniach są już wyszpachlowane i pomalowane na biało, co uważam za duży plus dający sporą oszczędność na etapie wykańczania domu. Pierwszy etap osiedla przy ul. Szkolnej jest gotowy. Dostępną połówkę bliźniaka możesz zobaczyć na filmie:


Osiedle Nowe Tarnowo w Tarnowie Podgórnym

 • Powierzchnia domu szeregowego: 90 lub 95 m2 plus garaż
 • Powierzchnia mieszkań w budynkach wielorodzinnych: od 34 do 69 m2
 • Typ zabudowy: szeregowa i wielorodzinna
 • Cena: od 399 tys. zł

Realizowane przez firmę Jakon – osiedle przy ulicy Szkolnej w Tarnowie Podgórnym obejmuje 10 gotowych domów w zabudowie szeregowej o powierzchni 90 i 95 m2. Zaletą szeregowców są przynależne do domów garaże. Ceny nowych szeregowców w Tarnowie wynoszą od 399 tys. zł do 442 tys. zł. Na wyższy niż w sąsiednich gminach poziom cen szeregowców wpływa lokalizacja w jednej z najbogatszych gmin w kraju. Co taka lokalizacja oznacza w praktyce? Sąsiedztwo miejscowych szkół, przedszkoli oraz rozbudowanej strefy handlowej. Atrakcją miejscowości są również nowoczesne obiekty sportowo-rekreacyjne na czele z najnowszym kompleksem basenów Tarnowskie Termy. W ramach tego samego osiedla, tuż przy zabudowie szeregowej, deweloper Jakon wznosi aktualnie budynki wielorodzinne – pierwszy etap zabudowy wielorodzinnej będzie gotowy w drugim kwartale 2019 roku. W ofercie są dostępne mieszkania o powierzchni wynoszącej od 34 do 69 m2.  Łącznie Osiedle Nowe Tarnowo obejmie 56 mieszkań w budynkach wielorodzinnych.


Osiedle Sadowa w Tarnowie Podgórnym

 • Powierzchnia: 84 m2
 • Typ zabudowy: mieszkanie w zabudowie bliźniaczej
 • Cena: 419 tys. zł

Nowe osiedle przy ulicy Sadowej obejmuje nieduże parterowe bliźniaki z ogrodami. Osiedle jest niemal gotowe. Łącznie Osiedle Sadowa obejmuje czternaście lokali o powierzchni 84 m2 każdy. Połówka bliźniaka przy ulicy Sadowej w Tarnowie Podgórnym to wydatek rzędu 419 tys. zł. W tej cenie otrzymujemy też ogródek o powierzchni wynoszącej od około 180 do 255 m2. Warto dodać, że we własnym zakresie można wykończyć poddasze do adaptacji, powiększając przestrzeń mieszkalną o kolejne 40 m2. Pierwsze domy na Osiedlu Sadowa będą gotowe w drugiej połowie 2018 roku.


 Osiedle Sady w Sadach koło Tarnowa Podgórnego

 • Powierzchnia: od 74 do 113 m2
 • Typ zabudowy: mieszkanie w zabudowie bliźniaczej
 • Cena: od 279 tys. zł za mieszkanie bez garażu, do 395 tys. zł z garażem

Osiedle Sady umożliwia zakup mieszkania w budynku dwulokalowym, czyli – mówiąc prosto – połówki bliźniaka. Do wyboru są cztery warianty, o metrażach wynoszących od 74 do 113 m2, w tym mieszkania w garażami. Osiedle Sady znajduje się blisko szybkiej trasy łączącej Tarnowo Podgórne i Poznań oraz blisko wjazdu na obwodnicę. Dzięki temu, przyszli mieszkańcy będą mogli łatwo dojechać do miasta czy do innych miejscowości w okolicy Poznania. Takie położenie ma też swoje minusy – na osiedlu będzie słyszalny szum przejeżdżających samochodów, a w bezpośredniej okolicy nie ma dużych terenów rekreacyjnych. Bez fajerwerków prezentuje się również prosty projekt budynków, bez żadnych indywidualnych akcentów. Przy dużej liczbie planowanych domów – na Osiedlu Sady docelowo ma powstać aż 88 mieszkań – jest to w mojej opinii dość istotny szczegół.


Osiedle Aleja Wierzbowa

 • Powierzchnia: od 108 do 109 m2
 • Typ zabudowy: dom w zabudowie bliźniaczej
 • Cena: 497 tys. zł

Deweloper MTG-Inwest realizuje nowe osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej w Wysogotowie sąsiadującym z Przeźmierowem i Skórzewem. Przy ulicy Wierzbowej powstają 24 bliźniaki o powierzchni 108 i 109 m2. Do domów przynależą ogródki oraz miejsca postojowe. Garaży brak. Aktualnie lokale są już praktycznie gotowe. Trwa budowa dróg wewnętrznych na osiedlu. Planowany termin oddania lokali do użytkowania to grudzień 2018 roku. Koszt zakupu nowego bliźniaka na Osiedlu Aleja Wierzbowa wynosi 497 tys. zł. Czytaj recenzję osiedla!


Osiedle domów w Lusowie, ul. Poznańska 39

 • Powierzchnia: 92 m2
 • Typ zabudowy: mieszkanie w zabudowie bliźniaczej
 • Cena: od 369 tys. zł

Nowe osiedle domów w Lusowie, przy ulicy Poznańskiej 39 obejmuje bliźniaki na sprzedaż o powierzchni 92 m2 każdy. Pierwsze budynki są gotowe. Docelowo na osiedlu dewelopera Green Home S. C. planowana jest budowa ponad 20 domów w zabudowie bliźniaczej. W mojej opinii, głównym atutem osiedla jest lokalizacja blisko głównych tras prowadzących do Poznania i jednocześnie – w niedużej odległości od plaży nad Jeziorem Lusowskim. Do minusów inwestycji zaliczam bezpośrednie sąsiedztwo często uczęszczanej drogi Sady – Lusowo, oraz niedużą powierzchnię sypialni ze skosami na piętrze. Jak osiedle wypada w porównaniu do sąsiednich inwestycji? Czytaj recenzję osiedla!


Osiedle Białe w Baranowie

 • Powierzchnia: od 81 do 176 m2
 • Typ zabudowy: dom wolnostojący, w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej
 • Cena: od 338 tys. zł

Kolejne systematycznie rozbudowywane osiedle, czyli Osiedle Białe w Baranowie to propozycja dla tych, którym zależy na dostępie do pełnej infrastruktury, do terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Kierskim i jednocześnie – na szybkim dojeździe do Poznania. W ofercie dewelopera AOA można znaleźć mieszkania oraz domy w dwóch konfiguracjach – w zabudowie wolnostojącej (154 m2) i bliźniaczej (88 m2). Ten ostatni na parterze posiada salon z aneksem kuchennym (36 m2), łazienkę i garaż. Na piętrze budynku znajduje się łazienka oraz trzy sypialnie o powierzchni około 10 m2 każdy (licząc bez skosów). Taki dom to wydatek rzędu 432 tys. zł. Relatywnie wysoki poziom cen to rezultat bliskiego sąsiedztwa Poznania oraz wysokich cen gruntów w Baranowie. Ponadto, w sąsiedztwie Osiedla Białego powstają mieszkania w budynkach wielorodzinnych oraz duże eko rezydencje w Chybach. Czytaj pełną recenzję Osiedla Białego.


Osiedle Platynowe w Baranowie

 • Powierzchnia: 110 m2 z garażem
 • Typ zabudowy: mieszkanie w zabudowie bliźniaczej
 • Cena: od 520 tys. zł

Niewielka inwestycja powstaje w bliskim sąsiedztwie Osiedla Białego. Osiedle obejmie docelowo 10 mieszkań z garażami w zabudowie bliźniaczej. Kameralny charakter inwestycji to w mojej opinii jej atut. Położenie dokładnie vis a vis szkoły podstawowej Akademia Pitagorasa z placem zbaw to ułatwienie dla rodzin z małymi dziećmi. Osiedle jest aktualnie w trakcie budowy. Planowany termin oddania do użytkowania mieszkań z pierwszego etapu to I kwartał 2019 roku. Kolejne bliźniaki mają być gotowe w lipcu 2019. Moim zdaniem, nowe mieszkania są oferowane w relatywnie wysokich cenach. Za dwupoziomowe mieszkanie z garażem zapłacimy tu od 520 do niemal 700 tys. zł za lokal w stanie deweloperskim, do wykończenia. Porównywalny metraż np. na nowym osiedlu przy ul. Szkolnej w Tarnowie kupimy w cenie od 399 tys. zł. Opinii o deweloperze Salvus & House na razie brak. Czytaj recenzję osiedla!


Osiedle Chyby nad Jeziorem w Chybach

 • Powierzchnia: 250 lub 300 m2
 • Typ zabudowy: wolnostojący
 • Cena: od 1,9 mln zł

Eko rezydencje znajdują się w Chybach, tuż przy plaży nad Jeziorem Kierskim. Osiedle Chyby nad Jeziorem przyciąga uwagę nie tylko swoim malowniczym położeniem. Inwestor osiedla – firma EM4 – postawiła na oryginalną technologię budowy. Domy z drewna ocieplono wełną drzewną. Tym sposobem budynki osiągają parametry domu pasywnego. Rezydencje posiadają szereg innych rozwiązań przyjaznych środowisku, w tym między innymi – własne elektrownie fotowoltaiczne, system grzania i chłodzenia 3 Thermo oraz pompy ciepła. Mieszkańcy Osiedla Chyby Nad Jeziorem będą niemal całkowicie uniezależnieni od zewnętrznych dostaw energii. Osiedle ma kameralny charakter – obejmuje 10 domów o powierzchni 250 i 300 m2, z garażami i ogrodami.
Układ pomieszczeń w przykładowym domu o powierzchni 250 m2 zapewnia przestrzeń do życia, jakiej nie znajdziemy na innych osiedlach w okolicy. Na parterze znajduje się ponad 40-metrowy salon, kuchnia ze spiżarnią i pomieszczeniem gospodarczym, toaleta i gabinet oraz dwustanowiskowy garaż. Piętro mieści z kolei m. in. trzy ponadstandardowej wielkości sypialnie (wszystkie ponad 23 m2), pralnię, garderobę i dwie łazienki. Czas dojazdu z Chyb do Poznania wynosi niespełna 15 minut, co uważam za istotny plus. W zestawieniu z dużą powierzchnią, atrakcyjną lokalizacją oraz nowatorskim projektem i bogatym wyposażeniem domów, ich wysokie ceny nie są zaskoczeniem. Eko rezydencje w Chybach należą do najdroższych w okolicy Poznania – ich ceny kształtują się na poziomie od1,9 do niemal 3 mln zł. Istnieje możliwość zakupu domu wykończonego pod klucz.


Osiedle Marianowskie w Tarnowie Podgórnym

 • Powierzchnia: 150 m2
 • Typ zabudowy: bliźniak z garażem
 • Cena domu: od 490 tys. zł

W ramach Osiedla Marianowskiego dewelopera Jakon są dostępne bliźniaki o dużej powierzchni – 150 m2, z czego 18 m2 zajmuje garaż. Układ domu jest odpowiedni nawet dla 6-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się prawie 30-metrowy pokój dzienny oraz kuchnia i toaleta plus garaż, do którego można przejść bezpośrednio z przedsionka. Piętro to z kolei cztery pokoje (14,2; 14; 11 oraz 10 m2) i łazienka. Co ważne, każdy dom powstaje na dość dużej działce o powierzchni 300 m2. Dzięki lokalizacji w pobliżu bezkolizyjnej trasy nr 92, z Osiedla Marianowskiego do Poznania można dojechać w około 20 minut. Docelowo Osiedle Marianowskie ma obejmować 31 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli 62 lokale mieszkalne. Czytaj szczegółową recenzję Osiedla Marianowskiego.


Oprócz domu, na terenie gminy Tarnowo Podgórne można kupić nowe mieszkanie. Budynki wielorodzinne powstały lub powstają między innymi w ramach osiedli: Tarnowo Centrum, Zielona Przystań, czy Zielone Lusówko.


ZOBACZ Dom parterowy z rekuperacją pod klucz:


Czytaj też: Gmina Tarnowo Podgórne – „Poziom wyżej”

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 25.10.2018 r.