Osiedle Nordyckie – Suchy Las. Duże bliźniaki tuż za granicami Poznania

Osiedle Nordyckie - nowe domy przy ulicy Mokrej w Suchym LesieOsiedle Nordyckie w Suchym Lesie przyciąga uwagę kameralną zabudową i dużą powierzchnią oferowanych domów. Nowe domy powstające przy ulicy Mokrej, a więc przy granicy Poznania i Suchego Lasu, to propozycja adresowana do osób szukających dużego bliźniaka tuż obok Poznania. My sprawdzamy, jak nowe osiedle wypada w porównaniu z innymi powstającymi w okolicy.

Wymagający klient doceni zarówno lokalizację Osiedla Nordyckiego w Suchym Lesie, jak również projekt domu, który posiada 4 sypialnie, dwie łazienki oraz wyjątkowo duży salon. W ramach osiedla powstają obecnie dwa bliźniaki po dwa lokale każdy. W planach są jeszcze kolejne dwa takie same budynki.

Przykładowy dom bliźniak przy ulicy Mokrej w Suchym Lesie posiada na parterze: duży, niemal 40-metrowy salon, aneks kuchenny o powierzchni około 10 m2, hol, łazienkę z miejscem na prysznic, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż. Uwagę zwracają duże okna w salonie, w tym jedno okno narożnikowe. Bezpośrednio z parteru można przejść do garażu, co uważam za wygodne rozwiązanie. Trochę gorzej wygląda standard wykończenia domu – deweloper nie zapewnia na przykład rolet okiennych w cenie. Domy nie są również podłączone do kanalizacji, co na tle innych osiedli realizowanych w gminie, wypada kiepsko. Piętro tworzą cztery pokoje, z których największy ma 15 m2, a najmniejszy – 8,5 m2. Jest tu również druga łazienka. Z jednej z sypialni prowadzi wyjście na taras o powierzchni ponad 20 m2.

Powierzchnia przydomowych ogrodów na Osiedlu Nordyckim tez jest niemała – ogrody zajmują od 145 do 155 m2. Większą powierzchnię ogrodu zapewniają np. osiedla: Nowe Złotniki, Osiedle Probudzianka czy Osiedle Rozalin

Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Poznaj szczegóły.

Osiedle Nordyckie – ceny domów wynoszą od 659 do 729 tys. zł, czyli od około 4,5 do 4,7 tys. zł/m2. Moim zdaniem, w tej okolicy można znaleźć wygodny dom położony w atrakcyjniejszym otoczeniu i dostępny w konkurencyjnej cenie. Mowa na przykład o Osiedlu Nowe Złotniki, gdzie ceny dużych domów o powierzchni od 3 998 zł/m2.

Ważna lokalizacja: Suchy Las, jedna z najbogatszych gmin w Polsce, zapewnia swoim mieszkańcom sąsiedztwo Zachodniej Obwodnicy Poznania oraz wysoki poziom infrastruktury każdego rodzaju – od szkół, przez zaplecze sportowo-rekreacyjne, na zapleczu technicznym kończąc.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 16.03.2018 r.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169