Osiedle Nowe Pobiedziska, czyli nowe mieszkania trochę dalej od Poznania

Osiedle Nowe Pobiedziska - deweloper AgrobexNowe mieszkania w Pobiedziskach, w dwóch budynkach wielorodzinnych przy ulicy Generała Tadeusza Kutrzeby. Właśnie takie, niskie budynki tworzą nowe osiedle Agrobexu, gdzie obecnie dostępnych jest około 30 mieszkań, w tym zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwupokojowe, a nawet 4-pokojowe o powierzchni dochodzącej do 80 m2. Czy Nowe Pobiedziska mogą konkurować z innymi osiedlami położonymi bliżej Poznania?

Pierwszy z budynków na Osiedlu Nowe Pobiedziska jest gotowy. Drugi ma zostać ukończony niebawem – pod koniec września 2017 roku. Osiedle znajduje się w odległości 30 km od Poznania, a dotrzeć tutaj można zarówno samochodem, co wiąże się jednak z dojazdami trwającymi około 40 minut, jak i pociągiem, który w 30 minut dowozi pasażerów do centrum.

Mieszkania na Osiedlu Nowe Pobiedziska powstają w otoczeniu domów jednorodzinnych oraz niskich, starszych bloków. To spokojne miejsce zapewnia wszystko co niezbędne na co dzień. W pobliżu osiedla funkcjonuje Galeria Różana z marketem Mila, drogerią Rossmann oraz mniejszymi sklepami. Do Galerii Różana, położonej przy ulicy Królowej Jadwigi, mieszkańcy mogą dojechać rowerem. Można też wybrać się na krótki spacer. W odległości kilkuminutowego spaceru od nowego osiedla funkcjonuje także szkoła, Przedszkole Wesołe Skrzaty przy ulicy Różanej, boisko sportowe, plac zabaw oraz przychodnia lekarska.

Aktywnie wypoczywać można na przykład na znanej z wyciągu do wakeboardu plaży miejskiej w Pobiedziskach lub nad Jeziorem Stęszewskim, albo – na terenie Parku Krajobrazowego Promno. Miejsc do aktywnej rekreacji w okolicy Nowych Pobiedzisk z pewnością nie brakuje, choć jakość infrastruktury turystycznej jest tu nieco niższa niż na terenie innych podpoznańskich gmin. Można to sprawdzić czytając nasz RANKING Najlepszych plaż w okolicy Poznania.

Osiedle Nowe Pobiedziska cenowo nie odbiega od innych lokalizacji położonych bliżej miasta. Ceny nowych mieszkań na Osiedlu Nowe Pobiedziska wahają się od 4,1 do 4,5 tys. zł/m2. Dla porównania, na Osiedlu Zacisze w Zalasewie w sąsiadującej z Poznaniem gminie Swarzędz ceny kształtują się na poziomie od 4,1 do 4,3 tys. zł/m2. Dodatkowo, dla mieszkańców tego osiedla inwestor przygotował możliwość zakupu garażu. Podziemna hala garażowa to z kolei ważny atut takich nowych osiedli w okolicy Poznania jak np. Osiedle Chełmońskiego w Mosinie czy Osiedle Złotniki Park koło Suchego Lasu.

Pobiedziska to, obok takich miejscowości jak Murowana Goślina czy Czerwonak, spokojne miejsce do zamieszkania w dalszej okolicy Poznania, gdzie można dojechać nie tylko samochodem, ale również – pociągiem. Ceny nowych mieszkań w Pobiedziskach nie odbiegają jednak od tych oferowanych znacznie bliżej Poznania.

Sprawdź także: RANKING: 14 osiedli z mieszkaniami w budynkach wielorodzinnych


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.04.2017 r.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169