Gdzie warto mieszkać? Zakrzewo (gm. Dopiewo) – spokojna okolica

Zakrzewo – widok na nowe domy w pobliżu lasuZakrzewo, podobnie jak inne miejscowości w gminie Dopiewo, zmienia swój charakter – z typowej wsi na przedmieścia Poznania. Od kilkunastu lat intensywnie rozwija się tu budownictwo jednorodzinne, a od niedawna pojawiają się również kameralne inwestycje deweloperskie. Tendencji rozwojowej sprzyja bardzo dobra lokalizacja Zakrzewa przy Zachodniej Obwodnicy Poznania oraz w bezpośrednim sąsiedztwie lasu.

Właśnie dzięki lokalizacji pomiędzy węzłami Ławica i Dąbrówka przy Zachodniej Obwodnicy Poznania Zakrzewo wyróżnia się spośród innych miejscowości położonych w gminie Dopiewo. Mieszkańcy Zakrzewa – w odróżnieniu od mieszkańców Skórzewa i Dąbrówki – nie muszą podróżować przepełnioną i często zakorkowaną drogą przez Skórzewo. Szybki dojazd z Zakrzewa do Poznania gwarantuje dwupasmowa ulica Bukowska.

Podróżujący środkami transportu publicznego mają dwie opcje do wyboru. Przez Zakrzewo prowadzi linia autobusowa lokalnego przewoźnika BiS Trans, którą można dojechać do Poznania na Pętlę Ogrody. Autobusy kursują co około 45 – 60 minut. Osoby dojeżdżające regularnie do ścisłego centrum Poznania powinny rozważyć możliwość pozostawienia samochodu przy stacji kolejowej w pobliskiej Dąbrówce, skąd szynobusem w zaledwie 15 minut można dostać się do stacji Poznań Główny.


ZOBACZ Nowe bliźniaki z dużym ogrodem w Tarnowie Podgórnym:


Jak się mieszka w Zakrzewie? Dostęp do terenów zielonych to kolejny znaczący atut miejscowości. Zakrzewo graniczy od zachodu z Lasem Zakrzewskim, a od północy z Lusowem, gdzie znajduje się las i jezioro. Co więcej, mieszkańcy Zakrzewa nie muszą jechać samochodem, aby dostać się do terenów zielonych. Mają je po prostu na wyciągnięcie ręki. Las Zakrzewski nadaje wsi wyjątkowego uroku. Na działkach przy lesie posadowione są wyłącznie nowe domy. Spacerując uliczkami przy lesie można się poczuć jak w leśnej osadzie gdzieś daleko od miasta.

W porównaniu na przykład do Lusowa albo Lusówka (gmina Tarnowo Podgórne), lokalna infrastruktura Zakrzewa prezentuje się gorzej. Drogi dojazdowe do części posesji w Zakrzewie są gruntowe i szansa na budowę nawierzchni w ciągu najbliższych lat jest niewielka. Ponadto, przy niektórych drogach brakuje oświetlenia. Bez trudu można znaleźć domy, które nie są jeszcze podłączone do kanalizacji sanitarnej. Pod względem infrastruktury Zakrzewo nie różni się od sąsiedniej Dąbrowy.

Parterowy dom bliźniak na sprzedaż - Borówiec / PoznańPOLECAM! Parterowy dom bliźniak w Borówcu, 100 metrów od lasu. Zobacz FILM!
Osiedle Nowy Bnin - nowe mieszkania na sprzedaż / KórnikPOLECAM! 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz FILM!
Dom szeregowy na sprzedaż - Komorniki / WiryPOLECAM! 4-pokojowe mieszkanie z ogrodem w nowym szeregowcu w Komornikach. Zobacz FILM!

Najbardziej wartościowe domy oraz działki w Zakrzewie zlokalizowane są przy ulicy Długiej, która uzbrojona jest w kanalizację i pokryta asfaltem, a także bezpośrednio przy lesie, którego obecność rekompensuje brak utwardzonej nawierzchni dróg.

Co istotne, w odróżnieniu na przykład od Przeźmierowa (gmina Tarnowo Podgórne), działki w Zakrzewie pod Poznaniem znajdują się w cichej okolicy, wolnej od źródeł dokuczliwego hałasu.

Na miejscu nie ma dużej strefy handlowo-usługowej. Działa tylko sklep spożywczy. Dzięki temu we wsi panuje spokój. Z drugiej strony, po większe zakupy trzeba wyprawiać się samochodem. Zaplecze handlowe jest dostępne niedaleko, w sąsiednim Skórzewie (Galeria Mallwowa) albo w Dąbrówce (Galeria Dąbrówka, Galeria Stokrotka).

W życie uczniów zamieszkujących Zakrzewo wpisane są codzienne dojazdy do szkół. O ile bowiem w Zakrzewie działa publiczne przedszkole, o tyle do szkoły podstawowej trzeba dojechać kilka kilometrów – do Dąbrówki lub Skórzewa. Szkoły gimnazjalne działają w Dopiewie oraz Skórzewie. Odległości są więc niewielkie.

Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Poznaj szczegóły.

Działki budowlane w Zakrzewie pod Poznaniem można kupić w cenie 100-160 zł za m2 i w porównaniu do ofert z okolicy, jest to cena przystępna. Z uwagi na korzystne położenie Zakrzewa nie należy spodziewać się spadku poziomu cen w przyszłości. W ostatnich latach Zakrzewo zostało zauważone przez deweloperów, którzy budują osiedla szeregowców oraz domów w zabudowie bliźniaczej. Największe z nich – Osiedle Zielone Zakrzewo budowane jest przy ulicy Olszynowej przez deweloper Quertos.

Zakrzewo położone w spokojnej okolicy przy lesie i w pobliżu szybkiej trasy na Poznań jest obecnie najciekawszą lokalizacją pod budowę lub zakup domu w gminie Dopiewo.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Plusy i minusy mieszkania w Zakrzewie:

  • + dobra lokalizacja blisko Zachodniej Obwodnicy Poznania z szybkim dojazdem do centrum miasta ulicą Bukowską
  • + tanie działki budowlane
  • + spokój i cisza w obrębie wsi
  • + bliskie sąsiedztwo Lasu Zakrzewskiego i Jeziora Lusowskiego
  •  częsty brak dróg z utwardzoną nawierzchnią i brak perspektyw na ich szybką budowę

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.03.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169

Dodaj komentarz